Přejít na obsah

Edox Delfin


tommas4

Doporučené příspěvky

Čistě ze zvědavosti, máte ještě někdo další tyto krásky? A v jakém stavu? Jen se pochlubte. Vím že nejsou extra vzácné, ale zase tak moc jich není.

 

Pro ty, kdo neví co to jsou zač, tak zevrubně řečeno jsou to jedny z prvních hodinek s automatickým nátahem které jsou skutečně vodotěsné (20 atm.), společně s dvojitým pouzdrem (antishock na tenis / golf). To všechno v parádním balení kterému bude brzo padesát let. Fotku svých nemám, nějak mě nikdy nenapadlo je fotit, ale mohl bych to zítra napravit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 56
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Čistě ze zvědavosti, máte ještě někdo další tyto krásky? A v jakém stavu? Jen se pochlubte. Vím že nejsou extra vzácné, ale zase tak moc jich není.

 

Pro ty, kdo neví co to jsou zač, tak zevrubně řečeno jsou to jedny z prvních hodinek s automatickým nátahem které jsou skutečně vodotěsné (20 atm.), společně s dvojitým pouzdrem (antishock na tenis / golf). To všechno v parádním balení kterému bude brzo padesát let. Fotku svých nemám, nějak mě nikdy nenapadlo je fotit, ale mohl bych to zítra napravit.

prosíme foto!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyfoceno, ale produktová fotografie není zrovna můj kůň, takže foto žádný zázrak. Ostatně není se čemu divit,

před pár lety s přírůstkem do rodiny a rozrostením "továrny" mi ubyl čas, takže jsem prodal svoje foto vybavení

a mám akorát obyč. cvakadlo, ale něco už jsem nafotil :-)

 

OT - jsem tady nový, něco z mých fotek a tím pádem vlastně i krátké představení najdete  tady:
http://www.flickr.com/photos/tomassedlacek/sets  (doufám že je ok dát sem ten link).


Zpět k delfínovi - můj je rodinná památka, zlacené pouzdro (goldfilled - tzn. zlatí se při teple a tlaku na mosaz,
vrstva je pak 50x až 1000x tlustší než u plátkového zlacení), cifr stříbrný, tritium v lumi stále chabě svítí :-)
momentálně na modročerném řemenu Hirsch Duke, celkem jim sluší, originály bývaly na tahu.

Stav padesát let starých hodinek - škrábance, dva mini vrypy na pouzdru a tak, třeba jim jednou nechám
udělat facelift, ale zatím je nechávám tak jak jsou. Funkční. Po padesáti letech dělají 7 vt. / den, a to
hodináře neviděly asi deset let, musím je nechat promazat a utěsnit.

Prostě hodinky, které mám rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyfoceno, ale produktová fotografie není zrovna můj kůň, takže foto žádný zázrak. Ostatně není se čemu divit,

před pár lety s přírůstkem do rodiny a rozrostením "továrny" mi ubyl čas, takže jsem prodal svoje foto vybavení

a mám akorát obyč. cvakadlo, ale něco už jsem nafotil :-)

 

OT - jsem tady nový, něco z mých fotek a tím pádem vlastně i krátké představení najdete tady:

http://www.flickr.com/photos/tomassedlacek/sets (doufám že je ok dát sem ten link).

 

Zpět k delfínovi - můj je rodinná památka, zlacené pouzdro (goldfilled - tzn. zlatí se při teple a tlaku na mosaz,

vrstva je pak 50x až 1000x tlustší než u plátkového zlacení), cifr stříbrný, tritium v lumi stále chabě svítí :-)

momentálně na modročerném řemenu Hirsch Duke, celkem jim sluší, originály bývaly na tahu.

Stav padesát let starých hodinek - škrábance, dva mini vrypy na pouzdru a tak, třeba jim jednou nechám

udělat facelift, ale zatím je nechávám tak jak jsou. Funkční. Po padesáti letech dělají 7 vt. / den, a to

hodináře neviděly asi deset let, musím je nechat promazat a utěsnit.

 

Prostě hodinky, které mám rád.

 

Jo,pekny hodinky,az jim doprejes lazne,budou jako novy..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný, gratulace. Pokud jsou to hodinky z rodiny, tak gratulace dvojnásobná. Líbí se mi, když hodinky po část svýho života tak nějak registruješ. Měl je děda, otec atd. A pak když prozřeš a poznáš o co jde, tak je nenecháš zchátrat, ale postaráš se o ně. Zaslouží si to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotku z druhé strany pořídím, strojek a jeho dvojité uložení s těsněním korunky (není šroubovací) mě hodně zajímá, ovšem jak dovnitř bez patřičných nástrojů? Dýnko je šroubovací se 6ti výřezy, takže k hodináři . . .

 

Korunka je hodně "jetá", má na sobě logo výrobce.

 

Na dýnku je 623 2303, tady ale plavu a nevím co přesně čísla značí. Jsem na telefonu, zítra to vygugluju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem teda v rámci možností nafotil ten můj model Delfínů. Snažil jsem se o této asi limitce něco zjistit,ale jsem na to hledání asi levý,tak možná,že tady profíci budou vědět víc. Jak už fotky prozradily,tak budou asi z tragédií postižených olympijských her z Mnichova. I když mají už nějaké roky za sebou,tak ten Eta kalibr vypadá výborně, COSC jsem nezkoušel,ale šlapou docela dobře,datum se překlápí jak má,tak co by člověk ještě chtěl,že jo. Jo a ten tritiový nátěr na indexech je už bohužel mimo hru,ale to jak víme, nevydrží staletí.

post-22643-0-13026000-1376925491_thumb.jpg

post-22643-0-09182100-1376925511_thumb.jpg

post-22643-0-74739600-1376925523_thumb.jpg

post-22643-0-56983200-1376925536_thumb.jpg

post-22643-0-64365900-1376925551_thumb.jpg

post-22643-0-61857300-1376925565_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc hezký, to je podle mě mladší verze co mám já, s lepším těsněním korunky a masivnějším pouzdrem, proto značení "sub". Špatně se o nich hledají informace, i s plynulou angličtinou žádný zázrak. Tuším, že se takto značený Delfin sub dělal i ve variantě vodotěsnosti do 500m pro profi potápění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty vole, ty Delfin Sub jsem nikdy neviděl, to je mazec, krásný hodinky.

Jinak Edox Delfin byly ve své době dokonalé hodinky. Vysoká WR 200m, přesto korunka nebyla šroubovací. Dvojité dýnko. Elegantní vzhled. Člověk by vůbec na první pohled neřekl, že můžou do vody. Vypadaly jak tuctový hodinky té doby a přitom vydržely jak blázen. Mám je rád.

 

Edit: a že byly utěsněný fakt dobře, o tom svědčí i to, že kdykoliv jsem nějaký viděl, tak pouzdro sice mohlo být ojebaný jak blázen, ale ciferník byl vždy bez patiny a strojek jako novej. Prostě do nich ta vlhkost nešla.

post-1118-0-22022300-1377027058_thumb.jpg

post-1118-0-51788500-1377027081_thumb.jpg

post-1118-0-81228200-1377027089_thumb.jpg

post-1118-0-07422300-1377027097_thumb.jpg

post-1118-0-00195400-1377027106_thumb.jpg

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové,nemáte někdo prosím o tom mém modelu Delfínů nějaké informace? Proč mají takovou lunetu,atd? Já nemůžu nic najít,díky moc.

Nic . . . podle mého vyrobeny na zakázku pro sportovce event. další účastníky OH, a o tom budou mít možná záznam u Edox a také u DE olympijského výboru, v té době byl dárek / propagace v podobě hodinek hodně používaný, možná více než dnes. Ale mezi běžné uživatele se toto nedostávalo, takže minimum informací k dispozici.

Tolik moje dva centy k historii starší než sem sám :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si pamatuju,videl jsem parkrat model od Longines,ktery byl s touhle olympijskou tematikou spjatej,netusim ale,jestli konkretne s mnichovskou,dost mozna ano..myslel jsem,ze spojitost by mohla byt v oficialni casomire danych OH,coz by u Longinu bylo o dost pravdepodobnejsi,nez u zminovanyho EDOX..o tech tvych bych zkousel konkretnejsi info vyzjistit primo od nich,snad by pomohli...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

 

Edit: a že byly utěsněný fakt dobře, o tom svědčí i to, že kdykoliv jsem nějaký viděl, tak pouzdro sice mohlo být ojebaný jak blázen, ale ciferník byl vždy bez patiny a strojek jako novej. Prostě do nich ta vlhkost nešla.

 

Mám dotaz k těmto německým delfínům - je na pouzdru nápis označující zlacení? Písmena čitelná fakt jenom pod lupu, umístěná - pod stěžejkou, musí jít řemen dolů, ve spodní čísti hodinek pod šestkou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...