Přejít na obsah

Hodinky k 30-ce


Doporučené příspěvky

Ahoj pánové,

před lety jsem si slíbil, že k 30-tým narozeninám si pořídím lepší hodinky. Do té doby jsem měl tu čest nosit pár dní Fortis B-42 automatic, které u mě byly jen na návštěvě, nicméně to byla paráda. Takže teď nastal čas, 30 se kvapem blíží a snažím se vybrat si to nejlepší s cenovou hladinou max 15.000,-Kč (zmíněné Fortisy jsou tím pádem mimo dosah, ale snažím se jim aspoň přiblížit).

Ideální by bylo sehnat:

- automaty s manuálním nátahem,

- s indikátorem rezervy-není podmínkou,

- se safírovým sklíčkem,

- datumem,

- WR 100m a víc,

- dostatečně robustní, abych je nemusel při každé aktivitě sundavat, ale aby byly zároveň i do obleku (sice chodím v obleku poměrně často, ale nepohybuju se v prostředí, kde by chlapi řešili, jestli se typově hodinky hodí ke kravatě nebo ne a i kdyby, tak tohle je to poslední, co by mě trápilo)

- ne chronografy, ne lunetu

 

To je zadání za všechny prachy co? :frusty:

 

Prošel jsem zdejší vlákna, zkouknul snad vše, co doporučujete od firem Hamilton, Seiko, Sinn, Archimende, Mido, Tissot, Certina, Steinhart, Edox, Epos, Longines, Victorinox, Poljot, Vostok, Davos atd., ale nic mě z toho nezaujalo designem. Resp. ne v kategorii automatů do 15-ti tisíc (krom Vostoků - GAZ, ty se mi líbí, ale nechci ruské hodinky).

 

Až jsem narazil na značku Golana a Junkers, které propadly do nejužšího výběru....a tady bych potřeboval Vaši pomoc...

 

Z Golan jsem si vybral tyhle:

http://www.usa-hodinky.cz/hodinky?detail=B005BMXJU0

... ptám se, nemáte je někdo? nějaké zkušenosti z jejich chodu? Na netu jsou na Golany rozporuplné názory (na quartzové modely, k automatům se nikdo moc nevyjadřuje); měla by v nich být ETA 2824-2.

 

A od Junkersů mi padlo do oka toto:

http://www.junkers-shop.de/Junkers-Watch-6666-2-Automatic-Watch-Miyota-9100-with-power-reserve-indicator

kde je miyota 9100, ale bohužel WR jen 5atm

anebo toto:

http://www.junkers-shop.de/Junkers-Watch-6654-2-Automatic-Watch-ETA-2826-2-with-Big-Date

kde je ETA 2826-2 (což jsem se zde dočetl, že je 2824-2 jen s větším datumem), ale opět bohužel WR jen 5atm

...tady bych potřeboval vědět Váš názor na porovnání mezi Miyota strojkem a ETA strojkem (jestli je tam tedy v těchto základech vůbec nějaký rozdíl).

 

Jestli při rozhodování slevit z WR bude stejně na mě, na to se vás ptát nebudu, ale jen pro klid duše - pokud byste někdo věděl o nějaké jiné další značce hodinek, řekněme ne tak profláknuté, tak mi ji sem prosím napište, a´t mám o čem přemýšlet, ještě mám nějaký ten pátek čas :-)

Díky všem předem za názory.

Tomáš

 

 

post-5033-0-41097000-1363427605_thumb.jpg

post-5033-0-59783800-1363427617_thumb.jpg

post-5033-0-58649800-1363427627_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Golany mám tyhle

 

AD200_1B.png

 

A jsem spokojenej. Kvalita, přesnost, vše OK. Jen ta značka nemá zvuk a skoro nikdo to nezná. Ale dám Ti tip, řeším něco podobnýho a dal jsem si v Praze kolečko Dušák, Bechyně, Altman a měl bych pro Tebe vítěze. Longines Hydroconguest. V pondělí dám fotku na ruce. To jsou hodinky, ze kterých budeš mít na ruce radost a pocit kvality a značky. Fotky z netu matou a ty Junkers v reálu nebudou takový. A ty Longines jsou v ČR kolem 25, ale nebál bych se to objednat za 700E z ebay.de

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Glyciny mám zrovna na ruce. Jen verzi s arabskými číslicemi. Jsou to skvělé hodinky. Koupil jsem je tady na fóru po nasměrování jedním členem do prodejního vlákna po mém dotazu, který byl podobný tvému.

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/57223-glycine-incursore-ii-manual/

 

Mají manuální natahování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tomek a karlosek: diky za tip, ale me na nich vadi ta mimostredna vterinovka...glyciny jsou super trida hodinek, mam v oblibe Glycine Lagunare L1000, ale to uz je jina cena...

Bacero: diky za tip na Longinesy, ale opet, kdyz pominu cenu a divam se, co se mi libi, tak jsou to spis Conquesty v automatu a tam narazim...jak jinak...na cenu :-)

Kde si ty Golany kupoval? Pres ten web usa-hodinky.cz nebo jinak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by ti nevadily cca měsíc staré Conquesty...jedny bych měl k dispozici. Na ceně bychom se třeba dohodli. Případně mi dej vědět do PM.

...Bacero: diky za tip na Longinesy, ale opet, kdyz pominu cenu a divam se, co se mi libi, tak jsou to spis Conquesty v automatu a tam narazim...jak jinak...na cenu :-)

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Co bys řekl na tyhle Steiny NAV B II - to se designově aspoň trochu blíží Fortisům a jsou to slušný orloje. http1892331gross.jpg?v=1://www.chrono24.cz/steinhart/nav-b-ii-44mmautomatik-neuwertiger-zustand--id1892331.htm. Nebo by se daly do zmíněného limitu sehnat nějaké Hamiltony, ovšem rezerva nátahu bude do 15k asi trochu problém... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tomek a karlosek: diky za tip, ale me na nich vadi ta mimostredna vterinovka...glyciny jsou super trida hodinek, mam v oblibe Glycine Lagunare L1000, ale to uz je jina cena...

Bacero: diky za tip na Longinesy, ale opet, kdyz pominu cenu a divam se, co se mi libi, tak jsou to spis Conquesty v automatu a tam narazim...jak jinak...na cenu :-)

Kde si ty Golany kupoval? Pres ten web usa-hodinky.cz nebo jinak?

Na Amazon mi cena moc příznivá nepřijde a je to mu ještě clo a DPH

http://www.amazon.com/Golana-Swiss-AD200-1-Advanced-Stainless/dp/B005BMXGIA/ref=sr_1_92?ie=UTF8&qid=1363592960&sr=8-92&keywords=golana+watch

Kupoval jsem je z německýho ebay od tohoto prodejce a vše OK

http://www.ebay.de/itm/Golana-Advanced-Pro-Automatik-Chronograph-Day-Date-AD200-1-NEU-/140915053061?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uhren_Armbanduhren&hash=item20cf311205

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by ti nevadily cca měsíc staré Conquesty...jedny bych měl k dispozici. Na ceně bychom se třeba dohodli. Případně mi dej vědět do PM. 

díky, napsal jsem PM...

 

Ahoj. Co bys řekl na tyhle Steiny NAV B II - to se designově aspoň trochu blíží Fortisům a jsou to slušný orloje. http://www.chrono24.cz/steinhart/nav-b-ii-44mmautomatik-neuwertiger-zustand--id1892331.htm. Nebo by se daly do zmíněného limitu sehnat nějaké Hamiltony, ovšem rezerva nátahu bude do 15k asi trochu problém... 

O Steinech jsem taky uvažoval (ne o tomhle modelu, ten nemá datumovku, zaujal mě spíš model "Steinhart ocean two"). nicméně dík.

 

Díky za tip na Německo, trochu jsem se jim projel po ebay-i a našel ty Golany, co mi padly do oka, poměrně levně (433EUR+40 doprava).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, rozumím, no já jsem se svýma hodně spokojený, mám je každý den na ruce, stabilně předbíhají 20 s za den, pokud jsou natažené na max, odkládáním trochu zpomalují, střídám tah s černým řemínkem. Ale stejnak pokukuju po jiných, lepších, dražších, Švýcarských.... Jinak jak vidím tvé odkazy a odpovědi, myslím, že by sis měl počkat na ty Fortisy a došetřit, všecko ostatní bude kompromis, ze kterého brzo přestaneš mít radost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové všem díky za tipy! 

Nicméně, tím jak se víc a víc začítám do tohodle fóra, tak zjišťuju, že jsem víc a víc v pr...li! Nejenom, že se nalomila moje rozhodnost, co se týče designu hodinek (pilotky, divery, oblekovky, causual, nebo nějakej mix mezi tím vším dohromady), ale začal jsem zabředávat do technickejch limitů automatů a narazil jsem na fakt, jak moc ovlivňuje elektromagnetické pole přesnost mechanických hodinek (občas se pohybuju kolem větších elektro zařízeních). Z tohoto pohledu jsem našel odolnější akorát hodinky Damasko, nevíte jestli jsou i nějaké jiné? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...