Přejít na obsah

Unitas ve Steinhartu - předbíhání o 3 sec / min?


Doporučené příspěvky

Upozornění: píše totální hodinářská lama téměř nepolíbená odbornou terminologií:

 

Ahoj Chroňáci, mám otázku: mám na domácí nošení a testování Steinhart Nav-B 47mm  s Unitasem 6497.

Měnil jsem si na nich sám korunku. Po výměně se začaly hodinky předbíhat, ale nikoliv o 3-4 sec za den, ale rovnou za minutu. Nejsem si vědom toho, že bych jakkoliv hrabal na něco jiného než šroubek uvolňující korunku a stem (česky asi hřídelka?). Hodinky byly schopny udělat opravdu za den třeba půl hodiny, když jsem je držel vedle rádiem řízených digitálek, tak bylo okem pozorovatelné, že jdou rychleji. 

 

Hodinky jsem rozdělal, pohnul jsem takým tým bazmekom co seřizuje chod a teď šlapou 3 sec / 3 dny. (Před tím byl ve stejné pozici jako před zahájením akce, kdy hodinky dělaly 3 sec / den, opravdu jsem s ním při výměně korunky nehýbal.)

 

Máte pro to nějaké reálné vysvětlení? Je možné, že nějakou (samozřejmě neodbornou ;) manipulací došlo ke změně oscilace, takže se trochu pobláznila a hodinky šly tak rychle?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych že Ti při manipulaci přeskočil vlásek a jak jsi šáhnul na korekci chodu , skočilo to zase zpět. Jirka

 A nebo se ti do vlásku dastala nějaká malá nečistota a spojila dočasně závity vlásku. Pokud se ti to bude opakovat, je možné, že to tam někde zůstalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...