Přejít na obsah

Prim Aeskulap


Doporučené příspěvky

Ahoj všem. Po několikaměsíční diskusi ve velmi úzkém kruhu nadšenců/ šílenců oznamuji zájemcům dvanáctikusovou sérii hodinek prim Aeskulap.kompletně připravenou k realizaci. Kolega Straspol je vynálezcem a hlavním iniciátorem této myšlenky, dohnat ji do tohoto stádia nebylo jednoduché. To, že se to povedlo je jeho zásluha, ostatní jsme jen přicmrndávali. Tento návrh je definitivní, diskuse ohledně jakýchkoli změn není žádoucí. Cena: 10-13000 Kč, Počet kusů: nejvíce 12, termín realizace: do konce roku 2013. Dávám první foto, další informace budou následovat. Přikládám též tabulku prvních zájemců, kde se může každý připisovat, či škrtat. 

Všem chronomagoristům hezký den, plný splněných i nesplněných přání.

1   Financ

2   Nodus

3   Mischa

4

5

6

7   Kerob

8   Borodov

9

10

11

12  Straspol

post-2133-0-61106200-1369492533_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 343
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Průměr 36mm, je použito renovační pouzdro Prim Traktor, strojek kal. 66, vodotěsnost vzhledem k použitému pouzdru není zaručena.

 

Mám docela velký problém s vynálezectvím Straspola. Věřím, že to někdo (autor tohoto označení, případně přímo Straspol) uvede na pravou míru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vynálezectví, kalibr 66 do traktorového pouzdra je nápad Davida /finance/ z jiné již uzavřené limitky.

Ahoj, ano, je to tak. Už dlouho si pohrávám s touto myšlenkou, protože myslím že aeskulap v traktorovém pouzdru je bomba. Narážel jsem na fakt, že PRIM už staré stroje se středovou vteřinovkou ( není to pro Traktory žádná novinka) nebude servisovat. S Financem  jsme o tom mluvili a to on přišel s nápadem, který zase ležel už dlouho v hlavě jemu- použít kal. 66 do traktorů. Měl vymyšleny krásné hodinky které už taky zanedlouho spatří světlo světa a jak a kdy s nimi vyleze je jeho překvapení (taky je musím mít, jsou boží, a dost jsem se načekal aby ta jeho limitka byla zadána než začnu sám). Primky byly vždycky stavebnicové hodinky, tak si myslím že nápad je to úžasný a v otázce  použití kal. 66 v Traktorovém pouzdře je Davidovo otcovství také z mojí strany nepopiratelné :notworthy: o tom žádná!

 

Mimochodem, třináctka za to nepadne, ani když se nás nasbírá míň než dvanáct :lol2: myslím že se podržíme o dost levněji.

 

P.S. kolega Mischa měl na mysli samozřejmě autorství myšlenky spojení dvou atraktivních modelů PRIM v jedněch hodinkách, proto se taky o použitém kalibru nezmínil. Ano, jedná se o kal. 66, který musíme samozřejmě každý dodat sám. Protože v aeskulapech byl už stroj s KIF, nemusíme se pídit po Incablocu, přesto bych se přimlouval za stroj s ozdobným obloukovým frézováním. Ten původní hladký matný hnusík bych tam- čistě za sebe- dost nerad viděl...

Upraveno uživatelem straspol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpovím na řadu dotazů ze SZ - co že je to ta druhá (financova, lví) limitka, jestli se jde připojit a co to vlastně vymýšlíme za ptákoviny :-)

 

Kdysi jsem si je vysnil a dnes už jsou ve výrobě - Prim Traktor incabloc - limitovaná edice 2013.

 

Všechny čísla této limitky jsou rozebraný, strojky jsou v Eltonu a zálohy zaplacený.

 

Počet kusů limitky 12 - mám číslo jedna a jsem narozený 1.12., navíc mám letos jubileum. Tyhle čísla jsem na dýnku fakt moc chtěl. Děkuji JayDollovi za perfektní zdůvodnění čísel limitky - 12 měsíců (traktoristův rok - leden, únor....), 12 indexů na cifru, den má 2x 12 hodin.

 

Jako základ je použito renovační nerezové pouzdro Prim Traktor o průměru 36mm s plastovým sklíčkem.

 

Uvnitř hodinek je kal. 66, jeho použití není pouze moje původní myšlenka, jak je zde uváděno. Podnětem pro osazení tohoto strojku byla diskuze s Cigim. Já jsem to pak realizoval, napasoval strojek   do traktorového pouzdra  a přesvědčil Elton, že to je technicky možný.

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/10773-bastleni/?p=835886

 

Inspirací pro ciferník jsou Primky, které dostal Obama při návštěvě ČR. Ciferník je stříbřený, oproti běžnému renovačnímu traktorovému cifru byly vynechány prolisy. Ukecat Elton, aby vynechali jednu výrobní operaci byla docela fuška.

 

post-13546-0-64068600-1369516910_thumb.jpg

 

Nápisy na dýnku jsou v češtině a protože ve všech kusech limitky bude kal. 66 s rovným brusem, tak i na dýnku se objeví nápis incabloc.

 

Cena za kus (bez řemenu a práce na strojku) nepřekročí 9000 Kč

 

 

Tak a tady jsou:

 

post-13546-0-19887000-1369517777_thumb.jpg

 

post-13546-0-24485100-1369517793_thumb.jpg

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak na  Cigiho autorství téhle myšlenky jsem úspěšně zapomněl, vždycky jsem měl za to, že je to, Davide, Tvůj nápad, jak jsme o tom mluvili spolu. Pro mně to bylo parádní řešení problému, se kterým jsem si rady nevěděl- o ,,srůstu" Aeskulapů s Traktory jsem snil od první chvíle co jsem se rozhodnul že si chci nechat renovovat Traktory. Jen se strojem byl problém- kal. 52 se špatně shání a servisní díly už moc nejsou, a tak mě tahle myšlenka fakt nadchla.

 

A teď k jádru věci : Prim Aeskulap pro velký chlapy, žádný sestřičkovský hodinky : má ještě někdo zájem? Jak uvedl Financ, orientační cena je cca 9 tis.

 

 

 

1   Financ

2   Nodus

3   Mischa

4

5

6

7   Kerob

8   Borodov

9

10

11

12  Straspol

 

O podobě dýnka jsme ještě nemluvili, tady je prostor k řešení. Osobně jsem spíš pro jednoduché očíslování bez nějakého povídání kolem, ale možná se nějaké označení limitky bude vyjímat.

Upraveno uživatelem straspol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak na  Cigiho autorství téhle myšlenky jsem úspěšně zapomněl, vždycky jsem měl za to, že je to, Davide, Tvůj nápad, jak jsme o tom mluvili spolu. Pro mně to bylo parádní řešení problému, se kterým jsem si rady nevěděl- o ,,srůstu" Aeskulapů s Traktory jsem snil od první chvíle co jsem se rozhodnul že si chci nechat renovovat Traktory. Jen se strojem byl problém- kal. 52 se špatně shání a servisní díly už moc nejsou, a tak mě tahle myšlenka fakt nadchla.

 

O podobě dýnka jsme ještě nemluvili, tady je prostor k řešení. Osobně jsem spíš pro jednoduché očíslování bez nějakého povídání kolem, ale možná se nějaké označení limitky bude vyjímat.

Kal. 52 by ti byl naprd, to je mimostredka s datumem. Centralka je 55, ale my si rozumime :-)

Co pouzit dynko z puvodnich traktoru? Je nerezovy, cenu by to snizilo jeste o tisicovku dolu, na horni rovnou cast dynka jen nechat vyryt velky cislo, od jednicky do dvanáctky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kal. 52 by ti byl naprd, to je mimostredka s datumem. Centralka je 55, ale my si rozumime :-)

Co pouzit dynko z puvodnich traktoru? Je nerezovy, cenu by to snizilo jeste o tisicovku dolu, na horni rovnou cast dynka jen nechat vyryt velky cislo, od jednicky do dvanáctky.

Kua, no to víš- skoro šest ráno, malá pískla budíčka, než jsem udělal sunar a pustil krtečka nak jsem sem něco nadrásal :suicide_anim:

 

No takový dýnko je přesně to co si představuju- možná dát nějak najevo že je to malá edice. Ale za mne to nutný není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kal. 52 by ti byl naprd, to je mimostredka s datumem. Centralka je 55, ale my si rozumime :-)

Co pouzit dynko z puvodnich traktoru? Je nerezovy, cenu by to snizilo jeste o tisicovku dolu, na horni rovnou cast dynka jen nechat vyryt velky cislo, od jednicky do dvanáctky.

 

Já bych se přiklonil jen k tomu vlastnímu stroji, osobně mám všechny Traktory v super stavu a nevím, jestli ve svém šrotu mám nějaké dno, navíc většinou je na něm podpis nějakého hodináře, různá drobná poškození atd. a pokud jdu do takové limitky, chtěl bych, aby byla v podstatě nová. Ale na druhou stranu bych se pravděpodobně dokázal přizpůsobit "davu". Jinak co se označení dna týká, navrhoval bych kromě čísla i lékařské logo, hodinky by to dost posunulo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se přiklonil jen k tomu vlastnímu stroji, osobně mám všechny Traktory v super stavu a nevím, jestli ve svém šrotu mám nějaké dno, navíc většinou je na něm podpis nějakého hodináře, různá drobná poškození atd. a pokud jdu do takové limitky, chtěl bych, aby byla v podstatě nová. Ale na druhou stranu bych se pravděpodobně dokázal přizpůsobit "davu". Jinak co se označení dna týká, navrhoval bych kromě čísla i lékařské logo, hodinky by to dost posunulo.

Aha- no fakt je, že traktorová dýnka mají výrobní čísla, což by asi bylo ,,oprávněné" fakt pouze v případě renovace s původním strojem, nebo náhrady původního kusu, jako třeba u leteckých. Taky mám dost traktorů, ale kvůli dýnku abych teda ještě kupoval vrak. Logo to možná trochu prodraží, ale pokud bude třeba podoba logo + výrobní  číslo - například nahoře rok, pod ním logo, dole číslo hodinek, tak si to asi dokážu docela dobře představit...hergot, tohle se mi fakt začíná líbit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha- no fakt je, že traktorová dýnka mají výrobní čísla, což by asi bylo ,,oprávněné" fakt pouze v případě renovace s původním strojem, nebo náhrady původního kusu, jako třeba u leteckých. Taky mám dost traktorů, ale kvůli dýnku abych teda ještě kupoval vrak. Logo to možná trochu prodraží, ale pokud bude třeba podoba logo + výrobní  číslo - například nahoře rok, pod ním logo, dole číslo hodinek, tak si to asi dokážu docela dobře představit...hergot, tohle se mi fakt začíná líbit.

Pokud by se použilo to původní dýnko, odbočovalo by to trochu k "bastlu" v očích někoho nezúčastněného, já si osobně klidně za dýnko s lékařským logem připlatím, bude to nezaměnitelné a ucelené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neprodrazi, u ryti je to jedno. Muzes si tam dat treba kacera Donalda a je to za stejny peniz, jako jedno cislo.

Ja jsem nalomeny tuhle limitku opustit. Mam moznost koupit hodinky snu a da docela fusku na ne z kapesnyho našetřit, asi budu muset pustit i neco ze stavajicich kousků. Finalni podoba rozhodne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by se použilo to původní dýnko, odbočovalo by to trochu k "bastlu" v očích někoho nezúčastněného, já si osobně klidně za dýnko s lékařským logem připlatím, bude to nezaměnitelné a ucelené.

To má něco do sebe. No, já dýnko fakt moc neřeším- počkám si jak se účastníci limitky dohodnou. Jestli -jak píše David- se rytí v ceně zásadně nepromítne, pojďme klidně do toho, jen by to asi opravdu chtělo něco střízlivého a jednoduchého. Abychom neskončili u těch donaldů  :cigar:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by se líbilo standardní číslo, pak / a 12 /celkový počet kusů. A ten doktorskej znak by mi nevadil, i když doktor nejsem....Podporuji zakoupit dýnka nová, a souhlasím s tím vyhnout se pocitu zbastleniny.

Financ: mám v blízkém výhledu taky hodinky snů, celkem je to jen asi kolem třiceti kousků.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by se líbilo standardní číslo, pak / a 12 /celkový počet kusů. A ten doktorskej znak by mi nevadil, i když doktor nejsem....Podporuji zakoupit dýnka nová, a souhlasím s tím vyhnout se pocitu zbastleniny.

Financ: mám v blízkém výhledu taky hodinky snů, celkem je to jen asi kolem třiceti kousků.....

Hahaha, to mě pobavilo, to mám taky  :gora: jojo, hodinky snů mám taky na dosah.

 

Mischo, nezapomněl jsi počítat i PRIMky? Zdá se mi to nějak málo kousků...

Upraveno uživatelem straspol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...