Přejít na obsah

TUTIMA FLIEGERCHRONOGRAPH 1941


Doporučené příspěvky

Ahojte.

Po pár mesiacoch používania by som sa chcel pochváliť a trošku zhrnúť skúsenosti s mojimi TUTIMA FLIEGERCHRONOGRAPH 1941.

Začnem trošku tým, že hodinky a celkovo mechanické veci ma bavia od malička a asi aj preto nemám rád počítače a podobne. Za svoju prvú a poslednú podporu som si síce kúpil Casia s databankou ale časom som prišiel na to, že ďalšie hodinky budú mechanické. Ako ste si všimli prvé serioznejšie hodinky som mal Vostoky Gaz 14 limousine, kedže ma to ťahalo k ruským strojom. Po čase a aj vďaka hodne navštevovanému jednému nemenovanému fóra (naozaj chronomag nebudem menovat), som prišiel na to, že ani niesú veľmi ruské :) . Síce som bol s hodinkami nadmieru spokojný ale vnútri ma niečo ťahalo inde. (myslím, že to poznáte tu viacerí :) ). A po vyše dvojročnom špehovaní fóra a internetu ma to čím ďalej tým viac ťahalo k Tutima / Hanhart a Moonwatch. Mám strašne rád históriu a dobrodružstvo a doma som prečítal kopu knižiek z vojny, vesmíru, atď. Fascinujú ma tie ľudské príbehy. Myslím, že mám k tomu dosť blízko. Aj preto sa mi viac páči mechanika, účelovosť, priamočiarosť, kvalita. Na také veci sa môžete spoľahnúť.

A tak som začal pátrať až som po dosť dlhej dobe našiel váženého člena, ktorý mi posunul svoje Tutima, za čo mu ďakujem :) . Od dohody po dodanie ubiehalo pár dní a ja som začal nervózne krúžiť okolo pošty a obťažovať personál či už náhodou neprišiel balík lebo ja už by som chcel. Na piaty deň sa zadarilo a v schránke pristál papier o balíku na pošte. A tak som sa preplavil na citróne s guľami na poštu a začal trhať ako vo sne obal balíka. Po dobití sa do útrob ma prvé napadlo, že je to šperk. Jednoduchý účelový a ani som si nevšimol, že stoja :D Tak som ich opatrne prebudil k životu a kochal sa ďalej :) Trošku som sa bál veľkosti, lebo Vostoky boli 45mm a toto je o dosť menšie. Ale to sa rýchlo rozplinulo lebo táto veľkosť je ideálna. Hodinky na ruke ani necítim. Čas odčítam podľa hesla "Na ručičky sa stačí iba pozrieť, netreba ich prečítať. Ciferník jednoduchý a účelný, žiadne somarinky a zbytočnosti. Otočná luneta so zvýrazneným bodom sa mi páči, chod je tuhší takže nehrozí samovolné posunutie a vďaka tvaru sa s ňou ľahko manipuluje. Všetko presne licuje a budí dojem kvality. Sklíčko je safír a nevidno na ňom jediný kaz. Po kúpe som s miernymi obavami išiel skúsiť vodotesnosť ale našťastie test obstáli s výsledkom vodotesné na 10 atm. Hneď v deň ako mi prišli som musel otravovať Jankaxxx s jeho remenmi až mi jeden z nich ostal na hodinkách do teraz :) Trošku mi vadí slabší antireflex, ktorý by mal byť na vnútornej strane a lumi, ktorá je na svoj typ dobrá ale na trícium sa to nechytá. Inak im nieje čo vytknúť. Pre mňa ideálne hodinky aj keď na môj vkus dosť drahé. Cenu vie v podstate len priateľka a jeden kamarát, ktorý gúlal očami ako zvieratko v kreslenej rozprávke :) . Že či mi ne.... sa opýtal. :) Niekedy síce aj hej ale ako som čítal tuto vlákno "Vaše malé obsese a fobie" je to v poho. Takže to zhrniem, že som nadmieru spokojný, zatial ma až na Moonwatch neláka nič natoľko aby som začal vymýšlať s ďalším nákupom. Na hodinky sa pozerám často len pre to ako vyzerajú a vždy ma to poteší. Myslím, že okolo roku 1940 to musel byť riadny hit a ani sa nečudujem legendárnemu "davaj časy".

Díky za pozornosť. Rado a TUTIMA FLIEGERCHRONOGRAPH 1941.

Pár foto:
 

 

post-18856-0-78344400-1369683084_thumb.jpg

post-18856-0-57696300-1369683090_thumb.jpg

post-18856-0-50924800-1369683101_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 123
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nádhera! Presne tieto sú snom jedného z mojich naj kamarátov. Ale bral by i Hanharty, samozrejme :-)

 

Užívaj...kým znova nezačne oný chronobundus :P

 

Páčia sa i mne, ale z WWII u mňa o prsia vyhrávajú B-Uhren...čiže by som asi radšej jazdil bombardéra ako fightera :-) ale jeden nikdy nevie. Chronobundus je sviňa...

 

Jo a čo ťah? Nemáš nejakú fotku s ťahom? Alebo remeň s 2 nýtami?

 

F.

Upraveno uživatelem F.B.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je prostě nádhera! Jedny z mejch cílovejch, teda ještě nemám jasno, jestli Tutimy, nebo Hanharty. :) Rovnou bych šoupnul na nějakej starej odrbanej koženej NATO, ať se ta historie podtrhne!

No, jdu si o tom nechat jenom snít, zatim jsou v hledáčku Hamiltony Khaki Pioneer Mechanical jako levnější náhrada. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paradni krok ke kvalitni recenzi a super hodinky, i kdyz ne uplne muj vkus. Kazdopadne fraze " preplavit sa na citrone s gulami" u me tenhle tyden vede, a ani nemusim vedet, jestli se to fakt rika, nebo jestl sis to vymyslel:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

F.B. Ťah k nim nemám. Iba mesh a origoš remeň. A dokonca ani remeň s nitmi. Ale do budúcna určite pribudne ešte niečo :)

 

Tower of Power: Citróny s hydraulikou a guľami sú povestné plavnou jazdou :)

 

kupec: Hodinky sa snažia čo najvernejšie odkazovať na minulosť takže preto taká veľkosť a iná nie.

 

A čo poviete na ten mesh?

 

 

post-18856-0-42472100-1369766247_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...