Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

 

Jestli Itálie bez lidí, tak doporučuji zajet až za Toskánsko - do Umbrie. Nádherná krajina a historická městečka a kromě Asissi nepotkáš autobus s turisty.

Itálie to být vůbec nemusí, to bylo spíš pro představu. A Umbrie je fajn, souhlasím :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahojte všichni,

už jsem tu jednou psal, ale zatím jsem nic nenašel, potřeboval bych tip na ubytování v srpnu na cca nejakych 10 dní. Jeli by jsme 3 dospělí + jedno malé dítě do 3 let. Nějaký severní Dalmácie popř. Istrie.

Děkuji moc za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem tam, ale tak pred patnacti lety. Pezion Kamik/Kamzik? Pekne trhy, hromady kvasaku, pekne prochazky na druhou stranu od Tater. Tatry fajne, Orla piercz (nebo jak se pise) narocna, nic pro straspytly. Lanovka byla pouzitelna jen brzo rano - fronty jako prase. Jinak da se na hreben dojit i pesky, pripadne prelezt a mrknout na plesa, kdyz se clovek boji hrebenu. Pivo na hovno, jidlo samy kopr (babka byla Polka, takze ja jsem zvykly), mesto plne lidi, ale docela se mi tam libilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte všichni,

už jsem tu jednou psal, ale zatím jsem nic nenašel, potřeboval bych tip na ubytování v srpnu na cca nejakych 10 dní. Jeli by jsme 3 dospělí + jedno malé dítě do 3 let. Nějaký severní Dalmácie popř. Istrie.

Děkuji moc za rady.

Jen tip, mě se líbí víc ostrovy, koukni na Rab, jestli chcete písek pro prcka, prý je to fajn. https://www.adriatic.hr/cs/blog/4-nejkrasnejsi-plaze-na-ostrove-rab/393 Já to znám jen na Suha Punta a je to fajn.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji,

A máš aj nějaký tip na ubytování?

Jako mladší jsem jezdil s malejma holčinama Biograd na Moru- mělčiny všude ( pro malé děti ideál ), dost zábavy pro ně a i ty bys tam mohl chodit běhat. Je to ale až pod Zadarem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, to by teoreticky ještě šlo, ukazuje mi to 890 km. Nějaký kontakt na ubytování nemáš co?

Díky

Kouknu se ti, ale teoreticky je tam toho plno-apartmány, hotelů tam též pár je a i kemp je tam nejeden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem přesně v tomto ( zařizováno jinak ).

 

https://www.adriadatabanka.com/main.php?_action=show_gallery&_obj_id=703&_gallery_id=834
 

Jinak, kdybys chtěl ještě níž, mohu doporučit poloostrov Pelješac a já teď jezdím na Hvar ( letos plánuju celé září ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji,

A máš aj nějaký tip na ubytování?

Suha Punta hotel Eva. Tam je poblíž pro děcka taky písek, ale jen malá plážička. Když tak vezmi v Čedoku. Kdyby se ti to podávali klidně napiš a nasypu toho víc :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové na Mauriciu jste někdo byl, nějaké tipy, rady apod? Samozřejmě jsem načetl všechno možné, lae přímá zkušenosti je nejlepší.

Btw: Chceme před začínající sezónou = kolem září, nebyl někdo právě takto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na M. jsme byli teď v lednu - krasnej otrov, fajn lidi,příroda, pláže skoda tam byt na jednom miste, na jedné pláži. Doporučuji ho projet, je tam toho dost k vidění. Takže možná zvol třeba dvě bydlení na různých stranách ostrova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Projet ostrov máme určitě v plánu, koukal jsem, že různá zajímavá místa jsou rozesetá všude možně. Myslíš, že je to regulérně na ubytko na dvou místech? Říkal jsem si, že je ten ostrov tak malý, že by se dalo dojet z jednoho výchozího hotelu všude možně, aniž by tím člověk zabil pokaždé půl dne. Pravdou je, že ve výběru máme i hotel, který je úplně na severu, takže z toho pak dolů to asi bude delší...jak dlouho to tak trvá, jet z jednoho konce na druhý? Přesuny na 1-2 hodiny nám nevadí, delší už by bylo skutečně na zvážení druhého ubytka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zalezi taky na jak dlouho jedete, zda si pujcite auto nebo skutr. Mě osobně je líto, když jedu na poznávačku bydlet jen na jednom místě. Bydleli jsme pulku pobytu na jihu Le morne tady je to trochu dražší -bydlení, restaurace ale zas nadhera+ dobrá možnost serfu. A pak jsme bydleli na severu - lacinejší a zas trochu jiné. Pokud budeš bydlet na severu ostrova a okouzli te Le morne, tak to budeš mít ze severu zbytečně daleko. Ale to zalezi na vkusu každého soudruha:-). A pokud nebudeš s dětma tak doporučuju skutr. Není to o hubu jako v asii a dovče to da trochu jinej rozmer:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Délka cca 2 týdny +- jak to vyjde, co bude :) V prvotním výběru jsou dva hotely, jeden právě úplně nahoře na severu, druhý o něco níž, ale stále v severní polovině. Děti nemáme, takže jezdit můžeme na čemkoliv, což i většinou praktikujeme. Krátké vzdálenosti klidně na kole, delší pak cokoliv motorového, případně i místní bus, taxi apod., abychom poznali i tuto stránku....v některých destinacích je právě taxi, nebo bus zážitek sám o sobě :)

Každopádně díky, akorát nějakou variantu řeším, tak uvidím, co z toho bude. Úplně ideálně bych potřeboval alespoň část s cestovkou + další část už klidně free, uvidím, jak to půjde nakombinovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na co potrebujes cestovku? letenky s emirates, hotel booking nebo naprimo a gut. ja byl tady https://www.booking.com/hotel/mu/le-meridien-ile-maurice.en-gb.html?aid=357024;label=gog235jc-1DCAsonQFCF2xlLW1lcmlkaWVuLWlsZS1tYXVyaWNlSDNYA2g6iAEBmAEJuAEXyAEM2AED6AEBiAIBqAIDuAKkpdLlBcACAQ;sid=c648d4d622ca486643a3ba62732e1763;dist=0&keep_landing=1&sb_price_type=total&type=total& a musim rict, ze dobry, akorat bylo dost ras nebo chaluh v mori u plaze. jeden den sme jeli na roundtrip, jeden den sme pucili lod a jeli snorchlovat na vzdalenejsi vostrovy a tak. scuchli sme se na baru s frantikama, co si tam pucili skutr a jezdili hure dule, ale to me zas tak nebere. A byli sme tam teda na osum noci, jen, pak ctyri noci Dubaj :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znamenalo by to pro mě pár výhod, jakože slev, takže bych se mohl dostat na výrazně lepší cenu, ale pokud to neklapne, tak samozřejmě vyřeším po vlastní ose klasika Booking a Emiráty. Btw: koukal jsem, že Emiráty mají teda celkově delší let, než jiní, ale cenu mají v celku bezkonkurenční + ty jejich letadla že, znám moc dobře :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...