Přejít na obsah

Grand Seiko SBGR051


Doporučené příspěvky

Lze je koupit od zhruba 2400 Euro. K tomu je potřeba připočíst naše DPH.

Toto byla samozřejmě odpověď na dotaz Palmone1. Ukliknul jsem se a vložil před odpověď jinou citaci.

 

Pěkný hodiny, daleko lepší než starý 36mm Rolex Datejust.

Díky, ale Datejust bych také nezatracoval. Je to krásná klasika prověřená časem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 52
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

SBGW031 mi dělal necelých +6 s denně v podstatě bez ohledu na to, zda jsem je nosil nebo ležely. Tyto SBGR051 nosím teprve týden a zatím pozoruji odchylku +1 s denně. Opět stabilně bez výkyvů, protože je porovnávám s přesným časem ráno i večer. Uvidíme, jak to bude vypadat za pár měsíců, až se plně zaběhnou. Třeba se ještě zpřesní, protože teď mohou být ještě rozdivočelé ze změny prostředí :-)

 

Stabilita chodu je myslím důležitější než absolutní odchylka (pokud je v tolerančním intervalu samozřejmě), oba modely proto z hlediska chodu hodnotím stejně. Manuální kalibr 9S64 je odvozen od automatického 9S65, takže bych odlišné chování ani nečekal.  
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorbus, me blahoprani k nadhernym hodinkam, skvele recenzi a i k tvemu pevnemu rozhodnuti vydat se japonskou cestou. Vetsina z tech, kteri zacnou koketovat s GS stejne nakonec zkonci o 'overene CH klasiky'. Jeste par takovychto skvelych recenzi a dost mozna se i ja rozhoupam prodat svoje rolady a koupim si vysnene SBGE001.

 

Diky moc!

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Díky všem. Jsem s touto klasikou naprosto spokojený, a proto jsem na sebe jednohlasně uvalil roční moratorium na nákup jakýchkoli hodinek :-) Samozřejmě, ryze teoreticky nemohou vyloučit, že někdy v budoucnu sáhnu po hi-beat nebo po manuálním nátahu, pokud se u GS objeví něco zajímavého s datumovkou a průměrem pod 40 mm.

 

Gratulace k hodinkám, jsou dokonalé v každém detailu. To moratorium beru s nadhledem (stejně jako Ty), protože už se těším na zdůvodnění dalšího nákupu (že by tentokrát rezerva chodu? :rolleyes: ). Protože je pro mě datum stejně důležitý jako pro Tebe, je to správný krok, i když ty předchozí byly taky skvělé. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji!!!! Vypadá to, Petře, že máš GS hluboko pod kůží. Nedivím se, jsou to velice lahůdkové hodinky!! 

 

P.S. Čekal jsem na recenzi tech "podobných" hodinek, nakonec to dopadlo jinak??

Upraveno uživatelem algy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jednou díky za všechny kladné ohlasy. O to víc je zajímavé, jak málo je tato značka na fóru zastoupená :-) Pokud jde o dodržení moratoria, tak uvidíme, už týden ho neochvějně dodržuji :-)

 

P.S. Čekal jsem na recenzi tech "podobných" hodinek, nakonec to dopadlo jinak??

 

Nedopadlo, jejich nákup předcházel nákupu těchto GS. Recenzi mám nachystanou, ale ještě čekám na nový řemínek. Nicméně možná ji pošlu i bez fotografií nového řemínku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opozdene sa verejne pripájam s gratuláciou ku krásnym hodinkám. Celá rada Grand Seiko mi príde dizajnovo absolútne čistá a dokonalá (áno, o logu by sa dalo diskutovať) a neviem, či sa dá s touto kategóriu hodiniek dostať ešte niekam ďalej. Čo ešte dodať? Snáď len to, že som sa práve pozrel pod rukáv a spokojne usmial.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gratulacia, pekne a prakticke hodinky na kazdy den /ak nosi clovek kravatu/.

 

edit: este som chcel povedat ze "nenapadne" - myslene relativne - ale GS vlastne velmi nenapadne nie su, obvykle si na lesteni kovu davaju japonci mimoriadne zalezat :)

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou nádherné, až se mi udělalo smutno, že na tohle prostě nikdy mít nebudu..... 

 

To neříkej, život může přinést  různá překvapení.

 

edit: este som chcel povedat ze "nenapadne" - myslene relativne - ale GS vlastne velmi nenapadne nie su, obvykle si na lesteni kovu davaju japonci mimoriadne zalezat :)

 

To je pravda, v dokonalosti leštění kovových ploch jsou Japonci mistři. Občas se neudržím a vytáhnu hadřík z mikrovláken, abych z rovných leštěných boků pouzdra setřel otisky nebo stopy po kapkách vody. Čeho bych si na jiném pouzdru ani nevšiml, tady vnímám jako narušení dokonalého stavu. Chce to ještě trochu času, abych je bral do ruky jako hodinky určené na běžné používání. V reálu myslím nepůsobí nápadným nebo třpytivým dojmem, jen při bližším pohledu dávají tiše najevo svou kvalitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nejraději mám decentní klasiku. Manuální nátah, kožený řemínek, nižší pouzdro. Tohle jsou automaty, dělají se jen na tahu a jejich výška přesahuje třetinu průměru. Přesto uplynul rok od jejich nákupu a já stále necítím potřebu změny.

 

Těžko říct, proč jsem si je tak oblíbil. Některé důvody jsou samozřejmě jasné. Příjemně se nosí, vyvolávají pocit robustní spolehlivosti, čas je jasně čitelný, datum na velké jednoduché datumovce rovněž, zpracování je bezchybné, vzhled elegantní a design číselníku a pouzdra neuvěřitelně propracovaný (na fotografiích může působit jednoduše, ale pravý opak je opravdou), třídenní rezerva chodu umožňuje bezproblémové odložení přes víkend, strojek je působivě dekorovaný a po technické stránce má řadu pozoruhodných prvků, přesnost je vyhovující (při denním nošení v pracovních dnech a klidu přes víkend se ustálila na průměrné denní hodnotě +3.5 s) a příjemné je také vědomí, že všechny části hodinek včetně použitých materiálů jsou vyrobené v rámci koncernu Seiko (snad s výjimkou kamenů ve strojku). Plusem je i skutečnost, že značka působí navenek skromně. Tato "skrytá ctnost" je ostatně typicky japonský prvek. Stejně v tom ale musí být ještě něco jiného, proč jsem u nich zakotvil.

 

Mimochodem, z hodinek, které jsem už nosil, jsem v této cenové kategorii měl podobně pozitivní pocity především z Rolex Oyster a z Omega Aqua Terra. To jsou další zástupci přístupu založeného na technické vyspělosti bez samoúčelných konstrukčních prvků, střízlivé eleganci a plné odolnosti pro běžný život. To jsou obecně charakteristiky, které já osobně na hodinkách nejvíc oceňuji. Takových modelů a značek bude samozřejmně mnohem víc, nemohl jsem je zatím vyzkoušet všechny. A dokud přeskakuje jiskra u těchto GS, tak k tomu ani hned tak nedojde.

 

 

post-11943-0-68263600-1394373712_thumb.jpg

 

post-11943-0-01891000-1394373720_thumb.jpg

 

post-11943-0-74200400-1394373727_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...