Přejít na obsah

Accutron VX-200 nebo Hamilton X-Wind


charmer

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny uživatele tohoto fóra!

Poprvé jsem na chronomag.cz zavítal asi před dvěma měsíci v době, kdy jsem se začal poohlížet po nějakých lepších hodinkách. těmi lepšími jsem tehdy myslel nějaký model se systémem Eco Drive od Citizenu. Po několika týdenním pročítání tohoto fóra však věci nabraly zcela jiný směr a tak teď uvažuji spíše mezi modely uvedenými v názvu topicu. Vím, je to klišé :) a tímto si asi prošel každý uživatel na tomto fóru.

Vlákno o šťastných majitelích Hamiltonů jsem četl několikrát, bohužel o značce Accutron se tady moc nepovídá. Může mi někdo zkušený poradit, pro kterou značku se nakonec rozhodnout, případně mi doporučit nějaký úplně odlišný model?

Prioritou je pro mě velikost kolem 45 mm, automaty, chronograf, safír, sportovní typ hodinek, luminescenční indexy pro snadné odečítání času ve tmě.

Děkuji za všechny rady a náměty

 

A ještě samozřejmě cenový strop, předpokládám nákup v cizině, takže v přepočtu do těch 20 000 Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to dost rozdílný hodinky

 

z67.jpg

 

H77646833-1.jpg

 

Divery bych si asi raději koupil jiný než Accutron, je to pozapomenutá značka a není na nich nic zvláštního, za podobnou cenu mi připadají zajímavější třeba ty Edox, co nedávno zmínil Kamil. Zvážil bych ještě Archimede Diver a ty nový Seika, co vypadají jako Marinemaster a mají strojek, co jde natahovat. Nebo si přidal na Omegy :).

Z uvedených bych dal přednost Hamiltonům, lepší značka, zajímavější hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesrovnatelné. Vyobrazené Accutron jsou divery bez chrono funkcí. Vyobrazené Hamilton chrono funkce mají. Je otázka, jaký typ hodinek preferuješ /teď a jaký budeš preferovat za 3 dny, že :-) /, ale změnou vkusu se nestresuj, stejně koupíš časem několikery.

 

Já osobně "barevné" hodinky moc nemusím.... a Hamiltony mám na ruce, tak doporučení je jasné.

 

Možná jen jedna poznámka, X-Windy, - vyjádřeno sportovní terminologií - v disciplíně "svícení ve tmě" tabulku zrovna nevedou. Ale čitelné jsou v pohodě, a po většinu času stejně na hodinky vidíš. Na doporučení výše zmíněném trvám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Viktor: myslel jsem ty Accutron Vx-200 s chronographem :-) jinak díky za rady a náměty. A ještě mohl bys upřesnit ten model Seiko?

 

 

Hamiltony se mi zamlouvají čím dál víc, jen mám obavy z jejich velikosti. zápěstí mám v obvodu asi 18 cm, nevím jestli by mi dobře seděly na ruce... Jak jste na tom s mohutností zápěstí vy, majitelé X-windů?:-)

Ještě dotaz ohledně uznání mezinárodní záruky v ČR, jsou s ní nějaký problémy?

díky

 

Jinak samozřejmě vítám jakýkoli jiný model obdobných kvalit:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V cene do 20 000,- divery by byly Tag Heuer Aquaracer bez chronografu, taky po nich silham.. Otazka je, na co je dobry ten chronograf. Ja si s nim hral na hodinkach asi prvni tejden.. Ty cervene Hamiltony se mi libi, ale zase mit komplikace typu uhel snosu na hodinkach, nevim..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Ač majitel Hamiltonů musím přiznat, že Accutrony mají něco do sebe, Ty jsi měl na mysli určítě model s modrým/černým ciferníkem, mě se zase moc líbí Accutron Gemini ( s bílým ciferníkem ) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Snow: jo, přesně ty jsem myslel! Gemini sem si taky prohlížel, líbí se mi, ale na mě jsou až moc elegantní (římský číslice). Právě že u Accutronu se mi zamlouvají velké indexy a ručičky, tudíž dobrá čitelnost ve tmě, celkově jejich tvar a taky festovní tah. Hamilton je zas asi známější a luxusnější značka a model X-wind je opravdu hodně povedenej. Cenově jsou na ebay oba modely srovnatelné.

Uvažoval jsem i Seiko Kinetic Sportura (ten model s tím pouzdrem ve tvaru čtverce a obdélníku), ktery taky mají něco do sebe, navíc jsou o dost levnější než Accutron i Hamilton.

 

Ach joo, to je dilema, fakt nevím ktery nakonec koupím...:-( ale určitě nebudou poslední...:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Viktor: myslel jsem ty Accutron Vx-200 s chronographem :-) jinak díky za rady  a náměty. A ještě mohl bys upřesnit ten model Seiko?

 

 

Hamiltony se mi zamlouvají čím dál víc, jen mám obavy z jejich velikosti. zápěstí mám v obvodu asi 18 cm, nevím jestli by mi dobře seděly na ruce... Jak jste na tom s mohutností zápěstí vy, majitelé X-windů?:-)

Ještě dotaz ohledně uznání mezinárodní záruky v ČR, jsou s ní nějaký problémy?

díky

 

Jinak samozřejmě vítám jakýkoli jiný model obdobných kvalit:)

Není důvod mít obavy z velikosti. Mám taky zápěstí 18 cm a nejsou velké. Na ruce sedí dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Tah u Hibernie jde objednat, ptal jsem se po tahu na jinej, ale podobnej typ hodinek Hamilton, a bylo mi řečeno tak cca 3k.

To je trochu dost, originál. ocelový tah na Hamilton stojí přesně 2.030,-, takže pochybuji, že kožený a tuším, že je o něm řeč stojí okolo 3.000,- :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne ne mluvil jsem o ocel tahu na H. khaki field chrono auto který jsem poptal telefonicky na prodejně a bylo mi řečeno kolem 3.000,-. Určitě tam hodili nějakou přirážku, ale 1k na tah je celkem dost. Každopádně pokud opravdu stojí 2.030,-, je to i pro mě velice dobrá zpráva - do budoucna uvažuju o koupi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Buď si jistý, že stojí tolik kolik jsem uvedl, v prodejně Details na Václavu u koně jsou úplně mimo, když jsem se tam zastavil, tak mi jinak ochotná prodavačka sdělila, že stojí pěkných 6.000,- až 8.000,- , přes můj údiv si stála na svém, posléze mi dala číslo na jejich servis, kde mi cenu promtně sdělili na chlup přesně, takže jim tam funguje alespoň něco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Dobrý den!

Není to tak dávno, co jsem narazil na toto fórum a od té doby nemohu od monitoru odlepit oči.:D Jak to jistě všichni znáte, jala se mě nutkavá touha pořídit si svoje zatím první automaty.:) Po několikanočním i denním pročítání všech možných diskuzí zde na fóru jsem měl jasno, které hodinky chci. Objektem mé touhy se staly právě x-windy. Pocitově mě to k nim velmi táhne a už mám v hlavě i návrh řemínku, který bych si rád nechal zhotovit od zdejšího mistra simona.:D Ovšem, ač je to poněkud jiný styl, líbí se mi i některé Longinesy. Jsem v tomto oboru zatím naprostým laikem a začátečníkem, ale rád bych vás poprosil, zda byste si dovolili srovnat kvalitu zpracování obou značek. Jde mi o kvalitu práce, ne o jméno... :) Zde jsem zatím vyčetl, že u Hamiltonů je to "hodně muziky za relativně málo peněz"... Za případnou stupiditu dotazu se omlouvám, ale jak říkám, nejsem znalec...:sad01_anim: Děkuji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...