Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Seiko SKX007k a Casio W800H

skx007 w800h

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 kamil_m2

kamil_m2

Začátečník

• Members
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 31.červenec.2013 - 21:25

Předem upozorňuji že jsem si plně vědom toho, že zmiňované kusy nepatří mezi nic světoborného. Berte to prosím jako postřehy určené pro zájemce o hodinky podobné kvality. Po asi dvou letech nepřetržitého nošení jsem už slušně poťukal a poškrábal své staré automaty SNZF17j, hlavně na lunetě, popřemýšlel jsem tedy a koupil si (creationwatches.com) SKX007 a to verzi K na tahu "jubilee". 

Mohu je tedy porovnat se zmíněnými SNZF17J, nakonec je to zhruba stejná kategorie hodinek. SNZF17J vedou ve zpracování. Luneta sedí přesně na indexech ciferníku, což u SKX tedy ne, značky na lunetě jsou trochu šouplé vzhledem k ciferníku. Tah u "pětek" je také lepší - Oyster má širší sponu s dvojtou pojistkou, Jubilee užší, jen s tou překlápěcí pojistkou (určitě by šel prohodit). U pětek jsou také moc pěkné kovové linky okolo indexů, celkově mají design dle mého názoru takový uhlazenější a vyváženější. Někdo ocení i to průhledné dýnko. SNZF mají o kousek větší ciferník, pocitově jsou průhlednější, lépe se berou za lunetu (je vyšší a méně klouže), korunku mají šikmo, jemnější a šroubovací, samozřejmě 200 m vodotěsnost a na ciferníku není ten štítek s číslem 5. Na druhou stranu postrádají nápis "made in japan", otázkou je, pokud by ho měly, zda by byly lépe zpracované. Na stejné úrovni u obou hodinek je luminiscence, SKX jsou přesnější (asi 10 sec denně do plusu, u pětek je to tak 15-20, ale to se u této kategorie sem tam mění ...)

No a co ty digitálky? Původně jsem si říkal že do "terénu" a na práci budu nosit ty staré otlučené automaty, no ale nakonec ... nekupte to za ty prachy že ... (ebay) 10 let baterie, 100 metrů odolnost a po týdnu dělají vteřinu plus. Tak to je jen taková perlička. Takže pětky leží na poličce a Casia už byly v Berounce i bazénu, ve vibracích od benzínového křovinořezu si přímo libují, šetřit je tedy opravdu nebudu ... :)

P.S. asi bych za digitálky nedal víc než těch pár stovek, žádný "Géčka" rozhodně neplánuji. Rád si tu někdy počtu i když osobně bych asi do hodinek neinvestoval víc než činím, mám i jiné záliby. Ale hodinky jsem nosil odjakživa, takže aď to má aspoň trochu úroveň že...

Přiložený soubor (y)

• Přiložený soubor  skx007.jpg   162,59K   23 Počet stažení

#2 kamil_m2

kamil_m2

Začátečník

• Members
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 31.červenec.2013 - 21:40

A ještě jedno zklamání u SKX007 - hodinová ručička je malinko víc vepředu než by měla být. Umím si představit z obou Seiko modelů postavit jeden dokonalejší :) Každý má nějaké plusy i mínusy. Každopádně jsem snzf17j na ruce už poslední měsíc neměl, dávám přednost těm SKX.

#3 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 12 996 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:ano
  • Fanoušek značky:Casio, Citizen, Junghans. Cesty, lety, hodinky, radio controlled, solar, DCF 77,5 kHz

Publikováno 31.červenec.2013 - 21:43

hezky shrnuté postřehy, není nutno se stydět, ty W800 jsou opravdu takové děvečky pro všechno za pár šušnů /cca 16USD/ a úroveň minisbírky je rozhodně slušná

Proběhlé obchody

#4 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 10 999 příspěvků(y)

Publikováno 31.červenec.2013 - 21:47

Taky se mi to líbí,není co řešit.

Time is Life. Je to dar i prokletí. Daemonovo Time is Life Proč Grand Seiko? Řemínek Nato a jeho historie Seiko vs Steinhart srovnání ISO 6425 Co jsou to velké hodinky Měsíční fáze jako hodinářská komplikace Hodinky na dovolenou Compressor, Test Seiko vs? Měření hloubky Ball přesné a odolné hodinky, IWC Aquatimer základní pilíře řady, Omega Ploprof, Omega Speedmaster Apollo-Soyuz 1975, Bulova Moonwatch 

Hodnocení proběhlých obchodů

#5 ggrand

ggrand

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 136 příspěvků(y)
  • Bydlí:Zlín
  • Fanoušek značky:Foto a nějaké to střílení

Publikováno 31.červenec.2013 - 21:53

"SNZF mají o kousek větší ciferník, pocitově jsou průhlednější, lépe se berou za lunetu (je vyšší a méně klouže), korunku mají šikmo, jemnější a šroubovací, samozřejmě 200 m vodotěsnost a na ciferníku není ten štítek s číslem 5."

Chybička, mluvíš částečně o SKX ne?

Jinak tohle porovnání jsem měl možnost zažít, ale ne zároveň. Měl jsem SNZF pepsi a je to jak píšeš. Jen teda spona nejde prohodit jenom tak, podívej se pořádně ;)

U mě je to asi naopak, mám na cestě menší SNZF29, protože se mi zdály proporčně lépe udělané a chci malé hodinky, tak asi SKX budou nějakou dobu ležet.

#6 kamil_m2

kamil_m2

Začátečník

• Members
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 31.červenec.2013 - 22:01

"SNZF mají o kousek větší ciferník, pocitově jsou průhlednější, lépe se berou za lunetu (je vyšší a méně klouže), korunku mají šikmo, jemnější a šroubovací, samozřejmě 200 m vodotěsnost a na ciferníku není ten štítek s číslem 5."

Chybička, mluvíš částečně o SKX ne?

Jinak tohle porovnání jsem měl možnost zažít, ale ne zároveň. Měl jsem SNZF pepsi a je to jak píšeš. Jen teda spona nejde prohodit jenom tak, podívej se pořádně ;)

U mě je to asi naopak, mám na cestě menší SNZF29, protože se mi zdály proporčně lépe udělané a chci malé hodinky, tak asi SKX budou nějakou dobu ležet.

Sakra špatně jsem si to po sobě přečetl !!! Samozřejmě že je to tak jak myslíš ... A k té sponě - myslel jsem prohodit to i s tahem, ty plechové koncovky by podle oka seděly. Ale asi to nechám být. (Mám i NATO strap, zkoušel jsem i tu gumu Z22, ale nakonec se vždy vrátil k tahu)

#7 ggrand

ggrand

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 136 příspěvků(y)
  • Bydlí:Zlín
  • Fanoušek značky:Foto a nějaké to střílení

Publikováno 31.červenec.2013 - 22:08

Aha, já myslel, že píšeš o sponě.

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:skx007, w800h