Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Kucí, je blbost nutit manželku (168cm) do 29´´ kol nebo spíš vybírat z 27,5´´?

díky za rady

  

Záleží na tom, jak má dlouhé nohy. Zajděte do obchodu, ať se zkusí postavit nad nějaké třeba S 27,5 a XS 29, jestli se nebude bouchat do rozkroku. Po mé nedávné zkušenosti se nedá věřit ani údajům o geometrii rámů(výška horní rámové trubky) na webech výrobců. 

Řešíme rozměrově stejný i když v podstatě jiný problem, manželka má na své elektrice pláště 622/47 čili v podstatě 29 a to kolo je pro ni trochu vysoké právě proto, že při seskakování si musí dávat pozor na výšku horní rámové trubky. Já vím, měli jsme koupit XS a ne S, ale na to už je pozdě.

No a tak mně napadlo, vyměnit jenom ty kola za menší tj. 27,5. Kolo by se snížilo o necelé 2 cm což by bylo to o co právě usilujeme, ale zároveň dolní poloha pedálů by šla také níže, což by v zatáčkách mohl být trochu problém, ale na to by se snad dalo zvyknout. Další problém je estetický, neboli nevypadalo by to kolo s menšími koly už blbě? Toho se bojím já.

Co by na to řekl odborník a zároveň estét?

 

post-5960-0-72841100-1565941635_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuši, pokud tuto verzi ekola delaj i s kolama 27,5, tak určitě rám i delka klik budou stejny u obou modelu.

Zkus manželce podhustit zadní kolo tak, aby si sedlo o cca 2cm, jestli to bude pro ni lepší pocitově lepší (nemyslím aby na to jela, ale jen parkrat nasedla a sesedla)

Kdyby jo, dá se zkusit vyměnit jen zadní kolo.

Takhle bych na to zkusil já.

Joe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuši, pokud tuto verzi ekola delaj i s kolama 27,5, tak určitě rám i delka klik budou stejny u obou modelu.

Zkus manželce podhustit zadní kolo tak, aby si sedlo o cca 2cm, jestli to bude pro ni lepší pocitově lepší (nemyslím aby na to jela, ale jen parkrat nasedla a sesedla)

Kdyby jo, dá se zkusit vyměnit jen zadní kolo.

Takhle bych na to zkusil já.

Joe

To by taky šlo, díky za nápad, ale už jsem se dohodl se známým, zítra přiveze 27,5 kola a vyzkoušíme to.

Stejně si myslím, že i takto je to ok, jen se naučit normálně sesedat a ne že musí zastavit obkročmo nad kolem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, maj ty elektrikáři třeba nějakej mód, že to jen eliminuje nadváhu toho kola a ty si šlapeš jakoby na normálním kole?

Sakra to je geniální. :D Pořídí si tramvaj, ale využití jen na eliminaci váhy tramvaje. Proč jim prodat obyčejný lehčí kolo, když si můžou za váhu připlatit a zároveň ji eliminovat. Kuwa Zmizíku, beru tě jako obchodního ředitele. :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, maj ty elektrikáři třeba nějakej mód, že to jen eliminuje nadváhu toho kola a ty si šlapeš jakoby na normálním kole?

Da se rici, ze takhle funguje u vetsiny ten nejnizsi stupen dopomoci. Ale jak to rozjedes nad 25 km/h, tak to cele tahnes za vlastni sadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam cross/race king, nechal jsem si to taky poradit, pry hodne uzivana kombinace.

 

Co by jste volili dopředu za pneu. Vzadu mám Continental Race King 29x2.2 a do předu uvažuji o tom stejném nebo Cross King? Jezdím převážně asfalt a polní cesty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...