Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Dneska jsem asi objevil pro sebe Ameriku. Vezl jsem mladší dceru na manželky bajku, kde má řazení shimano deore. Jak jsem zvyklej řadit že sramu palcem páčkou nahoru i dolů, tak mě překvapilo, že tady to funguje taky. Měl jsem za to, že na Shimanu se ukazovackem shazujou převody dolů. A ono to jde oběma způsoby...

A u XT a XTR jde odřazovat o dva stupně. Nevím, jak je to u Sramu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to ročník 2019, takže bude

Bude, ale otázka kdy. Cube dodává s hodně velkým zpožděním. Já objednal a zaplatil v loni září, termín byl říjen, kolo dorazilo v únoru. Známej co objednával stejně jen 27,5 tak to vydržel do konce května, pak objednávku zrušil a koupil Ibise.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mile deti, az pojedete do Krkonos, z Pomezni bud si date pekne kolecko pres Lvi dul pak se vydrapete do Male Upy, zajdete si na obed. Dve pivka a jatra s bramborem. Az vas chytne v kopci pod Vrani horou akutni srani, zajdete trochu dal do lesa i za cenu rizika blata na hristi. Serete-li pod smrckem a slysite hlahol deticek, jste jen 20 m od pohadkove stezky, jak zjistite po 100 m nasledne jizdy do kopce. A ty mrsky maji bystra ocicka.

 

0e4acf0463db19a270e9ed688767d84b.jpg

 

e15d2964deb2114ccd9eb0921f673c4f.jpg

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mt4 už mám chvilku na Triggerovi a za mě palce nahoru. Bezproblémové, brzdí super za každých podminek a hlavně nejsou moc citlivé, tzv. nekoušou, což já s bolavými karpály a pazoury bez citu velmi oceňuji. Dost lidí řeší jemné sluchové cvakání pří lehčím brždění, je to blbá vlastnost výřezů kotoučů. Zaregistroval jsme to samozřejmě, ale zvykl si, možná mě to i začalo bavit, jak píšu, neboj se toho. Tady malá recenze od profíka :-)

 

https://www.mtb-mag.com/en/tested-magura-mt4-brakes/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mt4 už mám chvilku na Triggerovi a za mě palce nahoru. Bezproblémové, brzdí super za každých podminek a hlavně nejsou moc citlivé, tzv. nekoušou, což já s bolavými karpály a pazoury bez citu velmi oceňuji. Dost lidí řeší jemné sluchové cvakání pří lehčím brždění, je to blbá vlastnost výřezů kotoučů. Zaregistroval jsme to samozřejmě, ale zvykl si, možná mě to i začalo bavit, jak píšu, neboj se toho. Tady malá recenze od profíka :-)

https://www.mtb-mag.com/en/tested-magura-mt4-brakes/

Díky. Zatím se v tom plácám do čeho skočit. Ještě mám v jednání tuhle španelku, která mě láká, jestli se domluvim na ceně a na předělání 1x11, tak ji vemu a bude klid :) Akorát bych tam hodil lepší ráfky asi, jinak bych byl spokojenej parchant.

https://www.albie.cz/alma/orbea-alma-m50-2018/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mile deti, az pojedete do Krkonos, z Pomezni bud si date pekne kolecko pres Lvi dul pak se vydrapete do Male Upy, zajdete si na obed. Dve pivka a jatra s bramborem. Az vas chytne v kopci pod Vrani horou akutni srani, zajdete trochu dal do lesa i za cenu rizika blata na hristi. Serete-li pod smrckem a slysite hlahol deticek, jste jen 20 m od pohadkove stezky, jak zjistite po 100 m nasledne jizdy do kopce. A ty .....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Krásné kolo, krásný kopec, krásná vyjížďka...no a sežráním těch zvířecích vnitřností jsi prostě o sračku přímo prosil :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Zatím se v tom plácám do čeho skočit. Ještě mám v jednání tuhle španelku, která mě láká, jestli se domluvim na ceně a na předělání 1x11, tak ji vemu a bude klid :) Akorát bych tam hodil lepší ráfky asi, jinak bych byl spokojenej parchant.

https://www.albie.cz/alma/orbea-alma-m50-2018/

s Pavlem se určitě domluvis... Jak na předělání, tak na ceně ;) ale místo 1x11 už bych tam nechal dát aspoň 1x12 nx sadu, která pasuje na shimano ořech Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S temi nakupy bych osobne asi mesic pockal, budou se vyprodavat letosni modely.

Premyslim o zmene z GT Sensora celopera na neco jineho. Jak hodnotite Cannondale (29 a lefty?), pripadne Cube? Nejak jsem se do tech znacek zamiloval a po 3 GT po sobe to chce uz asi zmenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šumperk-D.Stráně-ČHS-Jeseník-Rejvíz-Vrbno p.P.-Vidly-Lyra-Praděd-Rýmařov-Skřítek-Maršíkov-Loučná-Šumperk

Nooooo, to vypadá že jsi žádný kopec v Jeseníkách který je sjízdný na silničce nevynechal :) Moc pěkný, to už chce mít něco natrénované.

Spodní nádrž DS je prosím ještě vypuštěná?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nooooo, to vypadá že jsi žádný kopec v Jeseníkách který je sjízdný na silničce nevynechal :) Moc pěkný, to už chce mít něco natrénované.

Spodní nádrž DS je prosím ještě vypuštěná?

Tak nějaký kopec by se asi ještě našel, ale měl jsem už docela dost, respektive zadek jak pavián :D A nádrž dole je vypuštěná a makají tam stroje ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S temi nakupy bych osobne asi mesic pockal, budou se vyprodavat letosni modely.

Premyslim o zmene z GT Sensora celopera na neco jineho. Jak hodnotite Cannondale (29 a lefty?), pripadne Cube? Nejak jsem se do tech znacek zamiloval a po 3 GT po sobe to chce uz asi zmenu.

ono čím dyl bude čekat, tak se budou tančit zásoby. Už teď je veliký problém sehnat požadovaný velikosti. A výprodeje letošních modelů už dávno běží ;)

Cannon asi dobrej, ale poměr cena výkon nic moc. Kamos koupil novyho habbita, karbon jen přední trojúhelník, zadní stavba hlína. Ani nejsou schopny za ty prachy udělat vnitřní vedení bowdenu. No a k lefty já mám odpor. Mě se to nelíbí, takže to je věc názoru. No a servis bude stát taky asi trochu více. To Cube je. Imho na tom asi lépe. Záleží kolik na to máš rozpocet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono čím dyl bude čekat, tak se budou tančit zásoby. Už teď je veliký problém sehnat požadovaný velikosti. A výprodeje letošních modelů už dávno běží ;)

Cannon asi dobrej, ale poměr cena výkon nic moc. Kamos koupil novyho habbita, karbon jen přední trojúhelník, zadní stavba hlína. Ani nejsou schopny za ty prachy udělat vnitřní vedení bowdenu. No a k lefty já mám odpor. Mě se to nelíbí, takže to je věc názoru. No a servis bude stát taky asi trochu více. To Cube je. Imho na tom asi lépe. Záleží kolik na to máš rozpocet.

No právě. V XL už jsou modely co bych spočítal na prstech jedné ruky. Už mám vybranou tu orbeu m50 s 1x11. Teď bych potreboval poradit jaký převodník zvolit a kolik zubů abych zvládal rovinky i kopce, nejsem závodník ale rad se rychle svezu, takže žádné kochání krajinkou. Mám v plánu ještě vyměnit ráfky za DT Swiss XR 331 (nebo něco podobného)

 

Rám: Orbea Alma Carbon OMP 2018 Boost Press Fit Taper DCR

Vidlice: RockShox Reba RL 100 Air QR15x110 Boost

Kliky:Shimano MT600-B2 Převodník?? Kolik zubů ?

Hlavové složení: FSA 1-1/8 - 1-1/2" Integrated

Řidítka: Orbea OC-II Flat 720mm

Představec: Orbea OC-II

Řazení: Shimano SLX M7000

Brzdy: Shimano M365 Hydraulic Disc

Kazeta: Sun Race 11-46t 11-Speed

Přehazovačka: Shimano SLX M7000 GS Shadow Plus Direct Mount

Řetěz: Shimano HG601-11

Kola: Mach1 Traxx 21c Tubeless Ready

Pláště: Maxxis Ikon 2.20" FB 60 TPI Dual

Pedály: SPD

Sedlovka:Orbea OC-II 27.2x400mm

Sedlo: Selle Royal Seta Sport

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

No právě. V XL už jsou modely co bych spočítal na prstech jedné ruky. Už mám vybranou tu orbeu m50 s 1x11. Teď bych potreboval poradit jaký převodník zvolit a kolik zubů abych zvládal rovinky i kopce, nejsem závodník ale rad se rychle svezu, takže žádné kochání krajinkou

34z...;) o tom pohonu 1x12 nx opravdu neuvazujes?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...