Přejít na obsah

STEINHART "Nav B-Uhr 44 Handwinding"


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 73
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...

Krasne fotky krasnych pilotek! Ocenuji take ty na tahu, kterych neni moc. Mel jsem je v ruce a prijemne me prekvapily. Ve srovnani s jinymi znackami dostavas za investovane prostredky vic. Tedy krome tradice znacky. At ti dobre slouzi a delaji radost ;-)

 

 

Moje první "lepší" hodinky, rád na ně vzpomínám. Myslím, že jsem měl velikost 47,ale jinak identické. Handaufzug je u těchto hodinek povinností :-) 

 

Ďakujem za zastavenie, páni, súhlasím s vami. Za ten čas čo ich mám som si ich veľmi obľúbil. A hoci to nie je zďaleka žiadna hodinková extraliga, robia mi radosť každým dňom.

Ten ťah majú skutočne príjemný a pohodlný, hoci je dosť ťažký a masívny, k tým hodinkám sa podľa mňa svojimi proporciami presne hodí...

A áno zistil som, že ručný náťah je pre mňa presne to pravé  :) Naťahovanie hodiniek sa stalo súčasťou mojej každodennej rutiny.

 

Môžem sa na ne dívať znova a znova pod rôznymi uhlami a svetlom, vždy sú o kúsok iné :)

post-27820-0-53714600-1379091294_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

odkedy som odstrelil Archimede pilot 42 iné v oku ako Steinharty nemám len som sa akosi nevedel zaradiť do cifru ale už mám jasno a určite sa pustím aj do ťahu...fotky exkluziv :D a to fotím zrkadlom x rokov no takto by som to nedal asi ani s pevnym sklom 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odkedy som odstrelil Archimede pilot 42 iné v oku ako Steinharty nemám len som sa akosi nevedel zaradiť do cifru ale už mám jasno a určite sa pustím aj do ťahu...fotky exkluziv :D a to fotím zrkadlom x rokov no takto by som to nedal asi ani s pevnym sklom 

Dakujem za zastavenie sa, ozivenie vlakna a pochvalu :) Fotim rad a tiez uz pomerne dlho... a samozrejme ze sa fotograficky realizujem aj na svojich oblubenych hodinkach :)

Zaroven dnes su presne 2 mesiace, co som ich dostal do daru a odvtedy ich denne (dokonca aj v noci) nosim, uz len na tahu. Kozeny remen casom znicis, tah vydrzi. Jedina nevyhoda toho tahu a vacsich hodiniek je (teda aspon pre mna), ze na spotenej rozhorucenej ruke vadi viac ako mensie hodinky s tensim tahom.

post-27820-0-63920500-1382604161_thumb.jpg

 

Ak by som to mal zhrnut, tak svoj vyber nelutujem. Su to skutocne krasne pilotky, tah je nemecka vyroba a skutocne velmi kvalitny. A to vsetko za viac nez priaznive ceny. 

 

Pokial by si ich vsak chcel ako jedine hodinky na kazdodenne nosenie, odporucam este dobre zvazit tu velkost. 

 

(ja by som si ako "daily beater" - jedine hodinky na vsetko dnes vybral RLX Explorer I. ... no pre mna dostupnu alternativu som zatial nenasiel, tak este asi pekne nadlho ostanem pri Stajnoch na tahu a na drsnejsie podmienky pouzivam Seika 5 - svoje prve mechaniky na nylone alebo odolnom remeni...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Jak známo, přemýšlím o nich po Novém roce, možná na jaře, tedy o 47, ale právě na tomto kovovém tahu a musím uznat, že to vůbec nevypadá špatně. Díky za inspiraci.

 

Díky, vyzerá to aj podľa mňa dobre, no ten ťah je masívny a široký, na dlhodobé nosenie sa mi to ako najpohodlnejšie riešenie príliš neosvedčilo - potí sa pod tým ruka napr. keď prejdem zo zimy do tepla (obchod a tak... vtedy som ich často dával aj dole, lebo to bolo fakt nepríjemné) a keď ho nastavím na voľnejšie, zas to po studenej ruke lieta, lebo hodinky sú ťažké a ťah tiež. Proste som sa s tým nenaučil existovať...

Vrátil som sa ku koženému remeňu a ťah si nechávam len na občasné oživenie, ak by prišla nuda :)

V lete ich unosím aj na nato strape :)

Upraveno uživatelem Ivanhoe34
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, vyzerá to aj podľa mňa dobre, no ten ťah je masívny a široký, na dlhodobé nosenie sa mi to ako najpohodlnejšie riešenie príliš neosvedčilo - potí sa pod tým ruka napr. keď prejdem zo zimy do tepla (obchod a tak... vtedy som ich často dával aj dole, lebo to bolo fakt nepríjemné) a keď ho nastavím na voľnejšie, zas to po studenej ruke lieta, lebo hodinky sú ťažké a ťah tiež. Proste som sa s tým nenaučil existovať...

Vrátil som sa ku koženému remeňu a ťah si nechávam len na občasné oživenie, ak by prišla nuda :)

V lete ich unosím aj na nato strape :)

Zajímavý postřeh kolem toho tahu. Mě osobně to nikdy nevadilo už žádných hodinek, ale pro pilotky je prostě dominantní kožený řemen a vypadá to skvěle. Nicméně mě se to líbí i takto na tahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavý postřeh kolem toho tahu. Mě osobně to nikdy nevadilo už žádných hodinek, ale pro pilotky je prostě dominantní kožený řemen a vypadá to skvěle. Nicméně mě se to líbí i takto na tahu.

To že nemáš problém s ťahom ti skutočne v dobrom závidím... Ono to naozaj vyzerá dobre na tom ťahu, a motýlová spona je dobrá v tom, že na spodu nezavadzia. No bez mikroregulácie dĺžky sa s tým často trápim... remeň to rieši do tej miery, že sa dá povoliť, no zas musíš rátať s tým, že ho do roka zničíš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Letos na podzim jsem si pořídil ke svým Steinhartům jejich originál kovový tah a jsem s ním velmi spokojen. Nosil jsem jej na střídačku s koženým páskem na Nav.B-Uhr Chrono, ale více se mě zamlouvá na Nav.B-Uhr ST1 Premium. Tento tah má i tzv. půl díl a ten může velmi pomoct při ladění velikosti tahu na jakýkoliv obvod ruky jejich vlastníka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...