Přejít na obsah

Nomos Alpha


safi

Doporučené příspěvky

Nomos je jedna z mála firem v Glashutte, která produkuje cenově dostupné modely. Jeji modely se dají nové při troše stěstí sehnat lehce pod 1000 USD. Za tuto cenu dostanete nejen velmi slušivý design, ale také strojky vlastní konstrukce, které se mohou chlubit three-quarter plate, hackingem, a velmi pěkným zdobením. Nejedná se ale o strojky zecla nově vyvnuté (přinejmenším ne kalibr Alpha).

 

Jako základ kalibru Alpha byl použit strojek PESEUX 7001 (občas se na netu uvádí chybně PERSEUX). Tento kalibr Nomos dříve ve svých hodinkách používal:

user posted image

 

user posted image

 

Pokud se podíváte na stránky Nomosu na kalibr Alpha - http://www.glashuette.com/en/werke_alpha.html a porovnáte si usazení strojku s výše uvedenou fotografií, zjistíte že osazení rubínů je na obou strojcích identické.

 

Strojek Peseux 7001 používá ve svém modelu Antea Kleine Sekunde také německá firma Stowa.

user posted image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...

znacku nomos som objavil cca pred tyzdnom tiez :) od tej doby mi neda spat..... za tu cenu toho ponukaju naozaj dost a hlavne nie su to ETA karosari tak ako mnoho inych (neraz drahsich) firiem. Su sice na hranici toho co dokazem utratit za hodinky, ale mam zavazok ze jejich tangenty alebo oriony v ciernom prevedeni skoncia na mojom zapasti...... 38mm mi starosti nerobi zvlaste u tohoto druhu hodiniek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale peseux 7001 je preci ETA :-)

 

Ono to je komplikovanější. Je pravda, že původně NOMOS používal peseux 7001. Pak na základě tohoto kalibru vyvynul svůj kalibr. Do jaké míry se jedná o nový kalibr a do jaké míry se jedná o upravený?

 

Pokud chce firma používat nápisu Glashutte, musí být minimálně 50% součástek vyrobeno v Glashutte. Lze předpokládat že všech 50% součástek nebude přidáno ke kalibru ale i tak můžeme považovat kalibr za významě modifikovaný a rozhodně ho není možné nalézt v jiných hodinkách než u značky Nomos.

 

I samotný kalibr Peseux 7001 není zase až tak často používán jako klasické ETA automatické strojky

Upraveno uživatelem ¨safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to je komplikovanější. Je pravda, že původně NOMOS používal peseux 7001. Pak na základě tohoto kalibru vyvynul svůj kalibr. Do jaké míry se jedná o nový kalibr a do jaké míry se jedná o upravený?

 

Pokud chce firma používat nápisu Glashutte, musí být minimálně 50% součástek vyrobeno v Glashutte. Lze předpokládat že všech 50% součástek nebude přidáno ke kalibru ale i tak můžeme považovat kalibr za významě modifikovaný a rozhodně ho není možné nalézt v jiných hodinkách než u značky Nomos.

 

I samotný kalibr Peseux 7001 není zase až tak často používán jako klasické ETA automatické strojky

 

ano, u mavexu je to jeden z nejdraszsich eta strojku - 4 500 kc, jinak souhlas ten strojek je upraven hezky, tedy tento (ten v prvním prispevkuje v podstate normalni 7001) :

post-65-1187349558.jpg

Upraveno uživatelem steel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale peseux 7001 je preci ETA :-)

no tak s tym som ani neratal ze by to bol nejaky zazracny z brusu vlastny stroj ide mi o to ze proste nekupia tisic strojov ETA nenapisu na rotor alebo ine volne niestecko svoj nazov a hura .... ze je od cohosi odvodeny je mi v celku jedno (ktory nie je) dolezite je pre mna to, ze ho robia sami. (aspon to tvrdia) proste sa mi paci ze ked kupim hodinky nomos je v nich stroj nomos, ked kupim prim chcem aby tam bol prim a tak dalej.

 

ETA na 1000+1 sposob je dobra v hodinkach do 500USD drahsie hodinky by podla mna mali ponuknut nieco viac nez puzdro a nomos je toho ziarivym prikladom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak s tym som ani neratal ze by to bol nejaky zazracny z brusu vlastny stroj ide mi o to ze proste nekupia tisic strojov ETA nenapisu na rotor alebo ine volne niestecko svoj nazov a hura .... ze je od cohosi odvodeny je mi v celku jedno (ktory nie je) dolezite je pre mna to, ze ho robia sami. (aspon to tvrdia) proste sa mi paci ze ked kupim hodinky nomos je v nich stroj nomos, ked kupim prim chcem aby tam bol prim a tak dalej.

 

ETA na 1000+1 sposob je dobra v hodinkach do 500USD drahsie hodinky by podla mna mali ponuknut nieco viac nez puzdro a nomos je toho ziarivym prikladom.

 

jo presne tak, s tim strojkem si dali v ramci moznosti práci

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

[quote name='¨safi'

jo presne tak, s tim strojkem si dali v ramci moznosti práci

 

Osobně si (jako laik) myslím, že "kopírování" Peseux strojku je na přijatelné úrovni, jinak by se přece firma, která vyrábí Peseux bránila.

A co jiné kalibry (třeba ten automatický), jsou taky inspirované?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přestože mám oko zamířeno (v budoucnu) spíš na Antea Creme nebo KS, po Nomosech pošilhávám. Existuje nějaký solidní / prověřený shop nebo e-shop (krom ebaye - knihu tam koupím, hodinky ne), kde se dají koupit? Zatím jsem našel jen www.watch.de

 

Nebo případně, mají oni sami v Glashutte nějaký svůj obchod s obstojnými cenami? Nebyl by ani problém k nim zajet, do Brna to mám dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přestože mám oko zamířeno (v budoucnu) spíš na Antea Creme nebo KS, po Nomosech pošilhávám. Existuje nějaký solidní / prověřený shop nebo e-shop (krom ebaye - knihu tam koupím, hodinky ne), kde se dají koupit? Zatím jsem našel jen www.watch.de

 

Nebo případně, mají oni sami v Glashutte nějaký svůj obchod s obstojnými cenami? Nebyl by ani problém k nim zajet, do Brna to mám dál.

 

Zkušenosti s žádnými shopy nemám, watch.de se zdá být ok, co jsem dohledal. Jinak zde je k nalezení seznam prodejců http://www.glashuette.com/en/haendler_auswahl.php4. Je i v Glashutte a asi šest jich je v Dráždanech. Jinak je má v nabídce ještě Neil http://www.chronomaster.co.uk/nomos_watches.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přestože mám oko zamířeno (v budoucnu) spíš na Antea Creme nebo KS, po Nomosech pošilhávám. Existuje nějaký solidní / prověřený shop nebo e-shop (krom ebaye - knihu tam koupím, hodinky ne), kde se dají koupit? Zatím jsem našel jen www.watch.de

Nebo případně, mají oni sami v Glashutte nějaký svůj obchod s obstojnými cenami? Nebyl by ani problém k nim zajet, do Brna to mám dál.

 

Jestli na Nomosy našetřím těch 1.000,- a více Euro, tak si pro ně asi zajedu a na místě se rozhodnu zda ty menší nebo větší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...