Přejít na obsah

Stowa Flieger TO1


Zmizík

Doporučené příspěvky

Po Instantovej názornej ukážke neviem, či je ešte dôvod niečo dodať, ale skúsim :) Sám som začiatočník, nechcem sa nad nikoho povyšovať ani niekoho uraziť. Veľa hodiniek mi rukami neprešlo, ale o to viac sa snažím naštudovať si veci na fóre/nete. A materiálu na štúdium je teda dosť. Teraz k veci - väčšina obyvateľstva pozerá na hodinky ako na púhy ukazovateľ aktuálneho času, prípadne módny doplnok. Toto ale nie je prípad komunity na chronomagu. Sme tu práve pre to, že chceme o hodinkách vedieť viac. O značkách, ktoré niečo znamenali a znamenajú.. A áno, existujú medzi nimi zásadné rozdiely. Tu nejde o nejaké rebríčky, ale o pochopenie v čom sa odlišuje produkt špičkovej manufaktúry od ostatných výrobcov (aj keď kvalitných). A nejde len o Langeho - dať na jednu úroveň Nomos (in-house kalibre, jasne definovaný a rozpoznateľný dizajn) a trebárs Muhle (upravená Selita/ETA) len preto, že sú z Glashutte je pre mňa nepochopiteľné. Napadá ma jeden príklad - napr.môžeme polemizovať, ktorá značka je lepšia AUDI alebo BMW. To je v poriadku, čo človek to iný názor. Ale nikdy ich nebudeme porovnávať s Veyronom alebo Aston Martinom DB9. A už vôbec nemôžeme dôjsť k záveru, že sú rovnaké, lebo majú volant a 4 kolesá... Končím, aj tak som napísal najdlhší príspevok, čo som tu.

 

Aha, ešte k tomu Flígru, kôli ktorému toto vlákno vzniklo - podľa mňa je to dosť nepodarený a predražený kríženec potápiek a pilotiek. Ale ako som povedal na začiatku, som len začiatočník :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 52
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

...a proto je treba se hodne ucit a pochopit, ze tyto dve tebou zminene znacky jsou na jedne urovni. :)

 

Toto je bez ďalšieho vysvetlenia iba výkrik do tmy. octaviakk007 aspoň uviedol dôvody. Možno by bolo zaujímavé samostatné vlákno o nemeckých hodinkách, kde by sme sa trochu poškriepili o rebríčku nemeckých výrobcov :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobni leda u tech stow, mluvim za sebe. :tongue_ss:  uznavam, mel jsem to napsat rovnou. kazdy urcite v necem zazil, ze to nejspravnejsi a nej nej, co kazdej jouda tlaci se velmi brzo zhnusi. :chair:  s MPM bych nemel tu drzost srovnavat, to je daleko okazalejsi level.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto je bez ďalšieho vysvetlenia iba výkrik do tmy. octaviakk007 aspoň uviedol dôvody. Možno by bolo zaujímavé samostatné vlákno o nemeckých hodinkách, kde by sme sa trochu poškriepili o rebríčku nemeckých výrobcov :)

 

+1

 

Pevný bod-konštantu, už od instanta máme, takže sa je od čoho odraziť.

 

Dobrovoľník, čo to vlákno otvorí?  :smoke:

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhladom na to, ze toto vlakno zacina ohrozovat dusevne zdravie diskutujucich, navrhujem uzamknutie. :)

 

Najprv hodíš zápalku do nádrže a potom ju chceš rýchlo pieskom zasypať? :D

 

Ale aby som bol k veci, mne nevadia ani ručičky, ani titan, ani nič, ale celkovo tie hodinky skrátka nevyšli, nevyzerajú dobre. Či to je proporciami, alebo čím iným, neviem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najprv hodíš zápalku do nádrže a potom ju chceš rýchlo pieskom zasypať? :D

 

Ale aby som bol k veci, mne nevadia ani ručičky, ani titan, ani nič, ale celkovo tie hodinky skrátka nevyšli, nevyzerajú dobre. Či to je proporciami, alebo čím iným, neviem.

Nechcem nic hasit. Len sa nerad hadam . Dufam, ze sa na mna nehnevas za to porovnanie Nomos vs. Muhle :). Asi by sme fakt mali skusit urobit ten rebricek.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...