Přejít na obsah

Klimatizace


tolja

Doporučené příspěvky

Ahoj, potřeboval bych poradit. Po zkušenostech z nedávných dnů jsme se rozhodli, že budeme muset řešit chlazení ložnic v našem pražském bytě. Rámcovou představu o tom, jak by to mělo vypadat už mám. Zatím jsem oslovil jednu "odbornou" firmu z okolí, ale její projev není ani odborný, ani seriózní. Mohli byste mi prosím na základě VLASTNÍCH zkušeností někoho doporučit? Termín realizace je vcelku volný, mělo by to být hotové do příštího léta. Přijatelná cena není jediné kritérium, nechci platit žádné padesátiprocentní zálohy a nejdůležitější pro mě je, že platí to, co se napoprvé dohodne. Za tipy na slušné firmy předem děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Použiji toto staré vlákno, v těchto horkých dnech jsem koupil přenosnou split klimatizaci do práce, protože tyto dny jsou fakt horké a vzhledem k tomu, že sedíme v památkově chráněném objektu, nikdo nám jinou nepovolí. Mám přenosný split asi 8 let doma a nemůžu si to vynachválit. Nyní jsem se rozhodl pro německou REMKO, prodejce dodal do druhého pracovního dne. Hlučnost je poměrně malá, výkon super a výhoda split řešení je samozřejmě zřejmá. Ostatní klimatizace s vývodem horkého vzduchu pomocí ohebné trubice mají jednak poměrně malý výkon a jednak zásadní nevýhodu, jestliže z místnosti odvádím horký vzduch, musí jiný do místnosti někudy přitékat.

 

RKB11_RKL480s-300x200.jpg

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Použiji toto staré vlákno, v těchto horkých dnech jsem koupil přenosnou split klimatizaci do práce, protože tyto dny jsou fakt horké a vzhledem k tomu, že sedíme v památkově chráněném objektu, nikdo nám jinou nepovolí. Mám přenosný split asi 8 let doma a nemůžu si to vynachválit. Nyní jsem se rozhodl pro německou REMKO, prodejce dodal do druhého pracovního dne. Hlučnost je poměrně malá, výkon super a výhoda split řešení je samozřejmě zřejmá. Ostatní klimatizace s vývodem horkého vzduchu pomocí ohebné trubice mají jednak poměrně malý výkon a jednak zásadní nevýhodu, jestliže z místnosti odvádím horký vzduch, musí jiný do místnosti někudy přitékat.

 

RKB11_RKL480s-300x200.jpg

Asi tomu uplne nerozumim, vzdyt to ma venkovni jednotku a ta je taky spojena hadici,ktera odvadi teply vzduch ven,ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hadice (spíše plochý kabel o rozměrech 2x6 cm) odvádí kondenzát z hlavní jednotky a chladící medium pro kompresor, který se chladí ve ventilátoru a následně vrazí zpět do hlavní jednotky, tedy vzduch zůstává v místnosti, stejně jako u větších standardních splitových systémů. Výhodou je nižší hlučnost, menší spotřeba a vyšší výkon, prakticky až dvojnásobný a zároveň přes den si může člověk chladit obyvák, večer ložnici jedním zařízením.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • Po roku...
  • Po letech...

Zkusím to ještě tady (uznávám, že to je dost archeologie vykopat tohle vlákno), ve vlákně kolem stavby to trochu zapadlo. Ony se do ČR teď nedostane (řešil jsem to s ním), nemáte tip na někoho rozumného na dodávku a montáž klimy. Díky Onymu bych chtěl Daikine, asi ideálně někdo v dostupnosti kolem blanenskýho Okresu (JM kraj, Vysočina, Olomouc, ...)

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ked som pred 7 rokmi hladal odbornikov na klimatizovanie domacnosti (prioritne vykurovanie) tak u nas mi napocitali Toshiba jednotka+praca+konzola+kabelaz+klimatizacne rozvody skoro 2500€.Nakoniec mi to prisla spravit firma SV klimatizace z ciech za 1800€.Dovoz zadarmo,praca zadarmo,rozvody zadarmo,konzola zadarmo,kabelaz zadarmo,dane 10% nie 20 ako u nas a este polovica na splatky.Takze diky kluci

Upraveno uživatelem Občan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...
V 3. 6. 2018 v 8:43, wizard-ov napsal:

Trochu to oživím - už mne to horko sere a učinil jsem rozhodnutí  - klima do bytu ! Znáte nějakou slušnou firmu z Ostravy a okolí ?

Díky...

Čau chlape, jak jsi dopadnul? Chceme to řešit tak bych byl rád za dobrej tip😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...