Přejít na obsah

O jaké Primky se jedná?


Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

před nedávnou dobou jsem na Aukru vydražil od nějakého starožitníka tyto Primky. Přišli naprosto "zaprasené" od bláta a bůh ví čeho ještě, takže jsem si dal dost velkou práci s jejich vyčištěním. Ale proto sem nepíši. Zajímá mne o jaký model se jedná (nikde jsem to nedohledal) případně jak mohou být staré (můj hrubý odhad - tak 40 let?) Hodinky seřídím podle času a další den jdou tak o minutu napřed ale ta minuta jim zůstane, někdy maximálně dvě minuty napřed. Myslel jsem vždy, že hodinky se spíše zpožďují. Nevíte v čem by mohl být problém? Případně na kolik by tak asi vyšlo je nechat seřídit u hodináře.

 

Děkuji za odpověď!

 

 

post-28189-0-57275100-1372699925_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

tyto primky nemají nějaký konkrétní název od výrobce nebo přezdívku od sběratelů. V katalogu by se dalo dohledat ev. číslo.

Jde o relativně nový model, 70-80 léta.

 

Pokud byly špinavé zvenku, na ciferníku je to koneckonců ještě vidět, budou patrně špinavé i uvnitř. To může způsobovat nepřesnost. Jedna minuta je úplně ok, dá se to případně doladit páčkou uvnitř.

 

Hodinky se můžou předcházet i zpožďovat, to je úplně jedno. Všeobecně je lépe, když se předchází, protože je záruka, že člověk nepřijde pozdě.

 

K hodináři bych to nedával. To poštělování si můžeše udělat sám, a rozebrání a vyčistění by stálo 500-600 Kč (aspoň tady v Praze, jinde možná míň), což je víc jak cena těhle hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je dobrá cena. Ovšem co s nima?... Hodláš je nosit?

Ciferník je špatný, s tím nic neuděláš a model je takový trochu tuctový.

Nechal bych si je na takovýto seznamování se s hodinkama. Otveři je, zkus poštělovat páčku na přesnost a uvidíš. Co ale pak s nima, to je věc druhá, asi skončí jen v šuplíku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je dobrá cena. Ovšem co s nima?... Hodláš je nosit?

Ciferník je špatný, s tím nic neuděláš a model je takový trochu tuctový.

Nechal bych si je na takovýto seznamování se s hodinkama. Otveři je, zkus poštělovat páčku na přesnost a uvidíš. Co ale pak s nima, to je věc druhá, asi skončí jen v šuplíku.

Jak říkáš :) Zkusim si s nima trošku pohrát a když je zničim, tak to bude škoda za 95Kč. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je dobrá cena. Ovšem co s nima?... Hodláš je nosit?

Ciferník je špatný, s tím nic neuděláš a model je takový trochu tuctový.

Nechal bych si je na takovýto seznamování se s hodinkama. Otveři je, zkus poštělovat páčku na přesnost a uvidíš. Co ale pak s nima, to je věc druhá, asi skončí jen v šuplíku.

No tak jsem úspěšně zničil svoje první Primky :D :( Chtěl jsem trošku poštelovat tu páčku na regulaci chodu a byla nějaká zatuhlá, tak jsem přitlačil a vylítla i s pérkem, které se zohýbalo. Co se dá dělat. Koupím další :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak jsem úspěšně zničil svoje první Primky :D :( Chtěl jsem trošku poštelovat tu páčku na regulaci chodu a byla nějaká zatuhlá, tak jsem přitlačil a vylítla i s pérkem, které se zohýbalo. Co se dá dělat. Koupím další :)

 

Tak jsem se v tom nějak zamotal.Podle tohoto přízpěvku to vypadá na vlásek setrvačky a vy tady píšete o peru natahovacím.Ta cena by v tomto případě byle trochu jinde ne? Pokud jsem něco přehlídl tak se všem diskutujícím omlouvám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohl bych Ti prosím zaslat asi tři čtvrtě kila Primek na výměnu per?

 

 

No kdyby tě do háje neposlali, tak bych taky pár gramů na výměnu per doma měl v zásobě.

to jsem teda netušil pánové, že jste takoví dřeváci a otravujete hodináře kvůli výměně pérovníku, vlastně je to dobře, přece se hodináři nepůjdou pást

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když já jsem línej a navíc mám fakt málo času - a za 80,-kč bych si to fakt radši nechal vyměnit. Za pražské ceny si to dělám sám. To je tržní ekonomika - něco se vyplatí a něco ne.

Já většinou měním celý můstek s pérovníkem a natahovacími koly, práce většinou na pár minut, a kolikrát nemusí ani stroj z pouzdra ven. Jediná vyjímka je když se jedná o echt starou padesátku, ještě číslovanou, tam se snažím zachovat všechny díly původní, v ostatních případech to imho nemá smysl

Upraveno uživatelem tolja
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...