Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Jinak moje Spyderco Endura 3, ktera ma kovove strenky, se docela rychle se poskrabala. Kdyz koupis, je to efektni, ale pokud snim skutecne neco delas a nemas ho jen na paradu, tak bych volil jiny material na strenkach.

Ty Victorinoxy jsou docela odolne.

 

Já hlasuju za Wenger. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odbornici, zkuste mi poradit nejaky kombinovany nuz. Pokud mozno celokovovy, z kvalitniho materialu. Kombinaci neni potreba moc, staci nuz a nejake otviraky. Tedy klasika.

Vůbec bych se nabál podívat se na mikov.. http://www.mikov.cz/index/index_cs.html

Speciálně u vyhazovacích nožů jsou pěkné kousky - jak krasavice z damasteelu, tak i bobíci s několika málo survival funkcemi - otvírák na víno, pivo a plechovky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyt je to uz stejne jedno a totez :)

 

Ale ty stribrne Vicitrinoxy jsou pekny, kvalitni a neokoukany... :)

 

Je pravda, že Victorinox koupil Wenger, ale jedno to není. Kvalita je u obou stejně dobrá, takže se zaměř na funkce. Já spatřuji podstatný rozdíl např. v otvíráku na konzervy. Victorinox se chlubí, že ten jeho patentovaný systém je jedinečný, ale mě při praktickém používání naprosto nevyhovuje (ten plech u konzerv je čím dál tím měkčí a mě to s Victorinoxem prostě nejde) To si ale musí každý vyzkoušet sám.

Na druhou stranu, Victorinox má podle mě lepší šídlo na děrování kůže. Má ho broušené i ze strany. Prostě chce to zajít do nějakého slušného obchodu s noži a pár si jich nechat vyndat a zkoušet a zkoušet.

 

A ty stříbrné Victorinoxy jsou sice pěkné a neokoukané, ale fakt malé :(. Jako druhý kombinovaný nůž na svačinu ale taky dobrý.

Upraveno uživatelem Godin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec bych se nabál podívat se na mikov.. http://www.mikov.cz/index/index_cs.html

Speciálně u vyhazovacích nožů jsou pěkné kousky - jak krasavice z damasteelu, tak i bobíci s několika málo survival funkcemi - otvírák na víno, pivo a plechovky :-)

 

Vřele souhlasím s tím, že otvírák na pivo a víno je survival funkce.Mojí laguiolkou otevřu obojí- pivo hřbetem a víno vývrtkou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec bych se nabál podívat se na mikov.. http://www.mikov.cz/index/index_cs.html

Speciálně u vyhazovacích nožů jsou pěkné kousky - jak krasavice z damasteelu, tak i bobíci s několika málo survival funkcemi - otvírák na víno, pivo a plechovky :-)

 

Jojo, měl jsem v ruce jejich vyhazovák z damascénské oceli a není to zlé. Ale asi jediné o čem by mělo cenu uvažovat, protože ani Wenger ani Victorinox damasteel nedělá.

 

Ale jinak u běžné produkce je to jako u hodinek. Pokud nejsi fanatický patriot, tak proč dávat litr za Mikov když za ty samý peníze máš Swiss made.

Upraveno uživatelem Godin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

ne ne tyhle dvě nebo jednu značku jsem nemyslel (možná se jich to také týká) ....... nedávno jsem za pomoci kubsona kupoval nůž na houby,ryby(souseda) a jiné činnosti a zjistil jsem na různých serverech,že tam kde je napsáno made in USA nebo Swiss,je v reálu na finálním výrobku napsáno Taiwan ..................... bohužel už nevím jaký server uváděl kde se co vyrábí ........ až to najdu tak to sem vložím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda, že Victorinox koupil Wenger, ale jedno to není. Kvalita je u obou stejně dobrá, takže se zaměř na funkce. Já spatřuji podstatný rozdíl např. v otvíráku na konzervy. Victorinox se chlubí, že ten jeho patentovaný systém je jedinečný, ale mě při praktickém používání naprosto nevyhovuje (ten plech u konzerv je čím dál tím měkčí a mě to s Victorinoxem prostě nejde) To si ale musí každý vyzkoušet sám.

Na druhou stranu, Victorinox má podle mě lepší šídlo na děrování kůže. Má ho broušené i ze strany. Prostě chce to zajít do nějakého slušného obchodu s noži a pár si jich nechat vyndat a zkoušet a zkoušet.

 

A ty stříbrné Victorinoxy jsou sice pěkné a neokoukané, ale fakt malé :( . Jako druhý kombinovaný nůž na svačinu ale taky dobrý.

 

S tim otvirakm mas asi pravdu. Wenger ma imho lepsi specializovane noze (golf, biker a predevsim board :thumbsup_anim: ) a ma trosku jiny vyber funkci (pistalka :) ) i u obycejnych nozu, ktere se nekomu muzou hodit.

Ale co se tyka delky, to se asi neshodnem. Me tech 93 prijde na multifunkcni zavirak idealni, vejde do kapsy atd. Pokud chci vetsi cepel, beru kvalitni zavirak s jednou cepeli a bez balastu kolem.

Upraveno uživatelem Cubert
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne ne tyhle dvě nebo jednu značku jsem nemyslel (možná se jich to také týká) ....... nedávno jsem za pomoci kubsona kupoval nůž na houby,ryby(souseda) a jiné činnosti a zjistil jsem na různých serverech,že tam kde je napsáno made in USA nebo Swiss,je v reálu na finálním výrobku napsáno Taiwan ..................... bohužel už nevím jaký server uváděl kde se co vyrábí ........ až to najdu tak to sem vložím

 

Nepodivuj se tomu já jsem kupoval v České jizbě dárek pro známé z Holandska vybral jsem krásnou sadu misek z ořechového dřeva vypadaly moc pěkně taková práce zlatých českých rukou a když jsem z jejich dna sundal nálepku česká jizba skvěla se tam další fortelně přilepená Made in Taiwan.Tak jsem holt tu českou jizbu nalepil zpět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Damascénská, damasková, či damašková ocel:

 

Ocel má při vysokých teplotách schopnost spojovat se pod tlakem v jeden kus. Za normálních okolností tomu brání vrstva okují (oxidů železa), která se při ohřívání vytváří na povrchu. Při kovářském svařování se materiál nahřeje na teplotu, kdy už se začíná natavovat. Pozná se to podle toho, že ony okuje se roztečou a vytvoří na povrchu souvislou tekutou vrstvu, železo bíle září a srší z něj drobné jiskřičky. Rozpuštění okují napomáhají tavidla, jako je přetavený borax nebo křemičitý písek se sodou. Důležité je, aby materiál byl nahřátý dostatečně, a to rovnoměrně v celém průřezu, ale aby zase nebyl přehřátý, protože tím se úplně znehodnotí. Ocel by praskala a rozpadala se pod údery a už by se nedala žádným způsobem napravit. Pak se kusy skovou k sobě - je potřeba postupovat razantně, rychle a rovnoměrně, jinak ve spoji zůstanou kazy. U větších kousků je zpravidla nutné, aby kovali alespoň dva kováři, z nich jeden s obouručním kladivem, anebo použít buchar. Při svařování odstřikují do okolí roztavené okuje. Materiál, který byl nahřát na svařovací teplotu (cca 1300°C) musí být bezpodmínečně ihned prokován, jinak dojde ke zhrubnutí zrna. Důležité je uvědomit si, že ne každý materiál je kovářsky svařitelný. Dobře se dají svařovat uhlíkové oceli, s rostoucím obsahem většiny legujících prvků pak kovářská svařitelnost prudce klesá. To je také důvod, proč prakticky není možné vyrobit klasickou metodou nerezový damašek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...