Přejít na obsah

Frostie

Doporučené příspěvky

Dlouho jsem přemýšlel, čím oslavit tisící příspěvek na zdejším váženém fóru. Nové hodinky, které by se nevyskytly v galerii už doma nejsou a tak jsem našel téma, které je zde na fóru zastoupeno velice sporadicky, a to jsou nástěnné hodiny v našich příbytcích. Přidám 3 kousky:

 

1. Eurochron - mechanika Junghans, DCF 77

2. Seiko sweep second

3. Casio IQ-01 již několik let nevyráběný typ, Casio v podstatě upustilo od výroby nástěnných hodin

post-15103-0-56835000-1368878607_thumb.jpg

post-15103-0-06140300-1368878613_thumb.jpg

post-15103-0-00057600-1368878617_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 66
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ta červená datmovka je tam zcela schválně ponechaná, kvůli dokumentaci. Mohu dodat totéž i bez datumovky, ale myslím, že to k tomu patří.

 

Mne sa na fotkách červený dátum páči, má skutočne dokumentačný charakter a je vidieť, že váženému členovi s 1000 príspevkami hodiny idú presne (alebo sú aspoň synchronizované s foťákom). Tiež citlivé použitie blesku fotografii dodáva iný rozmer a zvyšuje dynamiku scény.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa na fotkách červený dátum páči, má skutočne dokumentačný charakter a je vidieť, že váženému členovi s 1000 príspevkami hodiny idú presne (alebo sú aspoň synchronizované s foťákom). Tiež citlivé použitie blesku fotografii dodáva iný rozmer a zvyšuje dynamiku scény.

Myslím, že by mělo patřit k dobrému bontonu a vychování chronomagora, že nedopustí byť i sebemenší nepřesnosti v přesnosti chodu všech přístrojů v okolí, ukazujících čas. Já jsem již tak chycen, že mám zesynchronizován mobil, hodinky na ruce, pc, nástěnné hodiny, budíky, foťáky, mikrovlnku, sporák. To, co je řízeno rádiovými vlnami, se seřizuje a přeřizuje samo, u ostatních je to 2x ročně takový štelovací rituálek...

 

Děkuji fivverovi za pochvalu.

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo se tomu dá říkat magořina... Já přestavuju všechny hodiny v dosahu už někdy před sobotním obědem, byť má změna času přijít až ve dvě ráno. Svoji ženu tak několikrát uvádím v omyl, ale už si zvykla. A to jsem schopnej si natáhnout budíka před druhou noční, abych se podíval jak se samy přestavují rádiem řízené kuchyňské hodiny... ale pak to radši vzdám a vyspím se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo se tomu dá říkat magořina... Já přestavuju všechny hodiny v dosahu už někdy před sobotním obědem, byť má změna času přijít až ve dvě ráno. Svoji ženu tak několikrát uvádím v omyl, ale už si zvykla. A to jsem schopnej si natáhnout budíka před druhou noční, abych se podíval jak se samy přestavují rádiem řízené kuchyňské hodiny... ale pak to radši vzdám a vyspím se.

zcela přesně se ti v několika slovech podařilo zachytit tutéž činnost u nás, jen ten budík už vynechávám. Ale když jsem si pořídil svoje první Junghans Mega Solar, tak jsem pravidelně natahoval budíka na 1:55, potažmo 2:55, rozsvítil a sledoval magické přestavování ruček....

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že by mělo patřit k dobrému bontonu a vychování chronomagora, že nedopustí byť i sebemenší nepřesnosti v přesnosti chodu všech přístrojů v okolí, ukazujících čas. Já jsem již tak chycen, že mám zesynchronizován mobil, hodinky na ruce, pc, nástěnné hodiny, budíky, foťáky, mikrovlnku, sporák. To, co je řízeno rádiovými vlnami, se seřizuje a přeřizuje samo, u ostatních je to 2x ročně takový štelovací rituálek...

 

Děkuji fivverovi za pochvalu.

 

 

Nebo se tomu dá říkat magořina... Já přestavuju všechny hodiny v dosahu už někdy před sobotním obědem, byť má změna času přijít až ve dvě ráno. Svoji ženu tak několikrát uvádím v omyl, ale už si zvykla. A to jsem schopnej si natáhnout budíka před druhou noční, abych se podíval jak se samy přestavují rádiem řízené kuchyňské hodiny... ale pak to radši vzdám a vyspím se.

 

Nejhorší je, když hodiny před barákem na sloupu nejdou a nebo jdou špatně a já nejsem schopen s tím nic udělat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejhorší je, když hodiny před barákem na sloupu nejdou a nebo jdou špatně a já nejsem schopen s tím nic udělat...

nahlásit nekompromisně na všechny možné strany /min. městský úřad a policii/, at se hoši trochu chytnou za frňák... Takhle uvádět lid v omyl... :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nahlásit nekompromisně na všechny možné strany /min. městský úřad a policii/, at se hoši trochu chytnou za frňák... Takhle uvádět lid v omyl... :lol2:

 

Začnu měšťákama. Aby přijeli je donutím tak, že šoupnu auto před barák na zákaz zastavení a počkám, až mě nějaký přičinlivý soused udá. Jinak nepřijedou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Na chalupě (inhouse PRIM, 80. léta, zvl. znamení - pohon monočlánek):

 

post-7426-0-94224300-1371552120_thumb.jpg

 

V práci (noname, 1947, týdenní rezerva chodu, zvl. znamení - indexy kolem 10):

 

post-7426-0-89620800-1371552283_thumb.jpg

 

Doma v kuchyni (pouze pro postižené):

Foto z webu prodejce

 

post-7426-0-72260300-1371552742_thumb.jpg

 

Edit: doplnění

Upraveno uživatelem JHonza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...