Přejít na obsah

Setkani PRIM Brno a Ostrava (fotky etc...)


Doporučené příspěvky

Aby jsem nemuseli prochazet dve diskuze tykajici se v podstate stejneho setkani, ucastnici (a ostatni) reagujte prosim zde ;)

 

Nekdo se ptal na fotky, v Ostrave se fotilo ostosest, ale lidi co meli fotak zatim nic nevylozili/neposlali. Zrejme v pondeli, kdyz prijdou do prace :D necekejte ale zadne zazraky..to vite..tma..mizerne osvetleni..vysoke ISO..blesk..profi fotograf by fotak ani nevytahnul. My amateri si to klidne strihneme..

 

Ja jsem udelal par fotek mobilem, ale moc toho nebylo. Z toho co se da jakz takz pouzit snad jen tyto dve fotky..

 

Zde je srovnani limitovanych a nelimitovanych Spartaku (musim rict, ze z meho pohledu nejpeknejsi hodinky)

spartak_sm.jpg

 

A tady je neco mezi hodinkama..obojkem pro psa..krcni ozdoby punkera..manzelce/manzelovi misto obojku/koule na nohu..S/M priznivcum jako soucast obleceni a v tezkych chvilich vrhaci/mlatici zbran osobni ochrany a hromadneho niceni :D Timto kusem oceli a kuze bych opravdu nechtel dostat ranu..

rider_sm.jpg

 

K videni toho bylo strasne moc, vcetne Tycho de Brahe a zlateho pouzdra na Diplomaty. Vsechny hodinky byly pekne, ale ne vsechny jsou pro kazdeho. Tady je nekolik mych chaotickych postrehu..

 

Orliky (jednalo se o nelimitovane se stredovou vterinovkou) jsou prekvapive velke, i kdyz maji jen 38mm. Trochu mi vadila tuhost lunety a bohuzel vubec se mi nelibily zelene cislice. Bile by byly mnohlem lepsi. Pripadne jiny odstin zelene. Pouzity odstin je prilis kriklavy.

 

K videni byla Linea 36mm a seriovy 40mm model. Rekl bych to asi takhle, pokud chcete udelat radost manzelce a ospravedlnit si nakup linea 40, kupte ji linea 36. Je to male, mile, pro utlou rucku akorat. Osobne mi na 36mm verzi vadila absence remecku okolo datumovky, ktery by datumovku tak nejak pekne opricky zvyraznil. Skutecne to vypada lip. Ten ramecek byl tusim na 40mm verzi a je to mnohem lepsi. N 36mm verzi to vylozene chybi. Jinak jsou super, stejne tak i 40mm verze. A my vsichni co jsme si objednali Liena l.e. se muzeme tesit na pruhled na kal. 66, protoze pohled na automat neni zdaleka tak skvely! Byla to tehdy dobra volba a jsem rad, ze jsem se na to nechal presvedcit a doslo ke vzacne shode i u zbytku zajemcu! Opravdu ten pruhled na manualne natahovany strojek je mnohem lepsi a na rozdil od automatu to i vypada, ze kompletne vyplnuje pouzdro. To siice neni pravda, ale vypada to tak! ;)

 

TdB..co rict k tomuto modelu? Asi takhle..porad mam v planu si jednou poridit opravdu komplikovane hodinky, se seriove vyrabenou etou 7751, ktery bude mit vsechny ty cifernicky a rucicky jako ma TdB. Ale bohuzel, TdB to nebude. Na rozdil od jinych hodinek, mne tento model nepresvedcil ani v realu. Neni na nem nic spatneho, jen mi proste nesedi ciselnik a rucicky a asi bych od podobne cenove postaveneho modelu ocekaval mnohem vic.

 

No naposled jsem si nechal Rider, co je opravdu model, ktery se musi videt na zivo! :D Jsou to jednim slovem OBROVSKE hodinky a podle mne neni sance nosit je bezne na ruce. Tyto hodinky nejsou k tomuto ucelu vhodne, pokud nemate ruku jako obr kolodej, nebo je nechete nosit na noze. Rozhodne jsou to ale hodinky zasluhujici pozornosti vsech lidi co jezdi na motorce, ale napriklad i lyzaru a dobrodruhu nejvetsiho kalibru, kteri si hodinky pripnou pres obleceni. To je totiz jejich spravne pouziti! Z meho pohledu maji pouze 2 minusy.

 

Prvni je celkem banalni a snadno resitelna (spise kosmeticka) vada. Asi bych zrusil pruhled na strojek, protoze to vypada vylozene smesne. Kdyz se podivate na ciselnik, tak si vsimnete te druhe kruznice s vystupky na 9 a 3. No a jeste o neco malo mensi (mozne stejny) je prumer pruhledu na strojek. V realu to vypada opravdu legracne ;)

Druhou ale o to zasadnejsi vytku mam k ciferniku a osobne to citim jako hlavni duvod, proc nejsou tyto hodinky vic oblibene mezi motorkari a vubec dobrodruhy vseho druhu. Ten cifernik je podle meho malo vyrazny a ac to mozna nevypada, prilis komplikovany. Muj skromny odhad je, ze by to chtelo masivnejsi rucicky a urcite vyraznejsi cislice a asi mene car. Zkusim na toto tema neco spachat, protoze ty hodinky jsou opravdu bestialni, jen jim chybi poradny "drive". Tezko se to vyjadruje..zkusim to graficky ;)

 

No bylo toho moc, ani jsme se nedostali k nejakemu dobremu papani, ktere je pry v Pelikanovi skvele. Krome nejakeho toho piva, kteremu casto spadla pena driv, nez se ho clovek vubec dotknul nebylo na nic cas. Pocitam, ze setkani urcite nekdy zopakujeme a urcite se dozvime zase spoustu zajimavych veci a novinek. Slovy klasika "bylo to poeticke odpoledne" (OK vecer) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem se zúčastnil a musím uznat, že hodinky na vlastní oči vypadaly lépe než na všech fotografiích, které jsem viděl a stálo to za to. Zřejmě by se ty hodinky lépe prodávaly, kdyby si je případní zájemci mohli prohlédnout a osahat, protože bez toho pocitu musí mít dojem, že jdou do velkého rizika. Já osobně jsem po setkání trochu změnil názor na různé modely. Na fotce se mi vždycky líbily Orlíky, ale po osobním kontaktu musím konstatovat, že z celé kolekce se mi nejvíce líbil Spartak l.e. Velmi pěkně vypadají i zrenovované diplomaty ( zlatý model si určitě nikdy nedovolím), kdybych je sehnal o renovaci bych vážně uvažoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky panu Prokopovi za ukázky.

 

Plně se shoduji s názorem, že "zboží" in natura vypadá mnohdy zcela jinač než na obrázku (a to tak či tak).

 

2odkliz: neviděl jsem, že by sis dělal poznámky.

 

Pokud bychom to měli příště spojit i s dlabancem, nepatří Pelikán mezi nejlepší řešení a určitě bychom našli i lepší světlo, což byl v pátek celkem nepříjemný handicap.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Liney byly jenom černé a stříbrné. Ty stříbrné..... Měl jsem z nich nějaký takový divný pocit. Byly nevýrazné, neslané nemastné. Proti tomu černé byly super. Je zajímavé, že na Spartacích byla ta stříbrná senzační. Jsem rád, že jsem tam šel. Jsem rád že jsem si objednal Liney. Je to asi přesně to, co jsem po hodinkách chtěl.

Honza49

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Liney byly jenom černé a stříbrné. Ty stříbrné..... Měl jsem z nich nějaký takový divný pocit. Byly nevýrazné, neslané nemastné. Proti tomu černé byly super. Je zajímavé, že na Spartacích byla ta stříbrná senzační. Jsem rád, že jsem tam šel. Jsem rád že jsem si objednal Liney. Je to asi přesně to, co jsem po hodinkách chtěl.

Honza49

Ja zase slysel, ze ty stribrne se nekolika lidem prave docela dost zamlouvaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Liney byly jenom černé a stříbrné. Ty stříbrné..... Měl jsem z nich nějaký takový divný pocit. Byly nevýrazné, neslané nemastné. Proti tomu černé byly super. Je zajímavé, že na Spartacích byla ta stříbrná senzační. Jsem rád, že jsem tam šel. Jsem rád že jsem si objednal Liney. Je to asi přesně to, co jsem po hodinkách chtěl.

Honza49

Ja zase slysel, ze ty stribrne se nekolika lidem prave docela dost zamlouvaly.

Já mám ty stříbrné objednané a slyšel jsem, že nevypadají moc pěkně. Pan Prokop mi je minulý týden ukázal a

mě se líbily, takže u nich asi zůstanu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jiste ze vypadaji stribrne dobre! :) Dokonce se libily natolik, ze i Honza, ToOb a Kamil o nich uvazuji. Hezci stribrne se sice dosahlo na tech nelimitovanych Spartacich, ale i tak to vypadalo elegantne a vznesene.

 

Dali: Bile byly v 36mm verzi, ctyricitky tam byly pouze cerne a stribrne (s cernymi ruckami).

 

Mozna by taky bylo vhodne dodat, ze rucky ctyricitek jsou nejen proporcne sirsi, jsou znatelne sirsi nez v 36mm verzi! Duvodem bylo, jak nam pan Prokop sdelil, ze ty puvodni tenoucke se na slunci ohybaly. Takze nyni si je muzete predstavit jako neco mezi Linea36 a sirokymi profilovanymi ruckami.

A pak je tu problem s temi reminky -- dodavatel Primu nestihne dodat Ascoty drive nez zacatkem dubna, a to jeste v omezenem mnozstvi. Tohle se tez bude muset resit... doufam, ze neprozrazuju neco, co ma pan Prokop v planu nejak diskretne vyresit, aniz by nas tim tady chtel zatezovat :).

Tuhle debatu muzeme prenest do "ofic." fora o limitovane edici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezci stribrne se sice dosahlo na tech nelimitovanych Spartacich.

Ano, moje řeč, i mě se tahle stříbřená líbila nejvíc. A klidně bych jí ještě trochu vybělil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prim ma s reminky vubec problem, vybral jsem si pstrosa od hirsche a bylo mi receno, ze to neni mozne - o.k. trvalo mi to asi 10 minut (trochu zagooglovat a podivat se do historie tohoto !!!! fora) a mam ho objednany za slusne penize (jedna se o model classico z rady artislan, cena kterou platim je 2100,-kc - stejne jako na nemeckych e-shopech) s terminem dodani 7 dni :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prim ma s reminky vubec problem, vybral jsem si pstrosa od hirsche a bylo mi receno, ze to neni mozne - o.k. trvalo mi to asi 10 minut (trochu zagooglovat a podivat se do historie tohoto !!!! fora)  a mam ho objednany za slusne penize (jedna se o model classico z rady artislan, cena kterou platim je 2100,-kc - stejne jako na nemeckych e-shopech) s terminem dodani 7 dni :-)

Kdyz jsme u toho, jen kratce, at to tu nezamorujeme -- mate nekdo zkusenosti s firmou Hadley-Roma? Jejich reminky taky nevypadaji spatne, cenove jsou na tom pak dokonce lepe nez Hirsch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc rád bych věděl, kdy bude opět v Brně další setkání, nějak mi to uniklo.

Když se tak dívám na ty obrázky a vidím ty hodinky dohromady, tak se nemohu ubránit pocitu, že jsou ty hodinky trošku na jedno brdo - velmi klasický vzhled, tenoučké ručky, klasické pouzdro atd. Přitom dnes většina firem sází na masivnost. Ale chápu, že káždá firma musí mít svůj určitý styl a v případě PRIM je to také i tradice, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To steel: Nepamatuji se, že bych kdy řekl, že řemínek z pštrosa není možné dodat?! Fakt je pouze ten, že ho momentálně nemáme skladem, ale to se brzy změní.

 

Co se týče designu, tak je fakt, že design našich společenských hodinek sází na klasiku a retro design. Zkrátka na ověřené hodnoty. Lidé jsou poměrně hodně konzervativní (viz diskuze o tupých koncích ruček:)).

 

Na obrázku prezentační kazety, která byla za účelem návštěvy v Ostravě krapet přecpaná, byly pouze společenské hodinky a Orlík, ostatní hodinky byly přivezeny samostatně. Vždyť jsem do Ostravy a Brna přivezl minimálně 30 hodinek.:)

 

Další setkání může být zorganizováno hned, jak se Vás pár lidí dá dohromady. Myslím, že to bylo i inspirativní. Poslechnout si, jaké dotazy napadly ostatní účastníky a jak byly zodpovězeny, takže preferuji setkání skupinové. Pro mne je to výrazná úspora času a pro Vás hodnotnější setkání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...