Přejít na obsah

Zase ta Monstra


karel hb

Doporučené příspěvky

Z pohledu hodinkářského amatéra zde, ale nadšence musím přiznat, že se mi monstra vůbec nelíbili a přišli mi "křupanské" nebo jak to popsat. Po neustálém okukování a shlédnutí dokumentu o potápku (kde je někdo měl na neoprenu) měním názor. Začínám je chápat a asi po nich budu pokukovat, třeba jednou, co by další kousek. Líbí se mi první generace bere mě žlutá barva. Nemáte někdo zkušenost se žluťákama? D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žlutá byla snad jen limitovaná edice za nesmyslné peníze. Jinak co by, obyčejné monstra se žlutým cifrem a pro mě hnusnou lupou přes datum a den.

Děkuju za moudra. Limitka za mordu, tomu asi nepropadnu. Uvidíme, není všem dnům konec, třeba ty oranžády naživo "poberu". D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju za moudra. Limitka za mordu, tomu asi nepropadnu. Uvidíme, není všem dnům konec, třeba ty oranžády naživo "poberu". D

 

Měl jsem to naprosto stejně. Taky jsem při první návštěvě chronomagu říkal, že potápky ani náhodou a monstra už vůbec. Hádej co mám teď na ruce :-D - oranžády...

Nosím je asi nejvíc, jsou to super hodinky, na živo je to něco úplně jinýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem to naprosto stejně. Taky jsem při první návštěvě chronomagu říkal, že potápky ani náhodou a monstra už vůbec. Hádej co mám teď na ruce :-D - oranžády...

Nosím je asi nejvíc, jsou to super hodinky, na živo je to něco úplně jinýho.

Tak jsem rád, že nejsem sám! Potapky ani nevaděj, nakonec jsem se potápěl, tak to k tomu patří (popravdě jsem žádný hodinky na ponor nebral, protože mám počítač, což je nutnost) ale ty monstra mě přišli, já to teda řeknu, jako kříženec poutě a vietnamce, ale je to pryč!!!! Fakt je , že naživo jsem je neviděl, takže mám co dohánět, ale už se mi moc líbí, tak uvidím, jak dopadne setkání.

Snad jen povzdech na závěr "že já bloud jsem sem lezl" :-) :-):-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z pohledu hodinkářského amatéra zde, ale nadšence musím přiznat, že se mi monstra vůbec nelíbili a přišli mi "křupanské" nebo jak to popsat. Po neustálém okukování a shlédnutí dokumentu o potápku (kde je někdo měl na neoprenu) měním názor. Začínám je chápat a asi po nich budu pokukovat, třeba jednou, co by další kousek. Líbí se mi první generace bere mě žlutá barva. Nemáte někdo zkušenost se žluťákama? D.

A co to bylo za dokument? Taky bych se podíval. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co to bylo za dokument? Taky bych se podíval. :)

Neřeknu přesně, jsem skleróza, cca 3 týdny z5, buď CT2 nebo Prima zoom, jakási velká parta, potápko z lodi,ale nepamatuju ani lokalitu, děti hulákali, takže spíš šly jen obrázky.Jsem poučen pro příště, nedotiklo mi to. Sry :-( D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jedno malé dilema vyřešeno, orange monstra starý model mám od oběda doma a jsem spokojen. Tímto děkuji Mechacovi za vstřícnost při prodeji a velice příjemný pokec o čem asi? Tak teď uvidím, jestli se mi zadřou pod kůži tak, že jiné potápky potřebovat nebudu a nebo po sezoně zjistím, že jsem se jich nabažil a půjdou do světa. Porovnával jsem s Atlasama, mám je ve šperkovnici vedle sebe a jsou to zpracováním i výzorem rovnocené hodinky, líbí se mi oboje, ale každé jinak. Oboje si ale asi nenechám kvůli unositelnosti a hlavně kvůli financím, tak to bude docela bitva. Počkám přes prázdniny a potom se rozhodnu. Atlasy se mi zdají takové elegantní, zajímavé a seriozní a Monstra hrozně avantgardní a ještě zajímavější, jsou to fakt prďácké hodinky a v černé by hodně ztratily. Zvažoval jsem i novou verzi, ale už jen ta korunka na starých stojí za to. Ale kdo ví, pokud jim propadnu, tak možná v budoucnu pořeším verzi, kterou tady nabízel Sect. No a teď vzhůru na dalších asi pět kousků, které nutně potřebuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karle, ja to vedel, uz kdyz jsi je poprve videl na zivo :-)

At Ti delaj radost

 

Ahoj Martine, moc děkuju za přání a ten impuls, když jsem vyzkoušel ty Tvoje. Nicméně prvotní nadšení asi vyprchalo a já je začal porovnávat se svýma Atlasama. A bohužel musím říct, že začínají prohrávat. Jak bude trochu čas, udělám takovou malou srovnávací recenzi, kde si to sám musím ujasnit. Zatím vím, že pokud bych neřešil peníze, určitě bych si je nechal jako druhé potápky na pěkné počasí k vodě. Kdybych srovnával modré Atlasy s černýma Monstrama, jednoznačně bych se rozhodl pro Atlasy. U orange Monster má ten cifr s lumi určitě navrch, moc se mi ta avantgarda líbí, ale mám pár subjektivních výhrad, se kterýma ne každý bude souhlasit, ale to bych hodil až do recenze. Takže zatím asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju k postupu s bolehlavem. Obávám se, že to neskončilo a začne ten správný bolehlav-které nechat. Když jsem si vybíral géčka GA100, tak jsem si nechal poslat 2 barevné verze, protože jsem se nemohl rozhodnout a říkal si, že doma se rozhodnu jak je uvidím. No a ani doma jsem nevěděl které :D

Nebudu do toho moc kecat. Na Atlasech mi moc nesedí lesklé ohraničení datumového okénka-k čemu se to váže?Indexy jsou matné, hodinky jsou z 80% kartáčované, nerozumím tomu. A co je to na ochraně korunky na 9 hodinách za 2 bazmeky? Proč má každá korunka jiný styl ochrany? Monstra jsou prostě v tomto dokonalé. Nerýpu, jen se ti snažím pomoct :D

Mohl bych tě poprosit o fota? Zajímá mě, jak jsou Atlasy velké vedle Monster. Jen tak, co kdybych si někdy uvědomil, že Atlasy jsem ještě nezkusil :D Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju k postupu s bolehlavem. Obávám se, že to neskončilo a začne ten správný bolehlav-které nechat. Když jsem si vybíral géčka GA100, tak jsem si nechal poslat 2 barevné verze, protože jsem se nemohl rozhodnout a říkal si, že doma se rozhodnu jak je uvidím. No a ani doma jsem nevěděl které :D

Nebudu do toho moc kecat. Na Atlasech mi moc nesedí lesklé ohraničení datumového okénka-k čemu se to váže?Indexy jsou matné, hodinky jsou z 80% kartáčované, nerozumím tomu. A co je to na ochraně korunky na 9 hodinách za 2 bazmeky? Proč má každá korunka jiný styl ochrany? Monstra jsou prostě v tomto dokonalé. Nerýpu, jen se ti snažím pomoct :D

Mohl bych tě poprosit o fota? Zajímá mě, jak jsou Atlasy velké vedle Monster. Jen tak, co kdybych si někdy uvědomil, že Atlasy jsem ještě nezkusil :D Díky moc.

 

Ahoj Jirko, na tvoji reakci jsem se speciálně těšil. Hlava bolet nebude, asi to mám rozhodnuté. Ale dostali mne dvě věci. Je zajímavé, jak dva lidi mohou mít úplně rozdílné názory na stejnou věc, to je první a druhá je ta, že jsi přesně vypíchl většinu věcí, které mi vadí, ale Ty je bereš jako přednost. Ale půjdu postupně.

Monstra jako celek se mi líbí hodně, ale při srovnání s Atlasama mi pár věcí vadí. Na Atlasech je stříbrný plastický nápis Seiko a právě to stříbrně plasticky ohraničené lemování datumovky, což mi přijde hodnotnější, než černý potisk na monstrech. Váže se to k horní pohledové části pouzdra, která je leštěná. Moc velká část leštěné plochy to není, ale je tam. Obecně mi ciferník jako takový přijde na monstrech jako nejslabší část hodinek. Super tah a pouzdro, krásné ručičky a luneta, bezva lumi a do toho kus potištěného oranžového "papíru", tak to na mne působí. Přijde mi, že ten cifr působí oproti zbytku hodinek dost lacině. Co se týká ochrany korunky, taky moc nerozumím tomu, proč je to u Atlasů na každé straně jiné, ale ona je každá ta korunka jiná, tak to asi nechtěli designově sjednotit a každá strana je svoje. Proti Tobě jsem začátečník a tak tomu moc nerozumím, ale přijde mi, že obě korunky na Atlasech jsou chráněny lépe (tj. po celé ploše), než korunka na monstrech, která je chráněna jen do půlky, ale asi to stačí. Tak toliko k Tvým postřehům a teď ten zbytek.

Mimo toho cifru mi v zásadě vadí už jen tři věci a to jedna estetická a dvě funkční. Ta estetická je napojení tahu na pouzdro a jeho další zúžení ke sponě. Někde jsem už psal, že se mi moc líbí, když se tah od pouzdra zužuje pravidelně ke sponě alespoň o 4-6mm. U monster to opticky působí, jako by byl stejně široký po celé délce. U Atlasů je to přesně tak, jak potřebuju a napojení na pouzdro je takové uhlazené, protože poslední dílek kopíruje tvar pouzdra. Já vím, že u monster je to tak schválně, tam by se ta uhlazenost nehodila, ale prostě se mi to nelíbí. A protože nejsem příznivec různých gum, kaučuků a strapů a rád bych na potápkách zachoval origo tah, dost mi na tom záleží.

No a z toho vychází i další funkční problém a to je potápěčská extenze. Asi mám jako jediný vlastník monster divnou ruku, ale strašně mi vadí. Tlačí mi na kost a hodinky na ruce dlouho nesnesu. Zkusil jsem je povolit, zkoušel jsem i přidávat a ubírat dílky na jednu nebo druhou stranu, ale nic nepomohlo. A bohužel mám stejný problém i s korunkou, která mi velice vadí, tlačí mne do ruky. Ale vzhledem k tomu, že si na to nikdo nestěžoval, tak je asi chyba někde u mne.

A všechny tyhle problémy jsem u Atlasů nezeregistroval. Hodinky mi krásně sedí, i když mají dvě korunky, tak nikde nic netlačí, tah je podle mého gusta a celkově na mne působí vyváženějším dojmem. Jsem ale pořád laik a tak mnou popsané skutečnosti ber jen jako moje subjektivní názory, které se nemusí zakládat na pravdě. Třeba Suma se mi taky nelíbí i když vím, že to jsou super hodinky.

Jinak moc děkuju za postřehy, na Tvoje názory jsem vždycky hodně dal a foto Ti určitě vyfotím, ale až v úterý, už jsem v práci a mám tu jen monstra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...