Přejít na obsah

Fotka

Stowa k vidění v Praze

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#21 Dali

Dali

Megazávislák

• Member_50
  • 1 675 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Fanoušek značky:Jeep, IWC, JLC,

Publikováno 8.duben.2007 - 10:57

Mě se víc líbí s kalibrem Unitas, asi bych je už objednal, ale musím trochu brzdit, čekám až mi prijdou dvoje hodinky a čtvery historické mám na renovaci. Řekl jsem si, že dokud je nebudu mít všechny doma tak další kupovat nebudu. Poslední dobou už hodinky s kalibrem Eta nekupuju. Mám dvě hlavní kritéria, samozřejmě užasný vzhled a zajímavý kalibr, dekorovaný atd.
K celkovému vzhledu hodinek mi připadá hezčí mimostředná vteřinovka. Škoda, že nedělají také flieger s Unitasem.

#22 Skeleton

Skeleton

Závislák

• Member_50
  • 903 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Ruzyně

Publikováno 8.duben.2007 - 12:12

QUOTE(Porotrico)
Ahoj vespolek,
musím říci, že kromě hodinek Mido All Dial Chrono, které si skoro určitě koupím, jste mě nahlodali k naprosto dokonalým (vzhledově a pravděpodobně i kvalitativně) hodinkám Stowa, byť Němce nemám moc rád... :-)

Mám dotaz, zamlouvají se mi Stowa Marine s mimostřednou sekundovkou a kalibrem Unitas. Nicméně ty s centrální sekundovkou se dají nechat vyrobit s COSC certifikovaným ETA strojkem.
Do čeho byste šli vy?

Díky za názory.

Je to jen o pocitu, chybu urcite ve vyberu neudelas.
Na jedne strane: Unitas, velky pruhled na strojek, celkem hlasite tikani, mimostredna vterinovka, manualni natahovani.
Na druhe strane: ETA, COSC, centralni vterinovka, pruhled na strojek a hlavne rotor, datumka, automaticke + manualni natahovani.

Good Luck! wink.gif
... jinak ja zvolil Stowa Marine Original (Unitas).
Milhauss a Synn

#23 Porotrico

Porotrico

Učedník

• Member_50
  • 178 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 8.duben.2007 - 16:39

QUOTE(Skeleton)
QUOTE(Porotrico)
Ahoj vespolek,
musím říci, že kromě hodinek Mido All Dial Chrono, které si skoro určitě koupím, jste mě nahlodali k naprosto dokonalým (vzhledově a pravděpodobně i kvalitativně) hodinkám Stowa, byť Němce nemám moc rád... :-)

Mám dotaz, zamlouvají se mi Stowa Marine s mimostřednou sekundovkou a kalibrem Unitas. Nicméně ty s centrální sekundovkou se dají nechat vyrobit s COSC certifikovaným ETA strojkem.
Do čeho byste šli vy?

Díky za názory.

Na jedne strane: Unitas, velky pruhled na strojek, celkem hlasite tikani, mimostredna vterinovka, manualni natahovani.
Na druhe strane: ETA, COSC, centralni vterinovka, pruhled na strojek a hlavne rotor, datumka, automaticke + manualni natahovani.

Good Luck! wink.gif

Ach jo, to jsi mi opravdu pomohl... smile.gif Ideálně je mít oboje, ale to se mi zase nechce utrácet.

Kolik ti dělají rozdílu za den, prosím?

#24 basic

basic

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 8.duben.2007 - 17:42

Poradim ti, na presne mereni casu mam cas v PC synchronizovany s atomovyma hodinama a jednu za dva tri dny seridim hodinky zkontroluju natazeni, a jsem spokojeny, nekdy si mozna cronometry poridim, dokonce sem si rikal ze i ty stowy by mohly byt s COSC certifikatem jenze pak sem si rekl stoji mi to za to? PDA mam v kapse porad i s GPS takze pokud by mi strelilo a chtel sem nutne vedet kolik ze je naprosto presne hodin mrknu na nej. Hodinky mam na ruce protoze mne fascinuji.
Vostok Europe K-3 Submarine, Gruen , Reporter Chronograph

#25 Skeleton

Skeleton

Závislák

• Member_50
  • 903 příspěvků(y)

Publikováno 8.duben.2007 - 18:36

QUOTE(Porotrico)
Kolik ti dělají rozdílu za den, prosím?

cca -4sec. / 1den.
Milhauss a Synn

#26 Porotrico

Porotrico

Učedník

• Member_50
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 8.duben.2007 - 19:17

QUOTE(basic)
Poradim ti, na presne mereni casu mam cas v PC synchronizovany s atomovyma hodinama a jednu za dva tri dny seridim hodinky zkontroluju natazeni, a jsem spokojeny, nekdy si mozna cronometry poridim, dokonce sem si rikal ze i ty stowy by mohly byt s COSC certifikatem jenze pak sem si rekl stoji mi to za to? PDA mam v kapse porad i s GPS takze pokud by mi strelilo a chtel sem nutne vedet kolik ze je naprosto presne hodin mrknu na nej. Hodinky mam na ruce protoze mne fascinuji.

Asi máš pravdu Basicu, samozřejmě synchronizovaný čas na PC mám i já, takže co se týká přesnosti, je mi to vlastně jedno. Spíše se mi jednalo o můj vnitřní pocit mít něco poctivě certifikováno. A v případě krásných mechanických hodinek je to o to víc zajímavější....

#27 Porotrico

Porotrico

Učedník

• Member_50
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 8.duben.2007 - 19:19

QUOTE(Skeleton)
cca -4sec. / 1den.

Tak to je více než skvělé... To je prakticky C. O. S. C., že? smile.gif

#28 basic

basic

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 8.duben.2007 - 19:39

Stowa nabizi moznost zpetne certifikace za 299€ staci jim poslat hodinky a oni se o to postaraji blizsi informace jsou ale na na jejich webu. To me hlavne presvedcilo o tom ze je certifikovane chtit nebudu a budu verit jejich praci ;-).

#29 Porotrico

Porotrico

Učedník

• Member_50
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 8.duben.2007 - 20:17

QUOTE(basic)
Stowa nabizi moznost zpetne certifikace za 299€ staci jim poslat hodinky a oni se o to postaraji blizsi informace jsou ale na na jejich webu. To me hlavne presvedcilo o tom ze je certifikovane chtit nebudu a budu verit jejich praci ;-).

No ale ta certifikace probíhá výměnou strojku Unitas za strojek ETA, ne?

#30 basic

basic

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 8.duben.2007 - 20:22

Priznam se ze jsem se diva na verzi s ETou zkus tam zapatrat fakt nevim hodinky s UNITASem asi nepujdou certifikovat ale zase pokud se ti libi vzhled neni podle mne co resit.

#31 Porotrico

Porotrico

Učedník

• Member_50
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 8.duben.2007 - 20:26

QUOTE(basic)
Priznam se ze jsem se diva na verzi s ETou zkus tam zapatrat fakt nevim hodinky s UNITASem asi nepujdou certifikovat ale zase pokud se ti libi vzhled neni podle mne co resit.

Myslím, že to vyhraje mimostředná sekundová ručka. Schváleno drahou polovičkou, ale současně seřváno za zbytečně utracených x Kč. smile.gif

#32 basic

basic

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 8.duben.2007 - 20:32

jojo manzelce se take Stowa libi ale jeste jsme se nezacali o koupi bavit takze idealni bude pockat az se mi povede nejaky dobry kseft ze si je dam za odmenu, pokud to ale do ta doby vydrzim a nenajdu si duuvod proc si dat odmenu jiny.

#33 Porotrico

Porotrico

Učedník

• Member_50
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 9.duben.2007 - 13:38

Nějaký rozumný důvod bych si taky měl najít, ale mně se nějak nechce čekat. Ach jo. Toto fórum je opravdu nebezpečné. Ne že bych nebyl příznivcem hodinek už od útlého mládí, ale toto fórum z lehkého a snadno vyléčitelného nachlazení udělá pořádnou angínu s horečkou... smile.gif

#34 proto

proto

Začátečník

• Members
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 24.červen.2007 - 08:36

ja zrejme pujdu do stowa antea. potrebuju nejake oblekovky.

#35 Vit

Vit

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 8 824 příspěvků(y)
  • Bydlí:MORAVA

Publikováno 10.srpen.2007 - 10:56

QUOTE(Skeleton @ 8.4.2007 - 13:12) Zobrazit příspěvek

Good Luck! wink.gif

Nebylo by nějaké foto na ruce?
(v dlouhodobějším horizontu o nich také uvažuju)

Autor zastává myšlenku, kterou zároveň vyvrací.

Plavecké: Timex Ironman
Vintage: Prim, Doxa, Digitálky Lucerne, Seiko 5
Kapesní: patent Remontoir, Thiel, Omega, Doxa

HISTORIE:
Precista "ITALIAN" - PRS-20, Poljot Navigator alarm, Omega Geneve, Eterna Matic 1948, Alpha skeleton, Rainer Brand Panama, Vintage Doxa náramkkové, Waltham, Vintage Doxa náramkové z kapesních, Oris Artelier Big Date, Kemmner Marine, Precista PRS-9 CAF, LÜM-TEC V1, Seagull 1963, Edox Les Bemonts, Dievas Flieger, Frederique Constant WORLDTIMER, Zenith Port Royal V Dual Time, Tissot Heritage Chronometre, Glycine Airman 1953 LE, Breitling Navitimer, Perrelet Turbine,

PRODÁVÁM

Nic, sám mám málo.

ZAJÍMAVOSTI
Hod. ikony a jejich vyzyvatelé, Milníky značky RolexBRONZOVÁ L.E. Lum-Tec , LUM TEC RR2 ,LÜM-TEC B34,

Přeložil jsem knihu ROLEX SUBMARINER STORY a pracuji na překladu knihy STORY ROLEX EXPLORER, TURN-O-GRAPH (DATEJUST), MILGAUSS A YACHT MASTER do češtiny. Pokud by jste měli zájem, ozvěte se mi, ukázky ZDE.

#36 horal

horal

"Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí."

• Member_50
  • 1 230 příspěvků(y)

Publikováno 23.srpen.2007 - 10:12

QUOTE(Skeleton @ 8.4.2007 - 13:12) *

QUOTE(Vit @ 10.8.2007 - 11:56) *

Jsme stále zvědaví, nezapomnělo se na nás.... unsure.gif

Tento příspěvek byl upraven od horal: 23.srpen.2007 - 10:17

"..... čemu nerozumíte pánové?"
" Bojí se narazit sud."
" Máte štěstí, že jdu kolem ..."

#37 safi

safi

Má v hlavě vzduchoprázdno

• Member_50
  • 5 645 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Tudor

Publikováno 23.srpen.2007 - 10:29

QUOTE(horal @ 23.8.2007 - 11:12) Zobrazit příspěvek
QUOTE(Skeleton @ 8.4.2007 - 13:12) *

QUOTE(Vit @ 10.8.2007 - 11:56) *

Jsme stále zvědaví, nezapomnělo se na nás.... unsure.gif

Určitě Marine original s Unitasem...Tyto hodinky vycházejí z tradice Stowa námořních chronometrů. Viz třeba tento:

Z pocitového pohledu je vždy lepší strojek s manuálním natahováním a mimostřednou vteřinovkou, protože tak vypadaly první cibule a i pak první náramkové hodinky. Podívej se na většinu "konzervativnějších" kreací nezávislých hodinářů - opět to jsou hodinky s manuálním nátahem a mimostřednou vteřinovkou.
TUDOR BLACK BAY BLUE

#38 Skeleton

Skeleton

Závislák

• Member_50
  • 903 příspěvků(y)

Publikováno 23.srpen.2007 - 13:18

Muzu vyfotit, neni problem. Ale moje ruka neni zrovna idelani "modelova" ruka. ... udelam vecer tedy jednohubku Marine na paratku! wink.gif

Tento příspěvek byl upraven od Skeleton: 23.srpen.2007 - 13:19

Milhauss a Synn

#39 safi

safi

Má v hlavě vzduchoprázdno

• Member_50
  • 5 645 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Tudor

Publikováno 23.srpen.2007 - 13:47

zatím ti snad pomůže foto z Timezone: