Přejít na obsah

Seiko Alpinist SARB017


Doporučené příspěvky

Dovolte abych vám představil nejnovější přírůstek mé kolekce hodinek ze země vycházejícího slunce. Výhodný kurz japonského jenu mě postrčil k nákupu hodinek Seiko Alpinist SARB017, po kterých jsem již dlouho toužil. Nákup proběhl hladce prostřednictvím osvědčeného obchodníka Higuchi a už za týden ležel balíček na celnici. Za další týden se mi podařilo balíček z molochu celní pošty vypáčit a dnes se mohu podělit o první fotky a dojmy.

 

Průměr pouzdra je 38 milimetrů bez korunky, pro mé zápěstí o obvodu necelých 17 centimetrů zřejmě ideální. Sklíčko je safírové. Šroubovací korunka zajišťuje vodotěsnost 200 metrů. Uvnitř tepe osvědčený automatický kalibr 6R15, udávaná rezerva nátahu je 50 hodin, je podporován manuální nátah i hacking. Ciferník má opalizující tmavě zelenou barvu a indexy ve zlaté barvě. Na vnějším okraji indexů bodově a na ručkách je nanesená luminiscence, která dle prvních poznatků minimálně půl noci vydrží pěkně svítit. Druhá korunka slouží k pohybu s vnitřní lunetou s vyznačenými světovými stranami.

 

Po prvních dvou dnech nošení jsem s hodinkami velmi spokojen. K obleku se mi hodí lépe moje druhé SARB045 s temně modrým ciferníkem, ale k běžnému kancelářskému oblečení i do přírody jsou tyto perfektní. Líbil by se mi trochu jiný řemen, světlejší hnědá barva a jednodušší styl, na léto bych možná využil i kaučuk. Následují slíbené fotky.

 

post-18707-0-34738500-1363460937_thumb.jpg

 

Leštěné plochy jsou kombinovány s broušenými

 

post-18707-0-01492600-1363460955_thumb.jpg

 

Dýnko je plné s logem řady Alpinist

 

post-18707-0-91630900-1363460965_thumb.jpg

 

Foto na ruce

 

post-18707-0-61093700-1363461237_thumb.jpg

 

Přímé porovnání SARB017 a SARB045

 

post-18707-0-94712900-1363461258_thumb.jpg

 

Řada Seiko Alpinist má bohatou historii, vydáno bylo již pět generací v různých barevných variantách. Následující ilustrační obrázky jsou převzaty z internetu. První generace Seiko Alpinist se začala vyrábět v roce 1961, měla kožený řemen, ruční nátah a označení Laurel Alpinist.

 

post-18707-0-06491400-1363462005_thumb.jpg

 

Druhá generace následovala v roce 1963 modelem Champion 850 Alpinist. Výroba skončila rokem 1965 a do nástupu dalšího modelu uplynulo dlouhých 30 let.

 

post-18707-0-47847600-1363462257_thumb.jpg

 

V roce 1995 se začala prodávat třetí generace s velice kvalitním kalibrem 4S15 a lupou nad datumovkou. Ač byla velmi populární, vyráběla se tato generace pouhé dva roky.

 

post-18707-0-96329100-1363462794_thumb.jpg

 

Čtvrtá generace se vyráběla od roku 2003. Měla titanové pouzdro a quartz kalibr s funkcí GMT. Poslední, pátou generaci mám tu čest nosit na své levici.

 

post-18707-0-83315100-1363463197_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 60
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tohle jsou jedny z prvních hodinek této značky (nepočítám-li Grand Seiko), které mě příjemně zaujaly svým vzhledem a navíc safír, závitová korunka, 200m, pche - paráda. Až (teda jestli někdy vůbec) tě omrzí, dej vědět :)

A kdybys je obléknul do zeleného řemenu, dej sem, pls, fota.

Za mě fakt hezký Seika!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto je naprostý evergreen tohoto fóra. Co se tu poflakuju, tak mě pronásledují. jediné, co mě vždycky odradí je druhá korunka, naprosto nepatřičná a navíc nešroubovací. jinak bezchybné hodinky za bezkonkurenční cenu od špičkové firmy s inhausem. ten hnědý pásek k nim pasuje naprosto dokonale, tvar pouzdra je nadčasový, řada Alpinist je víc než kultovní. Co víc si přát? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nádhera i s přiblížením historie. Mně se tedy víc líbí 4. generace s GMT, ale to je pouze věc vkusu, která nemá na kvalitu tebou pořízených kousků vliv...

 

Ano, ta čtvrtá generace s GMT je nádherná. Kdybych věděl kde je sehnat, neváhal bych ani vteřinu.

 

Toto je naprostý evergreen tohoto fóra. Co se tu poflakuju, tak mě pronásledují. jediné, co mě vždycky odradí je druhá korunka, naprosto nepatřičná a navíc nešroubovací. jinak bezchybné hodinky za bezkonkurenční cenu od špičkové firmy s inhausem. ten hnědý pásek k nim pasuje naprosto dokonale, tvar pouzdra je nadčasový, řada Alpinist je víc než kultovní. Co víc si přát? 

 

Popravdě také nevím jak moc ji budu využívat. Ale třeba se bude společně s vnitřní lunetou hodit na počítání piv v hospodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

alpinisty vzdy boli parada. u mna vedie tesne tretia generacia, ale vsetky Alpinisty su pekne hodinky. Skoda toho golu do vlastnej brany - zdielat puzdro so seriou SKX si vobec nezasluzia (slusne povedane), co u mna degraduje inac velmi vydarene sarb059. Snad tam niekomu docvakne a urobia zase obrat spravnym smerom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyto hodinky stoprocentně patří do kategorie "musí se vidět", protože je z nich spousta lidí paf a přitom mi přijdou docela škaredé ve všech směrech, jinak si to nedokážu představit. Rád bych je někdy viděl a porozuměl jim.

Gratuluju k rozšíření Seiko rodiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj oblíbený model, který nebyl minimálně už 3 měsíce v inzerci. Můžeš mi poradit, kde a jak se dají zakoupit?

Děkuji moc a hoře zdar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj oblíbený model, který nebyl minimálně už 3 měsíce v inzerci. Můžeš mi poradit, kde a jak se dají zakoupit?

Děkuji moc a hoře zdar

Třeba tu:

http://www.seiyajapan.com/product/S-SARB017/SEIKO-Automatic-Alpinist-SARB017.html

Ne ebayi jich moc není, ale taky:

http://viewitem.eim.ebay.cz/SEIKO-Mechanical-Alpinist-SARB017-Cal6R15-Automatic-Made-in-Japan/330894999772/item

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Dřív jsem nechápal, co na nich kdo má, ale musím říct, že se mi čím dál víc líbí... Jinak říkáš že existuje 5 generací alpinistů. Můžete mi teda někdo vysvětlit, proč jsou jako alpinisty označovány taky seiko SARB059 ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokaždý, když na tyhle hodiny někde náhodou narazim, můžu se ze řetězu utrhnout! Přemjšlej jsem o nich jako o svejch prvních automatech, přemejšlech jsem o nich jako o druhejch a tak dál.. Pak na ně na nějakou dobu zapomněl, ale teď zas. Jsou prostě úžasný! Snad jediný hodinky, kde mi ty zlatý indexy nejenom nevadí, ale dokonce se tuze líbí.

Existuje za ty prachy vůbecv něco lepšího? :)

 

Kdybyste měl někdo z Prahy ukrytej doma jeden exemplář, dejte vědět, zvu na pivo, abych je viděl konečně naživo. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Waya03 : Ahoj, díky za užitečné informace. Nějak mě to k nim delší dobu táhne. Chtěl bych tě požádat, zda by jsi mohl zhodnotit svoje zkušenosti s hodinkami po téměř ročním užívání.

Jakým způsobem je používáš? Dáváš jim zabrat? Bereš je do vody? Co korunka kompasu, která není šroubovací? Zkoušel jsi jiné řemeny? Máš nějaké nové zajímavé fotky? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem se do nich zakoukal, nechávám to chvíli rozležet, jestli nadšení vydrží...

 

Parádní jsou na tahu, který se dodával s variantami sarb013 nebo sarb015. Tušíte někdo, zda jde ještě koupit? Případně i jiný Seiko tah, který by seděl...

 

Pár pěkných fotek zelenáčů zde:

http://forums.watchuseek.com/f21/%2A%2A%2Aofficial-sarb017-seiko-alpinist-thread%2A%2A%2A-795726.html
 
Upraveno uživatelem Vajt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...