Přejít na obsah

SEA-GULL 1963


Doporučené příspěvky

 

Zdravím všechny na fóru a dovoluji prezentovat své ?pilotky? :-). Asi nemohou soupeřit se zde často vychvalovanými modely, ale podle mě mají tyto hodinky svoje kouzlo, kterému jsem neodolal...

 

Původní NATO-strap jsem vyměnil za výrobek mistra Šímy :-)

 

Něco málo k historii:

V roce 1961 firma ?Watch Factory Tianjin? dostala zadání na návrh leteckých hodinek (se stopkami) pro piloty čínské lidové armády. Do října 1962 závod představil tři návrhy. Do konce roku 1962 se sešla státní komise k posouzení. Po tomto jednání Watch Tianjin Factory dostala povolení zahájit hromadnou výrobu hodinek. V roce 1963 továrna vyprodukovala 1400 hodinek pro čínské letectvo.

 

Toto má být oficiální remake hodinek tak, jak byly vytvořeny v roce 1963. Mají strojek s 21 kameny a rezervou chodu více než 40 hodin.

Hodinky jsou dodávány v pouzdru ve tvaru ?plechovky?.

Na číselníku je uvedeno "21" Zuan, což je v čínštině "21" kamenů.

Symboly na spodní polovině ciferníku v překladu znamenají "China - Tianjin Watch Factory"

 

Technické parametry:

Sklíčko: akrylové

Pouzdro: nerez ocel, 38mm (1.5"), výška 14.5mm

Odolnost proti vodě: 0 ATM

 

Dají se koupit i jiné modely, o nic se zmíním v odpovídající sekci.

post-30406-0-21167200-1370193821_thumb.jpg

post-30406-0-26039300-1370193822_thumb.jpg

post-30406-0-93067800-1370193822_thumb.jpg

post-30406-0-97542800-1370193823_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenašel jsem nic, při těch počtech a zemi původu s ohledem na světové dění v té době to bude asi rarita...

V originále byl strojek ST3.

V těch současných by měl být ST19, ale neotevíral jsem je...

 

Dá se najít maximálně fotka :-) snad origo..., viz příloha.

post-30406-0-16957100-1370199660_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nestálo by za to, sloučit toto vlákno se starším, které se věnovalo stejným hodinkám? :)

 

Pár poznámek k historii:

 

Číňané, jak je v jejich nejlepší tradici, nic nevymýšleli. Jednoduše se snažili okopírovat vojenské pilotní hodinky Strela s kalibrem (Poljot) 3017, které čínskému letectvu v rámci vojenské pomoci dodával Sovětský svaz.

 

Dodávky nečekaně skončily v roce 1960, kdy definitivně došlo k otevřené politické roztržce mezi SSSR (vedené ?novátorským? Nikitou Chruščovem) a Čínskou lidovou republikou (vedenou stalinistickým Mao Ce-tungem).  Na otevřené čínské injektivy na mezinárodní scéně SSSR reagoval v roce 1960 ukončením programu vojenské a hospodářské spolupráce.Mimochodem právě v rámci této spolupráce, Sověti pomohli Číňanům vybudovat (zhruba v roce 1955) továrnu na hodinky ve městě Tchien-ťin (anglická transkripce Tianjin).

 

Naštěstí pro Čínany ale Strely s kalibrem 3017 svým původem sovětské vůbec nebyly.  Byly to totiž hodinky postavené na švýcarském kalibru Venus 150, jehož výrobní linku Sověti koncem 50. let od Švýcarů odkoupili. Číňané postupovali podobně, od krachujícího Venusu odkoupili výrobní práva a linku na kalibr Venus 175, což byl větší bratr kalibru Venus 150, jehož výrobní linka už byla prodána Moskvě.

 

Číňané se ale ze svého úspěchu dlouho neradovali. Výroba prý skončila už v roce 1969. Politická kampaň tzv. Kulturní revoluce, kterou spustil velký kormidelník Mao, vrhla lidovou Čínu na bouřlivé útesy anarchie. Výsledkem byl kompletní rozvrat čínské společnosti a hospodářství. Ti, co byli dostatečně inteligentní, aby rozuměli výrobě hodinek, pravděpodobně skončili někde na popravišti, či v lepším případě na nucených pracích v nějakém převýchovném táboře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za upozornění na to starší vlákno... ač jsem gůůůůglil, tak jsem o něm nevěděl :-(, proto jsem založil nové, chybička se občas vloudí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

To se mi dlouho nestalo, ze jsem se zamiloval hned na poprvé :-) Akorát ted připravují film s lidma z Hongkongu, tak to je asi znamení. Za měsíc bych tam mel letět, tak si je privezu.

 

...tak co Hongkong??? jak to dopadlo s "filmem"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekne, skusal si sa pozriet pod dynko, ak mas nejake fotky tak sem s nimi  :eek:

 

Zatím jsem je neotevřel, pořád přemýšlím o průhledném dýnku... jen ta cena mě odrazuje... :grrr:

 

Tak zatím jen foto z netu:

post-30406-0-28841200-1392548046_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...