Přejít na obsah

Pomoc s kupem hodinek


Loiza

Doporučené příspěvky

Zdravím pánové,

 

chtěl bych takovou radu, velice rád bych si pořídil nějaké hodinky z rodiny buď Seika nebo Citizenu. Na Citizenech se mi líbí automatické ladění hodinek podle atomového času, systém Eco-drive a titanové hodinky. Ale co jsem si zase předčítal nějaké témata, hodně lidí upřednostňuje Seika. Je teda pravda, že se moc nevyznám v parametrech, nevím, co to je kalibr, na jaký bych se měl třeba dívat, popřípadě počet kmitů, ale to je asi u dálkově řízených hodinech zbytečnost. Mám prostě docela mnoho dotazů ohledně nich. 

 

Nenašel bych se kolem Brna nějaký hodinář, co by mi rád vysvětlil pár věci okolo těchto hodinek a poradil s nákupem? Samozřejmě je pro mě vzhled důležitý, ale funkce rovněž. 

 

Pokud by jste měli nějaké návrhy, tak limit mám na 25 tisících. Víc dávat nechci.

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové,

 

chtěl bych takovou radu, velice rád bych si pořídil nějaké hodinky z rodiny buď Seika nebo Citizenu. Na Citizenech se mi líbí automatické ladění hodinek podle atomového času, systém Eco-drive a titanové hodinky. Ale co jsem si zase předčítal nějaké témata, hodně lidí upřednostňuje Seika. Je teda pravda, že se moc nevyznám v parametrech, nevím, co to je kalibr, na jaký bych se měl třeba dívat, popřípadě počet kmitů, ale to je asi u dálkově řízených hodinech zbytečnost. Mám prostě docela mnoho dotazů ohledně nich. 

 

Nenašel bych se kolem Brna nějaký hodinář, co by mi rád vysvětlil pár věci okolo těchto hodinek a poradil s nákupem? Samozřejmě je pro mě vzhled důležitý, ale funkce rovněž. 

 

Pokud by jste měli nějaké návrhy, tak limit mám na 25 tisících. Víc dávat nechci.

 

Děkuji

přesně tak, radu hodináře zatím potřebovat nebudeš, projdi si v klidu naše forum, sekci Prodám, případně jiné webové stránky výrobců, vyber si a pak nám to tu nezapomeň představit :mobile:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si samozřejmě projdu, jen nevím, co bych měl přesně hledat či na co se dívat a tak. Nějaké navedení, kdyby bylo možné, tak bych byl velice rád. 

 

líbí se mi např:

 

http://www.hodinky.cz/citizen-eco-drive-pilot-global-rc-jy8020-52e.html     

http://www.hodinky.cz/citizen-eco-drive-radio-controlled-super-skyhawk-jy0080-62e.html   tyhle jsou podle mě velice pěkné

http://www.hodinky.cz/citizen-eco-drive-radio-controlled-evolution-5-by0050-58e.html   jednodušší, ale nádherné též

 

Jenom má představa hodinek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Kolegové radí dobře,porozhlédni se více na tomto foru a v první řadě si udělej jasno v rozdílech mezi quartzem  a automatem .To je to nejdůležitější.Po tomhle kroku si urči styl hodinek které Ti vyhovují-čistý nebo s chronem,s nebo bez day,event. day-date,k tomu hlavní základní dělení:pilotky,potápky,oblekovky, a potom už budeš mít jasnější představu a my Ti nabídneme nějaké možnosti.Ale takto obecně to nejde.Portfolio do 25 je široký.

Jinak k těm Citizenům,první superpiloty jsou velmi nepřehledný z důvodu absolutní absence jakéhokoli barevného odlišení.Z této trojice Ti mohu doporučit Skyhawky (druhý odkaz),které jsem sám několik let měl,jsou super,ale jestli Tě hodinky chytnou,počítej s tím,že moc dlouho bavit nebudou,dělají úplně všechno bez tvého zásahu,mají funkce jako hrom,ale budeš k nim mít vztah asi jako k novému autorádiu.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě doplním pro případ,že se rozhodneš pro ty Skyhawky a nebudeš chtít dál nic řešit,ber tu nejvyšší verzi.Tedy titan-safír.Titanovej tah má opravdu parádní zpracování oproti ocelovýmu,který mi v reálu proti němu přišel trochu ošizený a safír je jasnej.

A přidám dva zajímavé odkazy  http://chronomag.pbworks.com/w/page/15879072/FrontPage

                                                 http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011061906

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolegové radí dobře,porozhlédni se více na tomto foru a v první řadě si udělej jasno v rozdílech mezi quartzem  a automatem .To je to nejdůležitější.Po tomhle kroku si urči styl hodinek které Ti vyhovují-čistý nebo s chronem,s nebo bez day,event. day-date,k tomu hlavní základní dělení:pilotky,potápky,oblekovky, a potom už budeš mít jasnější představu a my Ti nabídneme nějaké možnosti.Ale takto obecně to nejde.Portfolio do 25 je široký.

Jinak k těm Citizenům,první superpiloty jsou velmi nepřehledný z důvodu absolutní absence jakéhokoli barevného odlišení.Z této trojice Ti mohu doporučit Skyhawky (druhý odkaz),které jsem sám několik let měl,jsou super,ale jestli Tě hodinky chytnou,počítej s tím,že moc dlouho bavit nebudou,dělají úplně všechno bez tvého zásahu,mají funkce jako hrom,ale budeš k nim mít vztah asi jako k novému autorádiu.

Na tyto rozdíly jsem se díval. Quartz je poháněn baterkou (či jiným náhradním zdrojem), automat se nabíjí nebo hýbě například pohybem ruky. Hodinky spíše pilotky, čím složitější nebo čím více funkcí mají, tím jenom lépe. Hlavně data, ukazatelé týdnů, kdyby měli, tak by to taky bylo fajn. Funkce Hrom? 

 

Chtěl bych mít hodinky, na které kouknu a vím všechno. Abych na ně nemusel šahat a byl čas stále naprosto přesně. Což splňují citizeny s ECO-DRIVE a radiovým chytáním signálu. Jestli se nemýlím. Nevýhoda u ECO drive může být baterka, která má jen určitou životnost, ale podle všeho tady na fóru lidem vydržela dosti dlouho. Někomu pár let, někomu i 10.... Někomu baterka odešla v záruce, ale výměna pár stovek. Takže v tomto zase problém nevidím.

 

Asi tak. Jinak titak a safír je jasná volba. Nedělám  kanclu, abych mohl mít minerál a to sklo mi vydrželo. To bohužel. A titan zase kvůli tomu, že budou hodinky i lehčí a myslím si, že i více vydrží. Ale to je jen moje dedukce titanu a oceli :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže máš docela jasno a jestli chceš mít co nejvíce funkcí v co nejpřehlednějším formátu,vol Citizen Skyhawk.Mají všechno,po čem toužíš,další možností by byla nějaká ta Géčka od Casia,funkcemi jsou ještě nadupanější,ale ty už jsou příliš ultimátní pro použití vždy a všude.Další možností jsou třeba Junghans,který zase naopak nabízí vícero společenských modelů v super kvalitě,jen těch funkcí už zase nemá tolik.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne je to technicky stejný,rozdíl je v materiálu,jsou tyto verze:

ocel-minerál

ocel safír

titan-minerál

titan safír

 

Jak klasický Skyhawky tak jejich nepřehledný nástupce s vnitřním tachymetrem mají totožné funkce.

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/50841-zkusenost-se-skyhawk-po-roce/?hl=%2Bcitizen+%2Bskyhawk

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...