Přejít na obsah


- - - - -

PRAVIDLA: PRODÁM, KOUPÍM, VYMĚNÍM A OSTATNÍ


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
Žádné odpovědi

#1 Guest_Kamil_*

Guest_Kamil_*
  • Guests

Publikováno 13.květen.2013 - 09:53

PRAVIDLA PRO SEKCE PRODÁM, VYMĚNÍM A OSTATNÍ

 

Do těchto sekcí smí přispívat a zakládat vlákna pouze registrovaní členové fóra jejichž počet příspěvků přesáhl 50 a zároveň je jejich registrace na fóru starší než 6 kalendářních měsíců. 

 

Členové s méně než 50 příspěvky mohou zakládat vlákna a přispívat jen v sekci Koupím.

 

Oživování inzerce – takzvaný UP je možné pouze s minimálním odstupem pěti dní od posledního vstupu. Jinak bude nabídkový inzerát smazán. Do toho se počítá i úprava ceny, nové fotky, info apod.

 

V případě, že se někdo ujme prodeje za člena, který tato kritéria nesplňuje, tak musí celou transakci zrealizovat osobně (myšleno žádné odkazy a kontakty na prodávajícího/kupujícího) a teprve poté si to vyřídit s tím, koho zastoupil a nese za danou transakci taktéž všechna rizika a záruky.

 

Členové prodávající větší množství hodinek a nebo jejichž pohnutky směřují pouze k finančnímu prospěchu z prodeje, mohou být požádáni o přestup do kategorie Profi. Posouzení tohoto je na moderátorovi. 

Do sekce Prodej, akce a nabídky obchodníků smějí přispívat pouze členové se zaplaceným profesionálním členstvím (kat. Profi). Nikdo jiný nemá oprávnění v této sekci zakládat témata.

U příspěvků v sekci Prodám je povinné uvádět cenu. Příspěvky typu cena dohodou a takové bez uvedení konkrétní ceny budou mazány. Vždy musí být uvedena alespoň přibližná suma, za kterou prodejce prodává a k ní např. dodatek "dohoda možná. Prodeje s úmyslně podhodnocenou nebo nadhodnocenou cenou za účelem dražby budou bez předchozího upozornění mazány.

Aukce a podobný typ prodeje je na fóru zakázán. Výjimku mohou tvořit pouze dobročinné aukce, a to za podmínek stanovených a pouze se svolením moderátora nebo administrátora fóra.

Do předmětu prodejních příspěvků je nutno uvést značku a model hodinek.  V případě, že dojde k úspěšnému prodeji je autor tématu zamkne. Tak bude na první pohled jasné, že jsou hodinky už prodané a vyhnete se zbytečným dotazům k dávno prodaným hodinkám a zájemcům o koupi ušetříte čtení a psaní.

 

Sekce Prodám je primárně určena k prodeji hodinek a věcí v přímé souvislosti s nimi. Za takové jsou považovány například tahy, řemeny, náhradní díly a hodinářský merchandising. Vše ostatní patří do sekce Vyměním a ostatní.


Do vlákna v sekci Prodej by neměly přispívat jiné osoby kromě autora. Výjimku tvoří příspěvky označující zaslání SZ nebo příspěvky oprávněně upozorňující na podvodné jednání prodávajícího, na špatný popis zboží nebo na spekulativní prodeje a samozřejmě upozorňující na prodej kopií a napodobenin. Jakékoli dohady o ceně řešte prosím pomocí SZ a nebo v nějakém jiném vlákně.

 

Vyměním a ostatní je určena jako bonusová sekce pro členy, kde lze vyměňovat a prodávat věci nesouvisející s hodinkami. Předměty prodávané v této sekci by měly být z kategorie “pánských hraček”, což obnáší zhruba toto: nože, sportovní potřeby(lyže, kola, rybářství atd.), foťáky, telefony a počítače a po zvážení třeba i jiné zajímavé věci, například i legálně vlastněné střelné zbraně. Ale pamatujte, že nejsme vetešárna a přípustnost konkrétních nabídek podléhá rozhodnutí moderátorů nebo adminů. Oblečení či obutí pouze nové nenošené. Tato sekce se skutečně netýká věcí jako jsou stavebniny, dětské hračky, kočárky a vybavení domu a zahrady. Rovněž by nebylo na škodu uvést do názvu vlákna, jakou věc vlastně prodáváte, pokud to není obecně známé. Taktéž se zde nebude obchodovat se živými tvory.  Zde v případě jakékoli pochybnosti rozhoduje administrátor nebo moderátor o tom, co je či není přípustné k prodeji. Prodej napůl vypitých lahví alkoholu a obnošeného oblečení a evidentního braku a veteše a taktéž jakéhokoli FAKE zboží je přímo v rozporu se smyslem sekce a tím pádem je to přestupek proti pravidlům. I v této sekci je prodávající člen povinen uvést alespoň rámcově cenu, za kterou prodává.

 

Pokud chcete na tomto fóru prodávat/nakupovat/měnit s úmyslem podvádět, nebo někoho napálit, běžte raději někam...však víte kam! ;)