Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

Chlapi, začátkem září bychom s drahou rádi jeli do Slovinska, cca na týden. Jen pěší turistika. Zkuste mi prosím doporučit třeba nějaký region, samozřejmě budu rád i za tip na ubytování (nějaký middle price). Nebráníme se i jednomu dvou dnům v kempu (stan do auta beru na tyhle výlety vždy).

 

Rád v rámci Prahy pozvu někoho toho kraje zkušeného na pivko, když na to přijde ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ondro- jistota je Bledske jezero, s hradem Bled, doporucuju ( ubytko, oboje osobni zkusenost - kemp Bled a nebo hotel Triglav ).

Pokud bys chtel fakt chodit a ne korzovat :-), tak pak jasne Triglav ( a okolni kopecky- Vernar,Veliki Draski vrh,Mali....). Ja byl ubytovanej v Trente. A pak nadivoko ( moc nedoporucuju, hlidaj to ). Je to ale cca 7 let stara zkusenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A, Slovinsko, ma oblibena destinace. Klasikou jako Triglavskej park s Vrsicem, okoli Soci, Bled, Bohinj nic nezkazis, ale priprav se na hodne lidi. Uzasna je Logarska dolina, Velika Planina Koroska. Ja min tyden byl tady a super, jen na noc pri transitu, ale moc se me to libilo. Okoli krasa, spacirovani musi byt pekny. Chystam se tam na par dni s rodinkou na podzim. Vse domacke, dobre.

http://www.senkovadomacija.si/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ivan: Jordánsko je podle mě v pohodě. Byl jsem tam před 2 (nebo 3) lety se starším synem. Přechod z Izraele - nějaké papírování, ale bez potíží. Petra super.  V té době bez problémů tam i zpět. Letos v únoru jsem podnikl podobný trip s mladším synkem do Egypta (opět přechod z Izraele) a vím, že většina lidí, co jsem jel s nimi z letiště v Ovdě do Eilatu nakonec směřovala právě do Jordánska. Hlavně tedy kvůli cenám, které jsou na velmi rozumné úrovni. Takže já bych se toho nebál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem. Jordansko som nasiel v ponuke beznej cestovky, len som nevedel ci to tam nie je momentalne vyspickovane (napr. ze v rezortoch vybuchuju nejake veci alebo niekde vystrielali hlucik turistov alebo lubia unasat a tak). Ale co som googlil fakt by to mohlo byt ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

premejslime, ze bychom dva dospelaci a sedmilety prcek vyrazili na par dni do Chorvatska, autem, pres Madarsko, nekdy behem mesice. Nikdy v zivote jsme tam ani jeden nebyli.

tak jestli umite poradit:

1. da se najit ubytko pro 2+1 bez problemu? prip. jak se v takovem pripade pohybuji ceny za noc? proste prifrcime nekam na sever - nekam ke Krku - budem se chtit na par dni ubytovat, co nejblize k mori

2. neznate nejake supr misto, kde najdem v pohode ubytko, bude tam klidek a nejlepe pisecna plaz (o tom si asi muzem nehcat zdat)?

3. idealne ubytko s bazenem? stravu neresime, nazerem se v okolnich hospodach

4. neznate nejake hezke misto, kde bychom mohli spocinout na noc v cca puli cesty? asi bych to projel na jeden zatah, ale spechat nebudem, tak klidne nekde cestou hlavu slozime

 

diky za jakekoliv rady ohledne cesty bez planu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pánové, jedu na 2 dny do Essenu a mám další 2dny volno, tak jsem zvažoval ze bychom to prodloužili do Holandska, mate někdo typ na místo a ubytko pro 2dosp a 3 letého prcka? Případně jestli tam je něco zajímavého anebo jen k moři ?dik

Upraveno uživatelem tenge
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak letos po dlouhé době bez moře a vyzkoušeli jsme velmi dobře hodnocený kemp Vranovská pláž a za mě 1* všude čisto a lidí tak akorát.

Ubytování jsem řešil v penzionu Gaudeo, pokoje pěkné, výhled přímo na vodu cca 200m kuchyně parádní a pivo taky.

Ceny nedokážu tolik posoudit v ČR se teď tolik neohřeju. Pivo 35-45Kč jídla od 100 Kč (našel jsem tam třeba Kančí guláš za 159 + škopek za 40 a za dvě kila parádní oběd) zmrzlina 25 Kč palačinky cca 60-80 Kč.

Celkově mě to vyšlo na 20t Kč dva dospělí a jedno dítě.

 

https://www.vranovska-plaz.cz/cs/

 

a ubytování https://www.penzionygaudeo.cz/cs/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak letos po dlouhé době bez moře a vyzkoušeli jsme velmi dobře hodnocený kemp Vranovská pláž a za mě 1* všude čisto a lidí tak akorát.

Ubytování jsem řešil v penzionu Gaudeo, pokoje pěkné, výhled přímo na vodu cca 200m kuchyně parádní a pivo taky.

Ceny nedokážu tolik posoudit v ČR se teď tolik neohřeju. Pivo 35-45Kč jídla od 100 Kč (našel jsem tam třeba Kančí guláš za 159 + škopek za 40 a za dvě kila parádní oběd) zmrzlina 25 Kč palačinky cca 60-80 Kč.

Celkově mě to vyšlo na 20t Kč dva dospělí a jedno dítě.

 

https://www.vranovska-plaz.cz/cs/

 

a ubytování https://www.penzionygaudeo.cz/cs/

Vypadá to tam dobře :-) A cenově samozřejmě taky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Na rychlo jsem upekl dovolenou od zítra na zbytek týdne, bo od toho potom se na dlouho asi moc nezastavim. Každopádně jsem chtěl poprosit výletní tipy pro rodinu dva dospělí, kluk skoro čtyři a cácora 6 týdnů. Nejraději bych vypadnul někam na 3-4 dny: wellness pro ženu - bazén/hřiště pro děcka - bar pro tátu - apod, ale je to už moc narychlo a co jsem obeslal/obvolal už maj fšude plno. Takže zbývají jen jednodenní výlety tam/zpět po matičce vlasti a tady bych poprosil o vámi osvědčené/navštívené - jedno kde, chceme to pojmout jako roadtripy a zároveň s tím si řádně projet nový family wagon. Díky!

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...