Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

Kdyz jsme u toho Slovinska a more...je tam na tom kousku nejaka sance najit malinkou vesnicku, s malinkou plazickou, proste par baracku a svaty klid, daleko od turistickeho humbuku?

 

Edit: klidne jen SZ, nechci tam poslat autobus turistu ;)

Upraveno uživatelem nickolas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Izola i Piran je fajn, ale oboje jsou holt městečka = jde o takové to "městské" koupání = z města/přístavního mola/úzké pláže rovnou do vody.

 

Piraň je větší se spoustou uliček (kromě hlavního korza kolem moře), na kopci uprostřed města pak stará pevnost a velký kostel = zábava na delší dobu.

 

Trochu více rozlehlejších a pozvolných pláží je v Portoroži.

 

Vzhledem k opravdu krátkému pobřeží je nějakých opuštěných míst/pláží fakt málo - my to řešili bydlením v městečku na pobřeží nebo na kopci (cca 2km od moře) a každý den jsme klidně šli nebo jeli na jinou pláž (mj. do Itálie i na druhou stranu do Chorvatska je to cca 20 min autem na obě strany - ale Chorvatsko je mimo Schengen = vždy kontrola pasů při přejezdu malého hraničního přechodu).

 

Letos jsme bydleli přímo na pobřeží v hotelu Piranha Beach https://hotel-barbara.si/en/. Sice je vedle kemp, ale hotel má vlastní pláž takže lidí přiměřeně. A do Piraně podél pobřeží cca 15 minut pěšky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Sice nejsem místní, ale třeba si něco vybereš. Pokud bude kolo, tak bych jel podel Labe do Čelákovic a zpět. Po jednom břehu tam, po druhým zpátky. Podle typu kola co nejblíž vody. Dál bodově:

- Botanicus Ostrá

- písečný přesyp Písty

- testovací dážní okruh mezi Vrbovou Lhotou a Sokolčí

- přívoz Oseček

- Libice

- Poděbrady - kolonáda, pokud bude teplo tak na náměstí jsou dobrý zmrzlinárny

 

kdybys chtěl přesný trasy, tak klidně napiš sz :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paw: Právě z Čelákovic mám v plánu vyjet, kolo bude gravel. Botanicus a přívoz bohužel tento víkend dle webu končí sezonu :(. Díky za tipy. Stejně než tam dojedu, oběd dám na hájence, pivo někde kolem pivováru a protáhnu to až do těch Poděbrad, takže asi moc courat stejně čas nebude. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dám to sem, abych nemusel do vláken co mě potěšilo a co mě naštvalo - minulý týden jsem byl na Mallorce.
Krásná příroda, teplo, čisté moře.
Medúzy u pláže 2 dny, takže mám šlehanec na rameni. Ukradli mi šrajtofli s éčkama a kreditkou.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dám to sem, abych nemusel do vláken co mě potěšilo a co mě naštvalo - minulý týden jsem byl na Mallorce.

Krásná příroda, teplo, čisté moře.

Medúzy u pláže 2 dny, takže mám šlehanec na rameni. Ukradli mi šrajtofli s éčkama a kreditkou.   

 

Pěkná recenze, co ty medůzy? Je to v cajku?

 

Peněženka samozřejmě nase...naštve. :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Padla na mě depka, holka už týden nemocná, všichni jsme z toho počasí nějaký jetý, chce to cíl pro lepší náladu, moře a sluníčko. Kam se dá letecky v březnu, tak kolem čtyř hodin letu max, aby se dalo plavat? Asi toho moc nebude tak blízko co? Možná ty kanárské ostrovy jen tak na týden mě napadli, ale vůbec nevím ten konec března jak to tam vypadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mluv mi o tom, tenhle prechod do podzimu je krutej a uz taky premyslim kam;-) kazdopadne na brezen na kanary rovnou zapomen, to je tam zima, kdyz se povede pocasi, tak cca 18-20 a ocean...radsi nemluvit;-) no na vylety, kola, tury jako jo, ale to je tak vsecko. Ale ted prelom rijna/listopadu je tam luxusne - takze tam pofrcime asi zase;-) lanzarote dolu na jih, fakt pohoda, malo lidi, super ceny, auto za par eur. Ideal.;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...