Přejít na obsah

IWC a překopané kalibry


bandicoot

Doporučené příspěvky

Přiznám se, že tohle je pro mě celkem překvápko, byť je náhrada Ety Sellitou diskutována již pár let...

Takhle od boku bych třeba Sellitu v chrono Portofinech netipoval...

svět se v pr..l obrací

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frostie: A to protože..? Jak přesně je horší překopaná Sellita než ETA?

 EDIT: A jo, taky se divim.. že to tak jako prošumělo a slyšim to poprvý.

možná jsem málo informován, ale zrovna u IWC a Rolex jsem byl přesvědčen, že většina kalibrů je jejich vlastní inhouse. Tímto krokem se dle mého dostávají z prestižní pozice do role hodinek typu Davosa, Adriatica, Roamer a pod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha. No jo, tak já myslel, že víš, o čem mluvíš :)

no to vím. Vycházeje z oficiálních stránek iwc.com, nemohu nabýt jiného dojmu, než že je u řad Portofino nebo Da Vinci, nemluvě o Ingenieur, použit jiný kalibr než vlastní in-house

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám třeba problém s tímto: "Sellita is an independent company specialized in assembling mechanical automatic watch movements."

Tady je slušný pokec k tomuto..., cituji "The terminology of ?Swiss Movement? tells anyone in the know, of the specific legal terms of trade, that the movement was assembled, cased, and inspected OUTSIDE of Switzerland."

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viete niekto nejaký link na nejaký sumár toho, čo v tých IWC momentálne je, v každej modelovej rade? Či ma iba odkážete na "Gúglik"? :-)

 

F.

http://www.iwc.com/de/kollektion/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, co vas na tom tolik sokuje. Uz ted pouziva IWC vytunene ETA strojky, ktere pro ne navic kompletne delaji v ETA fabrice. A jestli ETA nebo Sellita, to preci neni podstatne. Pokud Sellita splni pozadavky IWC, tak neni duvod neakceptovat ji jako dodavatele.

 

EDIT: Kde berete ten Rolex? Ten s tim prece nema s ETA nebo Sellita nic spolecnyho...

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Skalis - súhlas.

Zbytočne vás trápi, že také modely ako Portugese Perpetual kalendáre, da Vinci, alebo limitky Kurt Klaus, prípadne aj modely s minútovou repetíciou pohybujúce sa v miliónových cenách v CZK, sú postavené na báze ETA. Tieto kalibre sa roky vyvíjali, modernizovali, upravovali, na rozdiel od iných kalibrov, logicky patria k tomu najdokonalejšiemu a najspoľahlivejšiemu, čo bolo kedy vyrobené. Ich najväčšou slabinou je relatívne nízka cena a dobrá dostupnosť. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ETA je jasna, ta treba me s IW3777 netrapi vubec. Prekvapuje me, ze ten nastup Sellity je rychlejsi nez jsem cekal, precijen i jeji prekopani do standardu IWC muselo stat cas na vyvoj.

 

Co jsem cekal, ze se tady rozproudi, je diskuze nad Sellitou jako takovou. Nekde pisou, ze sotva vyprsely patenty Ety tak strojky okopcila, jinde zas, ze dily nejsou zamenny s Etou, ale se Seagullem, dalsi se venujou tomu, ze to neni Swiss made ale Swiss movement, sama Sellita se nazyva assemblerem nikoliv vyrobcem...

Prilis mnoho neznamych a rumours na muj vkus. Skoro me to navadi k tem obcasnym zdejsim heretickym uvaham o kusu ciny ve svycarskych hodinkach...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se v tech odkazech psalo, ze Sellita uz leta funguje jako subdodavatel pro ETU. Ja bych z toho strach nemel. Stejne jako si myslim, ze uprava Sellity na IWC standard neni nic extra technicky narocneho - hlavne jde o lepsi vlasek a setrvacku, myslim...

 

Rozumim rozladeni, jestli to opravdu po vyprseni patentu obslehli sakumprask. To by bylo ponekud trapne. Na druhou stranu je fakt, ze na tak jednoduchem a roky odladenem strojku pri pozadavku zachovani nizke ceny vyvoje se da tezko neco zasadniho menit. Pak by bylo mozna trapnejsi jen naoko zmenit tvar mustku, aby se to jako nove jenom tvarilo.

 

ETA je jasna, ta treba me s IW3777 netrapi vubec. Prekvapuje me, ze ten nastup Sellity je rychlejsi nez jsem cekal, precijen i jeji prekopani do standardu IWC muselo stat cas na vyvoj.

Co jsem cekal, ze se tady rozproudi, je diskuze nad Sellitou jako takovou. Nekde pisou, ze sotva vyprsely patenty Ety tak strojky okopcila, jinde zas, ze dily nejsou zamenny s Etou, ale se Seagullem, dalsi se venujou tomu, ze to neni Swiss made ale Swiss movement, sama Sellita se nazyva assemblerem nikoliv vyrobcem...
Prilis mnoho neznamych a rumours na muj vkus. Skoro me to navadi k tem obcasnym zdejsim heretickym uvaham o kusu ciny ve svycarskych hodinkach...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...