Přejít na obsah

hodinky MeisterSinger


odklizec

Doporučené příspěvky

Nemecti vyrobci hodinek davaji svym firmam pomerne casto hodne podivna jmena, nicmene hodinky delat umeji! Nevim jestli jste se uz setkali se znackou MeisterSinger, ale pokud ne, vrele doporucuju navstivit jejich web.

 

V hodinarskem svete na sebe upozornili svymi "single-hand" hodinkama, za jejichz design ziskali i nejake ceny. A musim rict, ze i ostatni hodinky z jejich produkce mne vyslovene berou za srdce. Design hodinek MeisterSinger je velmi jednoduchy, ba rekl bych az strohy a snad prave proto jsou tak krasne. Design ciferniku v podstate vychazi z designu manometru, coz je velmi dobre videt prave na jednorurcickovych hodinkach:

2_1-large.jpg2_3-large.jpg

Cas se na nich neodecita zrovna nejlip, ale vypadaji skvele a rozhodne netradicne, takze se muzou stat velmi dobrym nametem k hovoru. Muze to byt uzitecne jak pri pracovni schuzce pro odlehceni atmosfery, tak pri baleni devcat..teda nekterych :D

 

Pokud davate prednost radeji klasickym (tedy vicerucickovym) hodinkam, maji samozrejme i takove a i tyto maji vzhled jako by z manometru vypadly..

3_1-large.jpg3_4-large.jpg

 

Hodinky delaji ve velikostech pouzdra 38 a 43, takze si snad vybere kazdy. Strojky pouzivaji mechanicke ETA 2801, automaticke ETA 2824 a pripadne mechanicky Unitas 6497.

 

Tady jsou nektere dalsi kreace..

2_3-large.jpg4_1-large.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud vim, tak do CR je nikdo nevozi. Prece jen to neni takova znama znacka;) Ale vypadaji opradu dobre. Nejake "live" (teda ne reklamni) fotky je mozne videt napriklad na ebay aukcich (tady je linkna nejake uplynule aukce, protoze nove nejsou). Pozor v tech aukcich byly i nejake levne quartzky, ktere bych teda ja osobne asi nebral ;) Je mozne je na prvni pohled odlisit podezrele nizkou cenou kolem 100EUR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to odklizec: Dekuji za info, prohlizel jsem web Meister Singer a moc se mi libi model Scrypto Unitas 1Z, a Scrypto Unitas (klasicky). Nejsou to sice automaty, ale to mne prave docela laka (vlastnim automaticke hodinky Fortis - sportovni a chtel bych pro zmenu nejake elegantni do spolecnosti). Nadherna je ta kombinace slonove kosti a modre(-ych) rucicky. Myslim si ale, ze ten model s jednou rucickou bude skutecne trochu narocnejsi na odecitani casu, jestli jsem to dobre pochopil, tak ma rozliseni 5 min. coz je sice na jednu stranu zajimave - nejakych par minut sem...par minut tam...- clovek je pak vic v pohode, ale vlak by mi asi ujel :-( Ten samy model vyrabeji i v podstatne klasictejsi verzi (Scrypto Unitas), ta se mi zamlouva nejvic. Problem bude asi s presnosti-automaticke hodinky se vetsinou po cely den "dotahuji" a maji tedy minimallni odchylku v presnosti vlivem naputi pruziny-tady to asi bude slabsi. Ten jejich kalibr Unitas 6497 jsem neznal (stejne jako znacku). Vypada to moc lakave (spocital jsem to kolem 30k korun, pokud si clovek necha jeste vymenit sklicko za safir...no mam zase o cem premyslet).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem ze zacatku taky "ujizdel" na automatech, ale ted mam radeji mechanicke strojky, nejlepe prave UNITAS. Tyhle strojky jsou odvozene primo ze strojku kapesnich hodinek, takze jsou pomerne velke a maji slusnou vydrz na jedno natazeni a rekl bych, ze jsou i presnejsi. Ale to je muj subjektivni dojem. Jiste ale je, ze do hodinek s velkou vydrzi (i 8 dni) se davaji prave UNITAS strojky..ovsem ze patricne upravene ;) Ale i standartni UNITAS vydrzi na natazeni 1-2 dny.

 

1Z UNITAS je dost drahy model, nicmene krasny. Delaji i 1Z s porcelanovym cifernikem, jeste lepe dekorovanym strojkem nez "normalni" 1Z Unitas a ma standartne obe sklicka safirove. Ovsem tomu vsemu odpovida i cena kolem 2000-3000USD..ted nevim presne.

 

Jednorucickove hodinky nejsou na presne odecitani casu a uz vubec ne na bezne noseni. Jde spise o dojem a image. Z hodinek s jednou rucickou, co jsem zatim mel moznost videt, se mi Meistersinger jednoznacne libi nejvic. Vsechny hodinky vypadaji jako manometry a to je prave nejlepsi u jednorucickovych hodinek. I ostatni jejich modely jsou moc pekne, prave kvuli jednotnemu designu, ale UNITAS se mi zdaji nejlepsi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...
  • po měsících...

2odklizec: "V hodinarskem svete na sebe upozornili svymi "single-hand" hodinkama, za jejichz design ziskali i nejake ceny. "

 

Jednoruckove hodinky se kdysi vyrabely take v DE pod znackou Watchpeople (model UNO), ziskaly vyznamna oceneni. Dnes ale tato znacka jiz neexistuje, byla nahrazena znackou Xen, model UNO vsak jiz v jejich produkci neni... (http://www.junro.com/watchPeople/uno.html)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...