Přejít na obsah

Rolex Yachtmaster


Doporučené příspěvky

Rolex Yachtmaster - kladivo na Submarinery

Poslední dobou nemám na hodinky moc náladu. Tak jsem si řekl, že než ztrácet čas bezmyšlenkovitým bloumáním a hledáním jehly v kupce sena, bude lepší si stanovit nějaký obtížnější cíl a za ním jít. Nabízel se Rolex Sea-Dweller. Nicméně jak zde v Belgii, tak v ČR se to poslední dobou hemží právě samými Submarinery. Malé, velké, černé, zelené... Jasně, jsou praktické a pohodlné. Ale už tak trochu main-stream. Ne, chtělo to něco jiného. A potom jsem objevil řadu  Yachtmaster.

Technicky vzato je to Submariner, jen na to nevypadá. Leštěné pouzdro a prostřední dílek tahu, platinový číselník a luneta - obousměrně otočná. O tom všem si mohou potápky nechat zdát. Naživo tato kombinace funkčního a estetického působí skvostně! Že opravdu nejde o masovku dokládají slova maastrichtského prodejce, který jich prý prodá tak 20 za rok - oproti 5 Submarinerům týdně.

 

Mám ve zvyku popisovat i cestu pro hodinky. Tentokrát to vynechám, protože se mi nepřihodilo vůbec nic zajímavého. Snad kromě 20 minutového zdržení vlaku, když se ***óny nechtěli rozpojit při přepřahání. Na druhou stranu Maastricht je docela hezké město. Přirovnal bych ho k centru Basileje v kombinaci s Bruggami. Kompaktní centrum, cihlové domky, bohatá kultura. Takže stojí zato navštívit. A hodinek je tu požehnaně - ať už Filipucci, kde jsem je kupoval nebo Burger nebo jeden obchod s vintage hodinkami nedaleko řeky (poprvé jsem tam viděl Rolex Submariner double red naživo).

 

post-922-0-28676500-1364135474_thumb.jpg

Most přes řeku Maas

 

post-922-0-43946200-1364135481_thumb.jpg

Káva v Coffeelovers. Epic!

 

post-922-0-37789500-1364135486_thumb.jpg

Nádraží v Liege.

 

 

Ambassadorem řady Yachtmaster je dlouhá léta jachtařská legenda Paul Cayard. Američan narozený v roce 1959 se plaví už od svých 8 let. Jeho manželkou je dokonce dcera nejznámějšího švédského jachtaře a designéra Pelleho Pettersona. Ale i Paul Cayard má za sebou pěknou řádku úspěchů. Za ten největší on sám považuje dokončení a prvenství ve Whitbread Round the World Race - nejnáročnějšího jachtařského závodu pořádaného každé 3 roky. Dále se dvakrát zúčastnil Olympijských her (Los Angeles, Atény), je sedminásobný světový šampión a pětinásobný veteránský mistr USA. V roce 1998 získal ocenění Jachtař roku a v roce 2002 byl uveden do jachtařské síně slávy.

Od roku 2011 ho můžete vidět už bez jeho legendárního knírku, který nosil 32 let. To ale nic nemění na tom, jak respektovanou postavou je v tomhle světě (vtipné je, že na webu Rolexu stále visí jeho fotka s knírkem).

post-922-0-88781200-1364136823_thumb.jpg

 


Zpět k hodinkám. Co se týče designu, tak na Rolex foru hodně lidí považuje Yachtmastery za nejhezčí sportovní hodinky. Ve statistikách předhánějí Blancpain Fithy-Fathoms nebo Ulysse Nardin Divery. Ano, může to být trochu zavádějící. Jenže čím víc na ně koukám, tím víc souhlasím! Vyzařuje z nich takové zvláštní kouzlo, čistota a vznešenost. Bezpochyby za to může platinový číselník, na kterém jsou aplikované velké indexy a ručky (tzv. maxi-dial), které později dostal i model Submariner ve své výroční verzi se zelenou lunetou. Hodně také dělá leštěné pouzdro a prostřední dílek tahu, které jsem už zmiňoval. Ty jsou trochu noční můra na různé patlance a otisky, ale naštěstí to z dálky není vidět.

Celkově jsou to velmi, velmi fotogenické hodinky - viz fotky, které jsem měl hotové než mi stačila vychladnout káva (focené Canon G11, když by to někoho zajímalo).

Na ruce sedí perfektně. Kdo někdy zkoušel bondovky, určitě si vybaví ten pocit ocucaného bonbónu přilepeného na zápěstí. Přesně tohle platí i o Yachtmasterech. V dobrém samozřejmě. Dýnko totiž není tak vystouplé, jako u Submarineru a nevzniká tak pocit, že se vznáší nad rukou. Jsou i příjemně tenké - s jejich 12mm je zítra vyzkouším k obleku. Co mě ale překvapilo je jejich váha, mají mít něco kolem 180 gramů. Nevím, kolik mají nové modely od Rolexu, ale je to znatelně víc, než mé Rolex GMT (které mají ještě plechový tah).

 

Tyhle hodinky mají pro mě i v mnohém jakési nej. Zatím jsem měl Rolex z let 1993-1997, takže tritiové číselníky a plechové náramky. Tohle jsou první Rolex s plným a navíc leštěným náramkem, první se super-lumi indexy. A musím říct, že mají to nejlepší ze všech, které jsem zatím zkusil. Svítí skvěle, přesnost zatím také vynikající a nosí se jedna báseň. Teď už jen tu jachtu :-)

 

post-922-0-80677200-1364132066_thumb.jpg

 

post-922-0-04895000-1364132074_thumb.jpg

 

post-922-0-61007800-1364132082_thumb.jpg

 

post-922-0-97244000-1364132087_thumb.jpg

 

post-922-0-77256700-1364132097_thumb.jpg

 

post-922-0-70338100-1364132103_thumb.jpg

 

post-922-0-45211800-1364132112_thumb.jpg

 

post-922-0-26326800-1364132119_thumb.jpg

 

 

 

Pokud by se vám mé fotky zdály amatérské,tady a tady najdete lepší od Jockeho spolu s menší recenzí :-)



A na závěr ještě jedna z jejich přirozeného prostředí... No nejsou krásné???
rolex_image.1498271.jpg

http://jlc.watchprosite.com/show-forumpost/fi-732/pi-3593796/ti-578081/s-0/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 47
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...