Přejít na obsah

Vas nazor na modifikacie?


doctor

Doporučené příspěvky

Pani, aky je vas nazor na kopirovanie dizajnu blancpainu, rolexu, tudoru a vytvaranie FFF a BB MODov a podobnych?

 

Nieje je uz za pomyselnou hranicou "fejkov"?

 

Som zvedavy na diskusiu.

 

Pytam sa preto, lebo zvazujem kupu BB, ale neviem ako to moje zrnko zvladne.. neviem ci sa nebudem citit zle ze mam na ruke fejky.. mozno by som mal menej rozmyslat  :helpsmilie:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 73
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jelikož jsem kdysi také byl zvědavý, co přesně znamenají tyto zkratky, tak FFF (Fifty Five Fathoms), takmodifikace je úprava vzhledu Seiko "pětek" na vzhled podobný hodinkám Blancpain Fifty Fathoms: http://www.blancpain.com/en/watch/5015b-1130-52. A to Five přidané v názvu je odkazem právě na Seiko 5 řadu.

 

BB modifikace je něco podobného akorát se upravuje na vzhled podobný Tudor Black Bay - viz.: http://www.tudorwatch.com/en/heritage-black-bay/

 

A ano, používej google než se zeptáš, uvidíš, že Ti to samotnému prospěje a naučíš se víc ;)

Upraveno uživatelem yossarian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se to nelíbí, ale ať si dělá kdo chce co chce. Na 2. stranu, pokud je nějaký tvar např. sekery nebo jiného nářadí prověřený(jako třeba Rolex vzezření), tak proč ho nepoužít. Může mi být jedno, kdo to vymyslel, hlavně že to funguje dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebud agresivni vole :D

 

FFF - Fifty Five Fathoms ( Blancpain )

BB - Black Bay  (Tudor )

dík Dane.

 

obecně věty typu "si to vygúgli, vole" taky miluju.

dneska vlastně člověk nemá právo se na nic ptát, páč vlastně všechno musí vědět (díky gúglu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká nějakých napodobenin a řekněme "modifikací",tak jako člověk který má rád hodinky a zajímá se o ně musím říct,že se mi to moc nelíbí a v "košér" to zcela jistě není.

Z pozice normálního člověka,který má i jiné běžné starosti je mi to v podstatě celkem putna,protože ať to člověk může brát sebevážněji,tak jde v podstatě o ...

Je to pár dní,co jsem se rozmýšlel,které si mám pořídit Automatické hodinky a dost jsem zvažoval pořízení Steinhart Ocean Vintage RED.Fakt jsou to moc hezké a zcela jistě kvalitní hodinky,ale...

Tak jsem si radši pořídil zcela autentické Seiko Sumo.

Upraveno uživatelem hejdik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně modifikace mám vcelku rád, pokud patří k těm podařeným (což zrovna FFF a BB jsou) a za fejk jako takový je nepovažuji. Je pravdou, že jakoby parazitují na slávě svých dražších vzorů, ale funguje to i opačně - každý výrobce je určitě hrdý na svůj výrobek, který je natolik dobrý, že se jej ostatní snaží napodobit. Takže já říkám klidně, pokud je zcela zřejmé že se stále jedná jen o modifikaci a nikdo tam necpe originální název Blancpain, Tudor, Rolex atd... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se líbí seiko bastl 6309 s cifrem 6105

V bastlení je taky kus radosti z tvorby, i když výsledek je většinou na hovno :D

Obzvlášť, když člověk nekupuje hotový bastl ale probíhá to po částech, starý Seika, pak ručky, odjinud cifr a sklíčko, měl jsem to kdysi rád .... ještě mám nějaký nepoužitý součástky v šupliku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak to je neco jinyho Viktore...  par :D  Seiko jsem si uz taky upravil podle svyho - nakoupit dily podle svych predstav a prohazet.

 

Ale uprava , aby se Seiko podobaly modelu jine firmy, to mi vubec nesedlo..

 

 

Mně se líbí seiko bastl 6309 s cifrem 6105

V bastlení je taky kus radosti z tvorby, i když výsledek je většinou na h...o :D

Obzvlášť, když člověk nekupuje hotový bastl ale probíhá to po částech, starý Seika, pak ručky, odjinud cifr a sklíčko, měl jsem to kdysi rád .... ještě mám nějaký nepoužitý součástky v šupliku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...