Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Hlavně si prosim tě nemysli, že to bude tvůj první a poslední nůž... Je úplně jedno, jakej si na začátku vybereš.

Až ho budeš mít v ruce, dřív nebo pozdějc tě na něm stejně začne něco srát, takže budeš hledat druhej. Když vybereš už sám druhej, tak gratuluju, protože jsi ještě nespadl do věcí okolo ocelí a broušení. No a pak už seš za chvilku v hajzlu úplně, budeš potřebovat jeden na houby, na ryby, jeden jenom tak jako že je hezkej, pak klidně i pevnej a potom vítej mezi náma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zmíněný Bestech Lion je dobrý tip. Tak nějak bude blízký uživatelům, kteří mají rádi klasický tvar nože (evokace pevného; hezká představení tohoto nože má na YouTube třeba i Milan Mětějka). Skousneš-li tvar Spyderca Tenacious, také se jedná o dobrou (a dlouhodobě ověřenou) volbu. Jednu dobu jsem o něm přemýšlel jakožto o jednoduchém a spolehlivém noži do přírody (RAT I není můj šálek kávy, ač je to svým způsobem super zavírák, ale já dám v podobné velikosti přednost Asee Avispa; oboje ale vnímám jako spíše větší zavírací nože do přírody, RAT II / Esee Zancudo jsou přeci jen skladnější a nenápadnější). Dám ještě tip například na Sanrenmu 810 nebo Ruike P801, ty se do města hodí dobře a cena není vysoká:

 

http://www.noze-nuz.com/sanrenmu/SRM8103.php

 

http://www.noze-nuz.com/ruike/RKEP801SF.php

 

Jinak zajímavých nožů je v podobné cenové víc. Někdy je to, krom reálných potřeb a požadavků, i o sympatiích. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě Benchmade Griptilian nebo Bugout, stejně přešvihneš rozpočet. Provedení a velikost ale řešit in-natura, podle toho jak Ti který sedne do pracky+kapsy. Objednávat na základě cizích tipů jen podle obrázků a cenovek je mimochodem ta nejdražší a nejpitomější  metoda, kterak si šufle naplnit  omylama a neprodejným šrotem...  :death:

 

PS: A obloukem se vyhni ?polozubům? (i kosmická ocel občas potřebuje nabrousit) a  ?taktickým dlátům? (aneb ?jakože tantó pro tupany ze západu?) a jiné ?akčně? se tvářící produkci.  :smoke:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ragu:

Alespon jeden zdejsi vazeny clen snad potvrdi, ze tahle kudla (diky, uz ji mam take) by mohla byt take v top 3....

Cena ted vice nez dobra...

https://www.highlife.cz/noze-buck-nuz-buck-vantage-347bks1-v6932

Nejsem vazeny, ale od porizeni tohoto Bucka nic jineho nehledam, nepotrebuju. Je skvely, lehky a za rozumne prachy.

 

Teda poridil jsem jeste tu rybku od Mikace jen tak na klice...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ještě doporučím Kershaw Link A/O Gray. 

Super tvar, váha, líbí se mi provedení včetně barev. Tahám ho posledních půl roku a fakt je super.

Jediný co je na prd, že tam není deep pocket clip, ale ten jsem přehodil z nějakého nejlevnějšího nože co jsem našel a mám funkčně vyřešeno.

Foto pro ilustraci z nože-nůž

 

1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, není ANV Z100 s G10 na EDC do gatí moc hranatá a tudíž je lepší Z300? Mně se na stovce totiž líbí tvary.

Dělá se to vůbec u nás nebo je výroba komplet outsourcovaná někam ven?

 

Za mě lepší do kapsy bude ta Z300. Měl jsem ji a nedávno prodal zde na foru. Super lehká, vyvážená, ostrá kudla ideální do kapsy kde o ní skoro nevíš ale je tam když potřebuješ.

Co se mě nelíbilo byl ten čep co drží čepel. Jak to jednou rozebereš, pořádně mi to nešlo dotáhnout, stejně jako přehození klipu byl takový oser - ale někdo zručný to zvládne určitě bez problému.  

Jestli to dělají celé v ČR nevím, prezentováno bylo že ano. Každopádně nabízejí doživotní záruku, mě udělali servis zadarmo během pár dnů (skrz poštu), s tím, že i to co jsem si posral sám tak zdarma vyměnili. Přístup servisu super :) 

Uvažuji, že si tu Z300 koupim ještě jednou :D ale jak jsem psal výše tak teď nosim ten šedivý Link a jsem nadmíru spokojen. V ruce máš prostě kudlu, s tím ANV jsem měl pocit že mám v ruce plastový příborák (vahou a velikostí), ale vše na co jsem ho potřeboval zvládl velmi dobře (klasika - nitě, krabice, papír, obálky, buřt, sýr apod.) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ANV se mi osobně líbí,jen mě štve že nemá kombinaci G10 a framelocku. Ty celokovové nějak nemusím a G10 v kombinaci s kovem velice můžu.

 

Jinak jak tu někdo uvažoval o Kershaw Matrix,volil bych spíše XL,do ruky lépe sedne,není to takový prcek.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z300 znám, váha a celkový pocit mi vyhovuje. Jen u ty stovky se mi líbí víc čepel i rukojeť.

Neznám duralové verze.

Zpracování a cena je pro mě přijatelný, pokud je to český. Jinak bych hledal taky v kategorii ?za litr?.

Úplně jsem přestal nosit titanovýho Military pavouka, chci něco menšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...