Přejít na obsah

Orient semi-skeleton (FDB08004B)


Flipik

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny příznivce japonských hodinek, zvláště tedy Orientu. 

Pořídil jsem si ty hodinky klasického vzhledu a s průhledem na srdce z jednoho prostého důvodu. Průhled dýnkem na strojek je parádní věc, ale má to jednu nevýhodu - hodinky musíte sundat z ruky. Takže když sedíte na poradě nebo školení a nebaví vás poslouchat bezobsažné prezentace apod. - je potřeba se odreagovat, ale přitom vypadat soustředěně. Mě pohled na neúnavný strojek mechanických hodinek fascinuje a uklidňuje zároveň. Jenže když máte hodinky v ruce, tak to může působit, buď že se nudíte nebo chlubíte.  :(  Tímto modelem je problém vyřešen - hodinky zůstávají na ruce a vy působíte soustředěně.  :angel:  Navíc díra v hodinkách je docela dobrá příležitost k mechanické osvětě. Přidávám pár ilustračních fotek, na lepší nemám vybavení, takže shovívavost prosím  B)

post-21642-0-08665000-1365521776_thumb.jpg

post-21642-0-24752200-1365521792_thumb.jpg

post-21642-0-50838100-1365522151_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky kluci ...

 

Ještě přidám specifikaci, ne všem se chce googlit, ale překládat to nebudu  :D

 

 

- black semi-skeleton dial
- black genuine leather strap with stainless steel clasp
- stainless steel caseback with itemized hologram
- stainless steel case, measures 42x12mm
- scratch resistant convex Crystal Glass
- water resistance to 50 meters/ 5 bars
- japanese automatic in-house movement Cal 46A40
- 21 Jewels
- weight ca.75 gr.
- lug width 22mm
- continuous operation time more than 40 hours

 

Jo a taky musím pochválit www.creationwatches.com kde jsem je kupoval. Objednáno ve čtvrtek večer (před Velikonocemi) a v úterý dopoledne jsem je měl na stole! Ze Singapuru před DHL, prostě paráda. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...

Parádní openhearty, nakonec mě odradil malý rozměr a šel jsem do Bulov openheart.

Teď ale opět pokukuju po Orient Eminence, tam je navíc datum

 

Nejsou špatné, ale něco za něco, ten datový věnec neumožňuje víc než tu výseč. Ale pro někoho, kdo chce i datum je to určitě

zajímavá volba.

Jo a ten safír taky není od věci ...

Upraveno uživatelem Flipik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju. Taky jsem si je nejednou prohlížel. Z osobních důvodu jsem ale dával přednost světlému cifeníku, protože hodinek s černým mám už moc. Protože od Orientu mám nakonec Mako, budou oblekovky od některých německých hodinářů.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju. Taky jsem si je nejednou prohlížel. Z osobních důvodu jsem ale dával přednost světlému cifeníku, protože hodinek s černým mám už moc. Protože od Orientu mám nakonec Mako, budou oblekovky od některých německých hodinářů.  

 

Máš někde vlastní foto toho světlého ciferníku? Já jsem měl taky černé Mako a tak jsem je vyměnil za modré, abych neměl jen černé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotku nemám, protože jsem je nakonec nekoupil. V obchodě jsem uviděl černé Mako, dal jsem je na ruku a bylo rozhodnuto. Nikdy předtím by mě nenapadlo, že bych si je pořídil. Líbily se mi modré big Mako, ale vadil mi tam ten čudl na překlápění dne bez šroubovací korunky. A protože tím pádem už jedny Orienty mám, vybírám oblekovky jinde, momentálně z německé provenience. Ale netlačím na pilu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Fotku nemám, protože jsem je nakonec nekoupil. V obchodě jsem uviděl černé Mako, dal jsem je na ruku a bylo rozhodnuto. Nikdy předtím by mě nenapadlo, že bych si je pořídil. Líbily se mi modré big Mako, ale vadil mi tam ten čudl na překlápění dne bez šroubovací korunky. A protože tím pádem už jedny Orienty mám, vybírám oblekovky jinde, momentálně z německé provenience. Ale netlačím na pilu.

 

Tak Mako jsou rozhodně univerzálnější, ale šroubovací korunku i čudl snad mají všechny barevné varianty, ne?   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tady jsou vedle sebe klasické Mako a Big Mako s modrým ciferníkem. Big Mako nemá šroubovací to tlačítko na překlopení data. To je podle mě u potápek celkem chyba. Jinak jsou parádní.

attachicon.giforient200mcomparison.jpg

 

Díky za foto, toto mi nějak uniklo, to riziko zmáčknutí pod vodou je fakt docela velké.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...