Přejít na obsah

Tissot T-Touch Expert Solar


sharz

Doporučené příspěvky

Xenomorfus: nevybavuju si, že by informace o max. tlaku na sklíčko byla v návodu. Spíš si myslím, že jako autorizovaný servis s tím mají nějakou zkušenost, tak mi to řekli v rámci "zaškolení".

Rukavice sundávat nemusíš, já jsem si sehnal takové, které mají na ukazovácích prostřihnutou dírku. Odklopíš špičku prstu a můžeš fungovat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 63
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

.....

Rukavice sundávat nemusíš, já jsem si sehnal takové, které mají na ukazovácích prostřihnutou dírku. Odklopíš špičku prstu a můžeš fungovat :-)

To uz si muzu rovnou poridit nejaky stylus k tabletu :-D. Dekuji, ale tomu ja reseni nerikam :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

antitomas: Diky za info, to je skoda. Uplne vidim, jak na zimnim vandru po horach budu pokazde sundavat rukavice, kdyz budu potrebovat nekterou z "Touch" funkci.

A s tema 5kg je to zajimave. Takze se nekde nekde vice opru rukou a je po srande :-).

BTW pokud je PVD kvalitni tak neco vydrzi, neboj.

Tak Suunto bude na horách asi vždycky Suuntem, ale T-touch bych asi tak rychle nezavrhoval. Měl jsem nějaký ten rok Expert II a ty hodinky mě strašně překvapili co všechno vydrží a hlavně funkčností a přesností. Osobně jsem nikdy neměl problém sundat rukavice, ale pokud chceš pracovat v rukavicích, možná by stálo za to zkusit někde třeba NorthFace Etip, já s nimi ovládám telefon nebo navigaci bez problémů, ale stejně nakonec skončím tak že si ty rukavice sundám :-) T-touch je krásná technologie, která mě bavila proto jsem se pro ně znovu rozhodl. A na nějaká kila na cm čtvereční se vyprdni, ty hodinky vydrží víc než kdejaké plastové digitálky, vyzkoušeno :-)

 

https://www.thenorthface.cz/panske/rukavice/m-apex-etip-glove--C107.html?utm_source=google&utm_medium=feed&gclid=CNqo_9HX-dECFesK0wodKWsP_w#700053265233

post-364-0-58447600-1486324165_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

African: V pohode, misto T-touch sem poridil Gulfmaster. Nejsem zkratka zastance kompromisnich reseni ;-). 

A co se funkcnosti a presnosti a odolnosti tyce, tak bych asi T-touche s Gulfmasterama nesrovnaval...Ale jestli chces, muzeme klidne provest zatezovy test ;-).

A nepocitam, ze nejde ovladat mokre sklo (tady sou mi jakekoliv rukavice nanic) , coz ja osobne pri rachani ve vode v bazeni nebo rybnice vyuzivam, protoze si merim teplotu :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Casia jsou super toolwatch, které vydrží i atomový výbuch :-) Ale bohužel toť vše, měl jsem pár modelů a z outdoor hodinek Suunto, Citizen, Tissot které jsem zkoušel, Casia nejhorší vyskoměr i barometr ze všech. Jak je na tom Gulfmaster, chodí ti přesně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kazdy ma vnimani presnosti asi jine, ale kdyz je stabilni pocasi (a tedy tlak), tak mi Gulfmastery udelaji vyskove tak do 20-ti metru/den. A to je rekneme na 20 km vzdalenosti, s vyskovou zmenou 10x 200m nahoru a dolu. Ale kdyz jdu rekneme jeden smer, zkalibruju a za tri hodiny vylezu na kopec a zkontroluju, tak je rozdil 5-10m oproti udajum v mape nebo na mamlasovi.

A barometr je super, vcetne bourkoveho alarmu. Da se v pohode predpovedet i zmena pocasi na pulden (v idealnich podminkach az skoro den) dopredu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výborně, tak se to kluci naučili :-) Dělám si srandu, hodinky dělají Casia výborné, mám je rád. Já jsem co se přesností týká nejvíce zatím spokojený se Suunto Core, no a jako záložní na blbosti u mě vyhrává právě t touch. Už se těším, pak dám nějaké informace jak jsem spokojený. Z recenzí dobrodruhů vychází stále dobře, přesné, rychlejší v ovládání oproti expertům II a navíc bonus solaru. Tak se uvidí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mezi ABC kousky na staré Suunto Core (s tlačítky použitelnými i pod vodou) funkčně IMHO nemají ani jedny. Ale poslední dobou oceňuju spíš brutální minimalizmus v podání Elementum Terra, kde jsou podstatné věci vidět furt - a ty méně časté po jednom stisku nebo otočení čudlíku  :cool02:

Co se týče rukavic, letos mě v obchodech spíš překvapilo kolik z nich se dá na kapacitní mobily použít přímo... ale na druhou stranu: není lepší v mrazu nasadit spíš handsfree náušnici a místo žonglování s choulostivým mobilem bez zoomu si do vnější kapsy vzít odolný kompaktní foťák?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevadí ti tam ten megačudlík? Jinak tady jsem natrefil na test od Survival magazínu pár zajímavých kousků, T touch erste platz :notworthy: Na testy moc nedávám, ale tady mě to překvapilo, stejně tak jako Expert II, které jsem pár let také používal. Trochu škoda, že od Suunta tam nedali ke srovnání lepší modely, jelikož Vector je docela srajda, ale i přes to jej hodně horolezců používá. Jinak jak píšeš, Core je asi nejvíce používaná záležitost, na cestách jich vidím stovky, ale ta baterka au, chtělo by to taky solar. Mě chodí při ranní kalibraci na pár metrů celý den pokud potřebuji přesnost , na delších výstupech kde mi tolik o přesnost nejde bez kalibrace do pár desítek m max. což je prostě luxusní záležitost. Na Killi jsem kalbroval před výstupem a po čtyřech dnech Summit o pouhých 30m, super. Kamarádovi Casio uletěly přes 200m a GPS hodinky myslím, že Garminy na hoře na meter, což bylo hezké, ale po cestě si dělaly co se jim zachtělo, kolikrát o pět set metrů, prostě nesmysli. Nechci tím ale nějak T-touch vychvalovat do nebe a určitě je řadit mezi horolezecké hodinky. Spíš lehký outdoor pro hračičky, kteří mají rádi nové technologie.

post-364-0-62839300-1486376163_thumb.jpg

post-364-0-65260800-1486376168_thumb.jpg

post-364-0-29907900-1486376176_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si dovolím napísať k tomu dotykovému ovládaniu... Osobne to pri outdoorových hodinkách považujem za čistý fail, čo mi je ľúto, pretože tie hodinky sa mi naozaj páčia a keby urobili tlačidlovú verziu, som v kráme nastúpený ako prvý. Ale to už by asi neboli T-Touch :)

 

Dávať dolu rukavice kvôli odčítaniu údajov môže byť nebezpečné, kvôli krátkemu vyzlečeniu rukavíc som sa napríklad dopracoval k omrzlinám... Čo mi pripomína, že s prstami po omrzlinách mám problém ovládať čokoľvek dotykové - kusy tých prstov sú už jednoducho takmer mŕtve a už v miernom chlade kapacitné vrstvy na ne nereagujú. A to sa môže týkať všetkých ľudí so zníženým prekrvovaním končatín. Plus vlhko od snehu, potu, dažďa - a hodinky si neprepnem. Dosť ma to štvalo, keď som ich mal požičané.

 

Verím, že sú ľudia, ktorým dotykové ovládanie nijako nevadí alebo to považujú za výhodu, na druhú stranu je aj kopec rozumných dôvodov poobzerať sa inde. Čo je škoda, rád by som nimi nahradil obstarožné Vectory (o ktorých si, mimochodom, myslím, že sú to asi nejpresnejšie outdoorové hodinky, čo sa týka rátania výškových kumulatívov, aj keď teda to spracovanie je u nich fakt desivé).

 

Ale to všetko asi bude jedno, ak človek neturistikuje v zlom počasí alebo to berie trochu voľnejšie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani nie, ja som skôr na prechody. Možno na Islande sa nejaký pošťastí, keď budem mať kam odložiť malého :) Na konci roka sa vrátim do Langtangu, mám tam nejaké resty, a ak nebude veľa snehu a nikto ma neuvidí, vybehnem(e) si na Naya Kangu (5850 m). To by nemal byť technický kopec.

 

Ale teraz mám víkend voľný a bude pekné počasie, ak by si mal chuť, môžeme spolu dať nejakú hrebeňovku v Alpách alebo na Slovensku a poriadne potestovať tie outdoorové hodinky, keď ich už teda máme :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani nie, ja som skôr na prechody. Možno na Islande sa nejaký pošťastí, keď budem mať kam odložiť malého :) Na konci roka sa vrátim do Langtangu, mám tam nejaké resty, a ak nebude veľa snehu a nikto ma neuvidí, vybehnem(e) si na Naya Kangu (5850 m). To by nemal byť technický kopec.

 

Ale teraz mám víkend voľný a bude pekné počasie, ak by si mal chuť, môžeme spolu dať nejakú hrebeňovku v Alpách alebo na Slovensku a poriadne potestovať tie outdoorové hodinky, keď ich už teda máme :)

 

Výborně, jinak s dětmi mám podobný stresík, kam je odložit :cheers: Pak sem dám nějákou minirecenzi na T-touch, letos taky nic většího, spíš se budu soustředit na feratové cesty, navíc mě čeká operace obou ruk, šajze. Ale příští rok už to zase rozjedeme drahoušku :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevadí ti tam ten megačudlík?

 

Jestli myslíš tu korunku tak ta překvapivě vůbec nepřekáží: tím že směřuje šikmo "trčí" dokonce míň než prostřední čudlík, je cítit že nad tím někdo musel dost dlouho přemýšlet. Dokonce mi přijde celkem škoda, že z funkčního potenciálu toho enkodérového ovladače Finové nevyždímali víc a osadili ho jenom do téhle minimalistické produktové řady...  -_-

 

Titanové Expertky mám toho času uspané v trezoru a i když se mi (až na přehnaně tlusté a křivé nožky) celkem líbí, tak zrovna kapacitní dotykáč (léta dělám UI design) u nich považuju za největší slabinu - protože jako kruhový volič režimů (a vlastně i jako náhrada tuhých up/down tlačítek) v "T-režimu" mohla stejně tak dobře sloužit i otočná luneta. Jako bonus by to s ní bylo pohodlně ovladatelné i zmrzlýma prstama v mokrých rukavicích, včetně taktilní odezvy (viz wawrik) - jenže Tissot by tím vlastně uznal, že jeho fancy vlajková technologie safírových dotykáčů bez gest je na hodinkách v podstatě zbytečná...  :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paráda, samozřejmě na seriózní výstupy je asi Elementum u mě hned po Corech na druhém místě :-) Jinak já v tom ovládání stejně nevidím nějaký velký problém, aspoň ja jsem nikdy neměl problém si na kopci něco vyfotit nebo si zatelefonovat. Pokud půjdou ovládat těmi North Face rukavicemi co mám určené k ovládání displejů, tak jenom super a ve větší zimě v pořádných palčákách nejdou ovládat ani Core, takže tam mám cvaklou výšku a nechávám je viset na baťohu. Nesmíte být tak moc cimprlich kluci :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...
  • po měsíci...
  • Po letech...

Mám je v titanu, po 5 letech civilního používání v hodně dobrém stavu, přijde mi že to pouzdro vydrží snad všechy rány o futra, kliky a podobně bez škrábanců.

 

Jinak jsou to moje nejoblíbeněější hodiny na cestování, hlavně v autě. Přepnu na výškoměr a tipuji, kolik bude mít následující kopec, jaké bude převýšení nebo sjezd apod.

 

A kompas v hospodě taky nemá chybu :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...