Přejít na obsah

Co si privezt ze statu?


feltharg

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

nemam moc zkusenosti a prehled o americkych hodinkach (jsem poznamenanej spis primkama popr starsima vojenskejma hodinkama nemecko/svajc).

Do statu jezdim tak trikrat rocne a pomalu ve mne uzrava myslenka zkusit tu poridit nejaky starsi originalni americky hodinky. Pokud je mi znamo, tak naprosta vetsina nynejsi stredni tridy US hodinek pouziva cizi strojky. Konkretne bych rad nasel bazarove hodinky tak v relaci 200-300 USD (garage sales, craiglist? bleasky tu moc nejedou... to je hromada mexikanu prodavajici hadry). Je tu nekdo schopny a ochotny mi poradit, na co se zamerit? Idealne znacka/obdobi. Narazil sem treba na krasne Timex Diver automaty, ale pak jsem se dozvedel, ze timex v minulosti pouzival u svych strojku nytky misto sroubku, takze v pripade jakekoliv zavady jsou ty hodinky neopravitelny. Mam rad spis stridmejsi design velikosti kolem 40mm (speedmastry, popr. velmi stare seamastery, iwc portuguese, tag carrera a pod...), moc neholduji masivnim ostre rezanym 50mm stealth modelum :), ale kdyz mi neco padne do oka, tak se nebranim experimentovat.

 

Diky moc za pripadnou inspiraci, samozrejme starsi vlakna poctive procitam...

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm marathony me ani nenapadly, coz je divny vzhledem ktomu, ze bratranec je ma a nosi je porad. ted ho navstivim v kanade tak mi k tomu urcite da nejakou osvetu.

diky za inspiraci!

z vintage mne jeste zaujaly waltham, ale delali predevsim kapesni hodinky a najit neco hezkyho na ruku je orisek...

no a jelikoz jsem ted chicagu tak jsem zakopl o znacku illinois, ale nejak jsem po nich dal nepatral - co delali za strojky a pod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukam taky po starych bulovach... sea king se da sehnat za slusny prachy, doporuci nekdo neco vetsiho? 34mm je dost mrnavy, ale to u vintage hodinek bude vsechno podobne... nebo se pletu?

 

Tuto nájdeš snáď čosi k svojej otázke:

 

http://militarywatchbuyer.com/american-watches/

 

(ja som to nevykopal, je to v starších vláknach o vojenských hodinkách, tak kredit patrí chlapcom čo to postli  :notworthy: )

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neco vetsiho v nerezu nez tech 34mm? koukal jsem na caravelle divery 666 feet ale maj hnusnej japonskej strojek :)

jinak victoria secret mi ani nepripominejte - uz tam mam zakaznickou kartu a minule sem tam delal nakup asi za 300...

to se pak celnikum blbe vysvetluje ze to je tvoje pradlo, ktery nosis. nastesti mne jeste nevyhmatli. ted mi vlastne vyvstala dalsi otazka - kolik hodinek sebou bezne vozite do ciziny? pracovne/dovolena. umim si predstavit, ze celnaci delaj dost neprijemnosti kdyz clovek veze vic jak dvoje hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neco vetsiho v nerezu nez tech 34mm? koukal jsem na caravelle divery 666 feet ale maj hnusnej japonskej strojek :)

jinak victoria secret mi ani nepripominejte - uz tam mam zakaznickou kartu a minule sem tam delal nakup asi za 300...

to se pak celnikum blbe vysvetluje ze to je tvoje pradlo, ktery nosis. nastesti mne jeste nevyhmatli. ted mi vlastne vyvstala dalsi otazka - kolik hodinek sebou bezne vozite do ciziny? pracovne/dovolena. umim si predstavit, ze celnaci delaj dost neprijemnosti kdyz clovek veze vic jak dvoje hodinky.

běžně troje, ale zase mám výhodu, že prádlo od VS mi nesedí a tak s ním nemám problém :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak radili někde kolegové-cokoli pod 20% ceny u našich AD,krabici poslat poštou a hurá domu.A jestli Ti jde o americkej suvenýr,jednoznačně Ball.

https://www.google.cz/search?q=ball+watches&client=firefox&hs=v64&rls=org.mozilla:cs:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=OF-nUZqtH8KS4ASQk4CQCw&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1680&bih=903

hm,koukám,že jsem mimo,no zmátly mě ty Rolexky.Tak pardon.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Tak "uplnou nahodou" jsem vydrazil na ebay krasnej strojek Illinois Watch Co. Je sice obrovskej ale pokusim se ho v budoucnu hodit do pouzdra na ruku. Fotky dodam pozdeji.

Lov bulov stale plati. Hamiltony jsou taky v hledacku, ale jsou prepalene...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

neco vetsiho v nerezu nez tech 34mm? koukal jsem na caravelle divery 666 feet ale maj hnusnej japonskej strojek :)

jinak victoria secret mi ani nepripominejte - uz tam mam zakaznickou kartu a minule sem tam delal nakup asi za 300...

to se pak celnikum blbe vysvetluje ze to je tvoje pradlo, ktery nosis. nastesti mne jeste nevyhmatli. ted mi vlastne vyvstala dalsi otazka - kolik hodinek sebou bezne vozite do ciziny? pracovne/dovolena. umim si predstavit, ze celnaci delaj dost neprijemnosti kdyz clovek veze vic jak dvoje hodinky.

No když jedu pryč na týden, tak mi stačí dvoje, na víc dní troje. Je ale fakt, že mne problém s celníky ani nenapadl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Lol uplnou nahodou jsem zakopnul o tohle moje vlakno a vykouzlilo mi usmev na tvari... Jo, kde ty lonske snehy... Hodinkove jsem se dostal uplne nekam jinam, ale musim se priznat, ze i pres velkou namahu mne porad BALL nijak neoslovily. Hamiltony jsem mel asi patery, jedny dokonce jeste drzim. A ty IWC (Illinois Watch Co.) se tenkrat fakt podarily dokoncit a mel jsem je bratrancoj jako svedet na svatbe :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...