Přejít na obsah

Sinn 2013 - muzeme cekat nove modely?


kloubik

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 87
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dneska jsem si vsimnul odkazu na model 244 od OndryPod ve vlakne Sinn limitky.

 

Velka skoda, ze Sinn misto T1 a T2 neudelal jen T2 (prumerove vetsi hodinky maji zastoupene v modelech U1 a UX) a misto T1 radsi nevymysleli neco na styl titanovych 244.

 

419570d1302432527-sinn-244-ti-i-a4a30738

 

419561d1302432166-sinn-244-ti-i-01f22062

 

http://forums.watchuseek.com/f24/sinn-244-ti-i-503048.html

Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci info, na webu to mají celkem jasně napsané. Ale na blogu to máte špatně  :)

No, nestudoval jsem bohužel tvrdost / pevnost na ČVÚT, takže jsem si informaci: "Gehäuse aus hochfestem Titan,"

vyložil jako "pouzdro z vysoce tvrzeného titanu." Pokud je to zavádějící překlad, tak sorry a díky za upozornění. Na blogu to tedy opravím.

Upraveno uživatelem Z.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry Aldo ale tvrdý a vysoce tvrzený titan je jen slovíčkaření dokud to není podložené konekrétními daty, tedy měřením a čísly. 

U modelů T1 a T2 předpokládám použití titanu grade 5 tedy tvrdost pozdra kolem 350 HV (Vickers) neboli 36 HRC (Rockwell C150).

Jestli je to tvrdý nebo vysoce tvrzený nechám na každém ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívej já se s tebou samozřejmě nechci hádat.

Ale to co tady vytahuješ je opravdu jen slovíčkaření. 

Důležité je jaká je použitá slitina titanu a jaká je jeho povrchová úprava. 

A tady, z informací na stránkách Sinnu usuzuji, že použitá slitina pro pouzdra u modelů T1, T2 a EZM10 

je naprosto stejná - titan Grade 5 tedy slitina titanu Ti4Al6V v Rusku označená jako VT6 

(mimo jiné příměsi Fe, O, N, C, H hluboko pod 1%) je tu přibližně 6% Al (hliníku) a přibližně 4% V (vanadu).

Tato slitina je také mezi jednotlivými komerčně dostupnými slitinami titanu (Grade 1 - Grade 11) nejpevnější 

a jelikož mez pevnosti v tahu jde tady ruku v ruce s tvrdostí tak také nejtvrdší 330 až 390 HV.

 

Proto je jedno jestli se ten řádek v technických specifikacích jak u modelů T1/T2 tak u EZM10 

"Gehäuse aus hochfestem Titan" v angličtině pouze "case made of titanium" 

přeloží jako vysoce pevný (pevnostní) titan nebo vysoce tvrdý titan neboť obojí je pravda. 

 

Rozdíl je pak pouze v povrchové úpravě (Sinn ji označuje jako Tegiment a to bez rozdílu zda se jedná

o povrchovou úpravu na oceli či na titanu, což je samozřejmě rozdíl a bude se lišit 

jak technologie tak výsledná tvrdost).

U toho titanu předpokládám proces nitridování v dusíku, v doutnavém výboji 

nebo s indukčním či kontaktním ohřevem.

Na povrchu tak vzniká vrstva TiN, která je sice křehká, ale dosahuje tvrdosti 780 až 850 HV do hloubky až 80 mikrometrů. 

(Tato tvrdost je tak mimochodem srovnatelná s tvrdostí ice-hardened oceli Damaska bez černé Damest úpravy - 710 HV.) 

  

U modelů T1/T2 je tato následná povrchová úprava (Tegiment) použita pouze na otočné lunetě, 

pouzdro je bez této úpravy. 

U modelu EZM 10 je tato povrchová úprava použita na celém pouzdře. Ano bude mít tedy vyšší tvrdost 

jak pouzdro u T1/T2 a to přibližně dvojnásobnou. 

To je asi ta důležitá informace o kterou ti jde. 

 

Jestli je to rozdíl jak píšeš propastný, to ať opět posoudí každý sám. 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Vlcak:

 

Moc pěkně popsané. Pokud je to tak jak píšeš, tak je to naprosto komplexní inofmace. Problém je, že jsou to víceméně doměnky. U výrobce, který si zakládá na technologiích a materiálech, by bylo fajn dostat takovouto informaci přímo od něj. Hodinky od Sinnů si kupují fajnšmekři a nadšenci ochotni za vyjímečnost a pokrok zaplatit. A tito by měli dostat kompletní inoformaci. I Omega uvedla pro svůj model PO Ti, že je použit titan grade 5.

 

Pokud je tvrdost tegimet úpravy titanu dvojnásobná, za sebe říkám, že to má smysl. Rozdíl je to výrazný. A je rozdíl mít tegiment jen na lunetě anebo i s pouzdrem. Na to kolik mají T1, T2 stát jsem čekal nějakou opravdu mimořádnou úpravu. T1 a T2 se mi moc líbí.

 

Možná by to stálo za oficiální dotaz Chronoshpu přímo na výrobce. Mimochodem kdy budou k dispozici T1 a T2 u nás ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a jak si prisel na to, ze titanove pouzdro s tegiment upravou ma 800 HV?

 

 

Jak to konkrétně má Sinn a jakou technologii na úpravu titanových pouzder používá samozřejmě nevím, je to jejich know-how nebo někoho u koho si ty pouzdra nechávají dělat nebo povrchově upravovat a na stránkách to nemají a nemají zde právě ani ty změřené tvrdosti, byl to můj odhad na základě vlastností jednotlivých titanových slitin a jejich povrchových úprav které se technologicky provádějí. Tedy co je dle učebnic známé a technologicky možné. 
Konkrétní informace se samozřejmě ztratily mezi technologickým a obchodním oddělením Sinnu, které má na starosti PR. 
Bylo by zajímavé tvrdost u titanové lunety T1/T2 nebo pouzdra EZM10 změřit. Pokud bych ty hodinky vlastnil tak to udělám, technicky to problém není a stopa po měření je jen mikroskopická. Pak bychom viděli jak daleko jsem od pravdy. 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...