Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

Já teď byl se stejně starým juniorem a s manželkou v Černé Hoře a byli jsme moc spokojení. Chce to ovšem vzít co nejluxusnější hotel, aby byly služby alespoň trochu na úrovni. My měli *** s polopenzí, celkem to vyšlo na cca 16.000,- , jeli jsme ale autem, letecky to však jde taky.

V říjnu bych bral Egypt.

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem to řešil taky a těch 30 moc není, chtělo by to přitlačit, nebo potom nějakej last minute.

Ono sice mívají napsaný dítě zdarma, ale letenku a taxy platíš vždy. :(

Možná by vyšlo za to Bulharsko s polopenzí.

Upraveno uživatelem vor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš tady zajímavé tipy. V Egyptě jsem byl loni, zatkli mě na letišti a byl jsem rád, že mě 7 minut před odletem domů (do Německa) propustili. Žena ne, ale já jsem si užil (naštěstí necelé 2 dny) pomsty faraonů - prostě česky průjem, ale v lékárně mi ochotně za cca 200 Kč prodali antibiotika. Pro dítě ve věku 4 let nevhodné. Podívej se na zájezdy na Rudolfreisen, německá cestovní kancelář se zastoupením na 4 místech v českých luzích a hájích. Zejména při odletech z Německa je cena vždy včetně všech poplatků (nedoúčtovávají denní světlo, ramínka apod. jako ve Třech veteránech), cena je příznivější, parkování na letišti je oproti Ruzyni zpravidla za babku - "Urlaubssparticket", v případě, že nevyjde o několik málo hodin nebo dnů termín, dostaneš slevu (jako já) a ještě můžeš dostat nějaký den navíc (opět jako já). Za zájezd s odletem o 2 dny později jsem obdržel slevu 50 ? a 1 den navíc (vzhledem k odletu nad ránem vlastně 1,5 dne). Delegát(ka) je profesionál, který dokonce své "ovečky" vyhledává a má starost jak se jim líbí, zda nepotřebují pomoc und viele andere.... Jako v Česku, že ano. :lol: S takovým "mimčem" vem hygienicky ošetřenou destinaci - alespoň trochu na úrovni evropského střihu. Španělské pevniny, Kanárských ostrovů, Itálie a Chorvatska s německými cestovními kancelářemi bys mohl využít za příznivé ceny a solidní úroveň služeb. Řecko mě jaksi netáhne, toaletní papír odkládaný mimo mísu, mi totiž příjde poněkud jako doby, kdy to vypadalo se Sovětským svazem na věčné časy, kde v SSSR na veřejných záchodcích sovětští soudruzi přebírali papír, jestli nenajdou ještě nějaký "čistší" k použití. V každém případě přeji: Šťastnou cestu a příjemné prožití dovolené." welcomeani.gif

Upraveno uživatelem Pepino65
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakce, zvláště od Pepina jsem se pobavil :). Jinak ještě upresním: z mohamedánských zemí páchnu s dítětem maximálně do Turecka, do Chorvatska se mi moc nechce kvůli šutrům na pláži a Bulharsko, co jsem slyšel tak bordel za luxusní peníze. Last minute to už bude v tomhle termínu určitě, možná bych zkusil i Superlast. Celkově to chci orientovat spíš na dítě. Z nabídky německých cestovek dumám nad nabídkou Airstop

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sardínie?

866198856_3ea320f3dd.jpg

 

Bohuzel jsem tam byl :(

Tahle plaz... na fotkach je fakt nadherna, ale ve skutecnosti je to skladka odpadku narvana lidma :(

A jinak... prelom leto podzim, ve stinu pres den (cca od 10 do 19) nikdy pod 37 celsiu... ctyri ucastnici zajezdu tohle odskakali anginou, na pojisteni tam kazdej doktor i lekarna zvysoka :shit: , takze jsme za antibiotika zatahli vprepoctu asi 12K. (Samozrejme nam je tady proplatili, ale precijen 9K cash na dovoleny je docela dost...).

Uz bych tam nejezdil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuzel jsem tam byl :(

Tahle plaz... na fotkach je fakt nadherna, ale ve skutecnosti je to skladka odpadku narvana lidma :(

A jinak... prelom leto podzim, ve stinu pres den (cca od 10 do 19) nikdy pod 37 celsiu... ctyri ucastnici zajezdu tohle odskakali anginou, na pojisteni tam kazdej doktor i lekarna zvysoka :shit: , takze jsme za antibiotika zatahli vprepoctu asi 12K. (Samozrejme nam je tady proplatili, ale precijen 9K cash na dovoleny je docela dost...).

Uz bych tam nejezdil.

 

naprosto odlišná zkušenost... my neměli problém najít prakticky liduprázdné pláže, mohu srovnávat s Řeckem a Chorvatskem, Sardinie mě fakt dostala

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já třeba nejsem příliš plážový povaleč, moc se mi líbily malá, historická městečka - prakticky bez turistů - měl jsem pocit, že tam jezdí na dovolenou převážně domácí Italové.. asi jsme měli štěstí a vyhli se nějakým turistickým blázincům, proto taky osobně preferuju vlastní dopravu, člověk není vázán na jedno místo...

 

865359789_f6feb704bf.jpg

Upraveno uživatelem kubson
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý rok bývám dvakrát u moře a na základě zkušeností bych řekl, že Egypt je (pomineme-li Chorvarsko) nejlevnější.

Za 30. - 35.000Kč seženeš 4* hotel all-inclusive bez větších problémů. Last minute jsou plné cestovky.

Už jsem tam byl s Exim Tours, Fischerem a Sunny Days a doporučil bych posledně jmenovanou cestovku.

Tento týden jsem se vrátil ze Sharm El Sheikh (hotel Iberotel Club Fanara) a mohu jen doporučit. Čisto, perfektní bazén, super moře, vynikající hotelové služby, od letiště jen 20 minut jízdy. Dítě se ti může plácat 30 metrů od břehu a vody bude mít pořád po kolena (dno klesá velmi pozvolna).

Hurgada je nic moc - Sharm je modernější a hotely na vyšší úrovni.

Pokud si odmyslíme destinace jako Mauricius či Maledivy (a podobné dražší lokality), nevím o ničem, kde by bylo podobně čisté a krásné moře a pláže.

 

To, co píše Pepino65 o lécích na střevní problémy, je hloupost.

Za necelých 80CZK (20 egyptských liber) koupíš Antinal, který funguje zcela spolehlivě a v návodu je výslovně uvedeno, že je vhodný i pro těhotné ženy a batolata. Dal jsem si dvě tabletky a za půl dne bylo po problémech.

Byli tam i známí s malými dětmi a vše bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já třeba nejsem příliš plážový povaleč, moc se mi líbily malá, historická městečka - prakticky bez turistů - měl jsem pocit, že tam jezdí na dovolenou převážně domácí Italové.. asi jsme měli štěstí a vyhli se nějakým turistickým blázincům, proto taky osobně preferuju vlastní dopravu, člověk není vázán na jedno místo...

 

865359789_f6feb704bf.jpg

 

 

Njn, tak jsme asi meli smulu :(

Anyway, koukal jsem znovu na Tvoji prvni fotku - sorry, to co jsem napsal predtim k ty plazi bylo mimo, vypadalo to podobne, jako takova jedna z katalogu...

Krasny mestecka byly, coz o to, ale v tom vedru nas to tam moc nebavilo - courat...

Ale abych nebyl uplne negativni - naprosto uzasnej zazitek byl (teda pro prihlizejici), kdyz mamku napadla chobotnice, ktery asi matinka vlezla do vysostnych vod :)

A taky je pravda, ze prvni tri dny jsme stravili v nejakym kempu, kde to bylo naprosto dokonaly.

Cely se to vlastne tak nejak zvrtlo az po dojezdu do hotelu. Kdyz o tom tak premyslim, tak klima v hotelu ma asi na ty angine lvi podil...

Ukradla ji pantofli - chytla ji a zmizela pod sutr a po hodine a pul cekani jsme to vzdali :D

Jinak my jsme tam byli taky autem, nastesti. Bez auta by to bylo totalne na palici...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám podobné zkušenosti jako kubson,Sardínie je moje nejoblíbenější lokalita.Poprvé v 97 byl velmi drahý trajekt(Livorno-Olbia),ale dnes je cena asi poloviční cca5000kč auto a 3lidi.Jezdívám září-říjen kdy pominou příšerný horka a davy turistů.Pokud máš i svůj člun tak najít naprosto prázdnou a romantickou pláž není problém.Pro potápění nádherné moře se spoustou jeskyní a pláží přístupných jen z moře.Bohužel půjčovné člunu je velmi vysoké.Na cestě lze navštívit Pisu,Florencii případně i Řím.Sardinii doporučuju. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chorvatsko na začátku září, je tam podstatně volněji ,ve dne neřvou teenagři, v noci diskotéky, voda prohřátá na vzduchu kolem příjemných 25-27 stupnů, ceny již mimosezonní a chce to vybrat malé městečko ne turistiskou velkovýrobnu jako je Makarská.Jezdím tak již 12 let na stejné místo mohu srovnávat s Egyptem,Tuniskem, Španělskem tam bylo fajn se podívat ale sem se vracím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrzuji zkušennosti Pepina, určitě se vyplatí německé cestovky.

Nejméně stejnou péči (spíš větší) bych ale než výběru cestovky věnoval výběru hotelu. Pro německy mluvíci www.hotelbewertungen.de (mám vyzkoušeno, sám přispívám), pro anglicky www.tripandvisor.com (nemám vyzkoušeno, nevládnu anglicky).

Počet hvězdiček totiž určuje pouze ROZSAH služeb (to jestli je na pokoji telefon a televize, minibar, a jiné "zbytečnosti", které člověk často ani nevyužije), ale ne jejich KVALITU! I v *** hvězdičkovém hotelu je možné strávit velmi příjemnou dovolenou, na druhou stranu ani **** nebo ***** není zárukou spokojenosti.

 

Třeba Turecko, 14 dní, all inclusive, odlet 28.8. 1336 EUR. Je to trochu víc, ale těsně před odletem by mohlo být něco výhodnějšího.

Určitě doporučuji all inclusive. Fakt se to vyplatí.

Upraveno uživatelem Patrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, co píše Pepino65 o lécích na střevní problémy, je hloupost.

 

Bohužel, je to tak jak jsem to uvedl. Přijel jsem tam a nebyl poučen jak se který lék na průjem jmenuje. Pochopitelně mi ten šikovný lékárník prodal tak, aby na mě vydělal. Stálo to 50 egyptských liber. To, že jsem koupil antibiotika jsem zjistil až když jsem se osypal. Pak jsem si všiml, že pod arabským písmem je drobně latinkou napsáno STREPTOMYCIN. A to jsem se výslovně ptal, jestli smím pít alkohol. Na druhou stranu musím přiznat, že účinek byl 100-procentní.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...