Přejít na obsah

Servis ve švajcu


Kostra

Doporučené příspěvky

Prosím o radu, ideálně na základě vlastní zkušenosti, na kolik vyjde omlazovací kůra pro Breitling automaty (Colt, Superocean, ...) přímo u výrobce. Pod omlazovací kůrou si představuji přeleštění (včetně tahu), promazání strojku, kontrolu WR, .... Také by mě zajímalo, jak je to časově náročné a jak to v praxi funguje, zda se to zařizuje přes AD u nás nebo přímo u Breitlingu.

 

Předem moc děkuji za postřehy a informace,

 

Tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 54
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Odporúčam servis vo Viedni u distribútora Breitling pre Rakúsko, strednú a východnú Európu.

 

 
Breitling Austria and Eastern Europe - Uhren-Vertriebs-Gesellschaft M.B.H.
Handelskai 52
1200 Wien
 
tel: +43 1 374 98 00
e-mail: service@breitling.at
 
Pred samotnou opravou dostaneš cenovú ponuku, ktorú buď odsúhlasíš alebo nie ( v tom prípade hradíš náklady na dopravu a diagnostiku - cca. 50 EUR )
 
a deje sa tam zhruba toto: 
Upraveno uživatelem Kasper
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za komentář. To video jsem viděl někde v Breitling vláknech a právě mě to dost oslovilo a také jsem začal přemýšlet, na kolik taková sranda asi vyjde, třeba jen v případě běžné údržby. Musím říct, že ty ceny nejsou až tak daleko od očekávání. Ještě jednou díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za komentář. To video jsem viděl někde v Breitling vláknech a právě mě to dost oslovilo a také jsem začal přemýšlet, na kolik taková sranda asi vyjde, třeba jen v případě běžné údržby. Musím říct, že ty ceny nejsou až tak daleko od očekávání. Ještě jednou díky.

Ahoj, v podstatě stejný problém, mám superoceany cca 10 let kupované u Dušáka a ptal jsem se po cca 4 letech tamtéž, jestli je potřeba nějaký servis a bylo mi řečeno že ne a tak jsem dál neřešil a pozapoměl. Takže bych taky někam došel, nevím kam, jde mi jen o strojek (nenosím je každý den).Kolik ti teda řekli v tom Rakousku? Dík za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já Breitle teprve kupuju, tak mě zajímalo, na kolik vyjde zkrášlení a servis, ať vím, jak moc staré/jeté můžou být a jakou si případně nechat rezervu.

Co se týče cen, věřil bych tomu .pdf, co postoval Kasper, tedy 120 éček základ nebo 340 éček totálka.

 

Mě by teď spíš ještě zajímalo, jak to uvést do praxe. Jestli napíšu do toho Rakouska a pošlu je tam poštou (do toho by se mi asi moc nechtělo), nebo je můžu donést k nejbližšímu AD a ten je tam pošle a také, jak dlouho třeba ta první a druhá varianta přibližně trvá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to, jak narocny servis je a take jaky model B to je. Modely bez chrona by mohli odservisovat na miste - prece jen je to klasicka Eta. Komplikovanejsi modely s chronem samozrejme mohou odservisovat take, ale nekdy posilaji do servisu mimo CR. 

Nicmene doba obou servisu bude v ramci mesicu, pokud pujde o kompletni servis. Drz se Kasperovych rad, to je clovek na slovo vzaty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Komárádovi jsem cca před rokem zajišťoval servis postarších Navitimerů World, takže chrono s GMT, komplet servis vyšel na necelejch 16tis., něco mu tam ale měnili, takže pokud jsou hodinky ok, mělo by to být míň, řešili jsem to přes Hanáka, kterej to poslal do Švajcu, trvalo to necelý 4 měsíce. Jak píše Franta, nechrona udělají většinou tady, zbytek dle mých zkušeností posílají ven a to se pak doba servisu značně protáhne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Carollinu třeba u velkého servisu dávají vybrat, jestli udělají práci zde, nebo poslat do CH, cena je plus minus stejná. Tady ale třeba neumí udělat nějakou větší WR u řady SuperOcean či Avenger.

 

...i když moc by mě zajímalo, jestli třeba u Seawolfů udělají v CH opravdu WR 3000m.

Upraveno uživatelem Radius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky :) , přehlédl jsem to :( , příště se dvakrát podívám, než budu prudit. Díky i ostatním, pošlu je tam.

Já Breitle teprve kupuju, tak mě zajímalo, na kolik vyjde zkrášlení a servis, ať vím, jak moc staré/jeté můžou být a jakou si případně nechat rezervu.

Co se týče cen, věřil bych tomu .pdf, co postoval Kasper, tedy 120 éček základ nebo 340 éček totálka.

 

Mě by teď spíš ještě zajímalo, jak to uvést do praxe. Jestli napíšu do toho Rakouska a pošlu je tam poštou (do toho by se mi asi moc nechtělo), nebo je můžu donést k nejbližšímu AD a ten je tam pošle a také, jak dlouho třeba ta první a druhá varianta přibližně trvá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě Kostro, jen nevím jestli budu posílat (nejsem si jistej svojí "rakouštinou"), nebo spojím s nějakou cestou,což asi spíš.Budu chtít jen základ (vnitřek). Možná to spojím s ženinejma, až jí dojde baterka v Coltech aby to bylo najednou.Info určitě napíšu.Díky všem.D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, béčka jsou doma a alespoň po estetické stránce na žádnou omlazovací kůru zatím nemusí. Otázkou však je, jestli by nepotřebovaly nějakou mechanickou údržbu. Rád bych proto využil tohoto vlákna a zeptal se na váš názor. Nechali byste preventivně promazat a přetěsnit Colt GMT mechanic z 12/2006, nebo je nechat být, když šlapou a hlouběji, než na dno bazénu se asi dlouho nepodívají? Co jsem tu na fóru za dobu svého působení pochytil, tak se názory docela liší. Jak to vidíte vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud šlapou bez problémů, tak bych je určitě promazávat nenechával, pokud by byl nějaký problém určitě se ti to rázem projeví (koneckonců mi toto řekli např. i v Omega servisu u Dušáka). Co se týče přetěsnění, tak jsem řešil podobný problém- já už 7mi letému těsnění prostě moc nevěřím, takže bych přetěsnit nechal. Na druhou stranu je dobré si položit otázku- potřebuji vlastně už na konci léta s hodinkama do bazénu. Pokud ne, tak bych to nechal až na příští rok. Ale to je jenom můj názor, takhle to řeším já

Upraveno uživatelem sashator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem se na tohle téma bavil s panem Stuchlíkem (majitel Golden Eligius - AD Béček ve Zlíně), tak mi řekl, že pokud není problém, tak do těch hodinek zásadně nelézt, že je vždycky riziko, že se tam dostane nějaký prach,  který tam z výroby není a udělá tam akorát neplechu. Že jakmile se do toho jednou vleze, tak se tam pak už musí lézt pořád. :-D

Tohohle bych se asi neobával, kdyby se to posílalo do fabriky, ale u servisu u nás to je asi celkem opodstatněné a pokud jdou přesně a není žádný problém, tak bych je nechal jak jsou :)

 

edit: Navíc značkový servis je velmi drahá sranda, na předchozích Navitimerech mě běžný servis v Carollinu stál 13 tisíc!

Upraveno uživatelem dan010
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tyhle Colty bez chrona by ta cena u AD za malej servis (mazání, seřízení, přetěsnění) měla být zhruba do 4tis. a velký servis (malý + náhrada opotř.dílů s rozborkou) kolem 8tis.

Jinak ta údržba z videa, co jsi psal se dělá přes AD, který to posílá do CH cena by u těchto hodinek měla být asi 8-9 tis. Zahrnuje velký servis + rozleštění s kompletní rozborkou vč. tahu a časově by to mělo být někde mezi 1-3měs.

 

Na tvém místě bych to nechal být dokud jdou, leda nechat pro jistotu přetěsnit, pokud je chceš do vody a to bude u AD do těch zmíněných 4tis. Ale na tyhle hodinky to udělá i zručnější hodinář za zlomek ceny AD...

Upraveno uživatelem Radius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...