Přejít na obsah

Staré kapesní hodinky a strojky


Daniela

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny sběratele hodinek, podědila jsem po dědečkovi staré kapesní hodinky zn. Breguet zlaté - 19.stol, ještě jeden strojek taktéž Breguet a potom další staré strojky. Nepatřím mezi sběratele a nemají pro mě tudíž jinou cenu než finanční. Mohl by mi někdo z vás poradit, kde to nejlépe udám? Některé kousky jsou překrásné - jeden z vřetenových strojků má vzadu cizelovaný krucifix a čtyři rubíny - např. Jak jsem tak prošla celé fórum, jakoby se zde nikdo o staré hodinky nezajímal - doufám, že se mýlím. Díky, D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podědila jsem po dědečkovi staré kapesní hodinky........... a nemají pro mě tudíž jinou cenu než finanční.

Hmmm.

Ale možno som len precitlivelý.

Pusti peniaze z hlavy.Sú veci,ktoré majú úplne "jinou cenu než finanční".

Keď nič iné aspoň som to skúsil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já rozumím, ale mám toho po dědečkovi víc a samozřejmě i věci, které bych nepustila právě kvůli vzpomínkám.

Ty hodinky nám tu leží a naopak si myslím, že by měly jít do světa - protože nejsme sběratelé a tohle JSOU

sběratelské kousky. Tolik na vysvětlenou. I když - možná prodám i dědovu umrlčí postel. Je barokní. D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale teď vážně (snad se Danielka neurazí, že jsem takový podezřívavý):

 

Jedna věc mě hned na začátku uhodila do očí a pojal jsem mírnou nedůvěru.

Cituji: "...jeden z vřetenových strojků má vzadu cizelovaný krucifix a čtyři rubíny...".

Nedovedu si představit, že by někdo, kdo se nezajímá o hodinky a chce jen prodat pozůstalost, formuloval svůj inzerát jako Daniela... Myslím, že i kdybych manželku či sestru mučil, že by nikdy neřekly "vřetenový strojek" ;)

 

Pokud D. křivdím, omlouvám se a sypu si popel na hlavu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jo, uzavírám tuhle neplodnou debatu. Když vyrůstáte v rodině plné kunsthistoriků, kde navíc každý něco sbírá a je něčím praštěný, kde 90% literatury je odborné, tak pojem vřetenový, kotvový nebo i cylindrový je pro vás totéž co méďa Béďa pro ostatní v tomtéž věku. A že Breguet je v hodinářství pojem - to snad proboha ví i každý středoškolák - nejen pár narychlo zaučených překupníků.

Většina lidí zubořez, provazec nebo mořskou vlnu nespojí s renesančním ornamentem - no a co - vzbuzují snad ve mně nedůvěru? Bože.

 

Omlouvám se všem skutečným sběratelům co projevili zájem, ale rozhodli jsme se pro zahraniční aukci. D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...