Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Gshock a ich výdrž

vydrz odolnost g shock

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#21 David_B

David_B

Megazávislák

• Member_50
  • 1 718 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:úpatí Beskyd

Publikováno 13.červenec.2013 - 20:09

Asi před 4 lety jsem pro bratra koupil Casio G-Shock GW-9000 a jejich recenzi najdete zde: http://forum.chronom...dman/?hl=mudman

Po 4 letech jejich intenzivního používání při hrubé práci v prostředí strojírenské dílny mi je bratr přinesl opět ukázat a já bych se s vámi rád o tento pohled podělil. Dle jeho vyprávění hodinky držely statečně až do chvíle, kdy je silně zacákal nějakou acetonovou barvou a nenapadlo ho nic lepšího než je vyčistit ředidlem. Toto byla osudná rána pro měkčí gumy. Takže pásek a tlačítka se odporoučela. I přes absenci tlačítek je použil ve vodě a hodinky stále jedou. V podstatě by stačila výměna pásku a vrchní části pouzdra, které se dají sehnat na ebay, ale vzhledem k ceně se to nevyplatí. Tyto součástky by vyšly na cca 65 dolarů, přičemž nové hodinky se dají sehnat v rozmezí 110 - 150 dolarů.

Vyměnil jsem je s bratrem za nové G9000 a tyto veterány jsem si nechal na památku...opravovat je nebudu :)

Přiložený soubor  100_2462.jpg   185,05K   16 Počet stažení

Přiložený soubor  100_2466.jpg   207,86K   15 Počet stažení

Přiložený soubor  100_2468.jpg   166,83K   15 Počet stažení

Přiložený soubor  100_2470.jpg   301,99K   15 Počet stažení

Přiložený soubor  100_2471.jpg   182,27K   15 Počet stažení

#22 Chilliluk

Chilliluk

Terazávislák

• Member_50
  • 1 603 příspěvků(y)
  • Bydlí:Tábor

Publikováno 13.červenec.2013 - 20:50

No..a já si myslím, že některé kovové hodinky by po absolvování úplně toho samého mohly klidně vypadat mnohem lépe a rozhodně by byly nositelné a kompletní - opravte mě, jestli se pletu?

Kdo nenosí hodinky, ať nejí! 

#23 wave ceptor

wave ceptor

Megazávislák

• Member_50
  • 2 732 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:mtb park a race

Publikováno 14.červenec.2013 - 07:38

Nepleteš se je to přesně tak. Já mám jak G- čka tak klasické kovové Casia . A mám dojem že kovové vydrží víc......

#24 David_B

David_B

Megazávislák

• Member_50
  • 1 718 příspěvků(y)
  • Bydlí:úpatí Beskyd

Publikováno 14.červenec.2013 - 08:54

Tak to je jasné, že ocel bude vůči dráždivým chemikáliím odolnější než plast. Výhoda plastu na géčkách je nízká hmotnost a pružnost.

#25 nettopejr

nettopejr

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 395 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno

Publikováno 21.červenec.2013 - 10:26

Asi to bude tím, že výrobce počítá s vodoodolností, ale ne s acetonoodolností :-) . Jsou to hodinky na ven, kde přežijí nemožné...

Odesláno z mého Nexus 7 pomocí Tapatalk 4 Beta

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:vydrz, odolnost, g shock