Přejít na obsah

Citizen BJ2120-07E Diver Promaster


rumsturm

Doporučené příspěvky

Zdravím ve spolek,

dostal jsem tyto nádherné potápky pod vodu :snorkle:  a chtěl bych se zeptat zde zkušenějších jak je to s jejich nabíjením.

Po rozbalení byly ve stavu NG,dal jsem je tedy na sluníčko a během hodiny se dostaly na LV1 a asi za další hodinu na LV2.

Pokud to z fotky bude vidět(doufám že ano) mají ještě za stupněm LV2 další dva dílky k dobíjení na které se nemohu zatím nějak dostat.

Ptám se tedy,je to vůbec možné,nebo je třeba počkat na pořádné denní letní světlo?

Děkuji za postřehy :)

 

20130331171700.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zdravím ve spolek,

dostal jsem tyto nádherné potápky pod vodu :snorkle:  a chtěl bych se zeptat zde zkušenějších jak je to s jejich nabíjením.

Po rozbalení byly ve stavu NG,dal jsem je tedy na sluníčko a během hodiny se dostaly na LV1 a asi za další hodinu na LV2.

Pokud to z fotky bude vidět(doufám že ano) mají ještě za stupněm LV2 další dva dílky k dobíjení na které se nemohu zatím nějak dostat.

Ptám se tedy,je to vůbec možné,nebo je třeba počkat na pořádné denní letní světlo?

Děkuji za postřehy :)

 

20130331171700.jpg

solární dobíjení teď řešíme ve vlákně digitální hodinky, nicméně já bych po osobních zkušenostech s Ecodrive považoval za div, že se ti to v té tmě, co momentálně panuje dostalo aspoň na tu úroveň LV2. Na další dobití už asi bude třeba i trochu toho jasnějšího slunečního svitu.

 

P.S. To je foto z dneška?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Frostie

Jo tu sekci jsem si celou prošel, ale krom pár příspěvků rozhádaných uživatelů jsem se skoro nic užitečného nedozvěděl..Mě šlo o to, jestli někdo nemá tento typ hodinek a nějakou osobní zkušenost z dlouhodobějšího užívaní, který by mě ujistil že mám být trpělivý a čekat:-)

Hodinky mám cca dva týdny, nosím je každý den a na full nebo LV2 jsou každý den a jsem moc spokojen.V létě dostanou zkoušku pod hladinou a napíšu třeba i nějaké postřehy, ale nejdříve je pro jistotu dám na tlakovou zkoušku.

 

Ps: ano je to opravdu dnešní fotka, jsem v jiném časovém pásmu +4 ale sluníčko nám tu taky stávkuje:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to jedny z těch,mezi kterými jsem se rozhodoval jako volnočasovky,verze bez chrona s radioc.,solar,ponor,i to provedení je na léto k vodě super.Ten safír tam moc nedávaj,asi by trošku navýšil cenu a třeba si říkaj,že když dostanou ránu,minerál je pružnější a přežije.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych se vrátil k tomu solárnímu nabíjení. Nemám sice přesně tento typ, ale s Eco Drive jako takovým mám už několik let zkušenosti. K tomu, abys je nabil do plna, musel bys je vystavit na cca 12 hodin přímého slunečního svitu. Pod umělým světlem se ti zcela nenabijou nikdy, pod zataženou oblohou bys je musel mít nepřetržitě víc jak týden. Takže za tohoto počasí je to normální. Hodinky ani nepotřebujou být nabité úplně. Prostě půjdou pořád. Leda bys je měl nepřetržitě schované pod rukávem. Pak by se ti zastavily asi po půl roce. V praxi není třeba se o to nijak starat. V létě se ti nakonec do plna nabijou a v zimě půjdou z rezervy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani po x hodinách na sluníčku u moře se mi nedobily doplna ,tak aby ručička ukazovala až nadoraz.V zimě jsem nikdy nepocítil že musí na světlo,až jsem začal pochybovat že ukazatel funguje a zavřel je do šuplíku,taky proto,že jsem je už tak nenosil a ručka ukázala že funguje.Ale už nevím,jak dlouho tam ležely.Ale to už jsem zase  :offtopic: .Pěkný potápky.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ty Casia Oceanus vypadaj taky moc pěkně :) a cena za safír není zas tak hrozná ;)

 

Mám je sice necelé tři týdny, ale co mě zatím opravdu zaujalo je jejich přesnost, jdou na vteřinku přesně. Odpočívají přes noc bud'to na korunce nebo na druhé straně kde je to čidlo a zdá se, že jim to nijak nevadí. S Eco-Drive jsem zatím maximálně spokojený, denně nošeny, sem tam pod rukávem, přes noc jsem si všiml, že rezerva spadne na LV1, ale ráno je dám na ruku a hned se dobijou do plna takže paráda.

Mám chut' místo svejch skx007 (které se mi sice líbí, ale pořád je nastavovat po dni nebo dvou nenošení mě začíná po systému eco drive docela rozčilovat :evil:) vyměnit třeba za nějaké Citizenky s Eco ale bez automatu :raygun: :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Automaty jsou super,odpustˇme jim nějakou tu nepřesnost,ani my lidé nejsme dokonalí.Kurnˇa chlapi,nejsou to lidi,jenom stroje,no né.Mně bohužel naopak nebaví ta maximální sebekontrola a sebe seřizování.Třeba včera mě hned ráno naštvaly,sebraly mi hodinu a ani se nezeptaly.To Omegy za pětinásobek neudělaly.A tak je to správné,protože tak to má být,no né.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to každopádně, máš pravdu a neříkám že je někdo nemůže mít rád, mě to ale nějak štve, ne ta nepřesnost ale to, že je na den nechám ležet a hned se zastavěj.

A ano přiznávám se jsem Eco Drive nakažen :clap:

Tak to Ti gratuluju,tato nákaza leze do peněz daleko dostupnějším způsobem než mechanika.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popletl jsem to, je to chod po 2 vteřinách jak u Seika, tak u Citizenu. Taky jsem solárně nakažen :

Edit: toho pásku si nevšímejte, musím ho zašpinit,aby šel líp k hodinkám. Dneska jsem si udělal radost. Sundal(holýma rukama :( ) lunetu, napružil a celkově si pohrál s pružinkama a už sedí luneta pěkně uprostřed a jde tíž, paráda.

post-11518-0-37921500-1364825860_thumb.jpg

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...