Přejít na obsah

Orient Ray versus Mako - barva cifru


karel hb

Doporučené příspěvky

 Ahoj kluci, mám takový dotaz. Kdysi dávno jsem strašně chtěl modrá Maka a když jsem si je pořídil, zjistil jsem, že jsme si nesedli a tak jsem je hned pustil dál. Teď jsem zacílil na modré Raye, protože vše, co mi vadilo na Makách (luneta, tah, indexi, ručičky) mají vychytané a moc by se mi líbily. Tak nějak potřebuji hodinky s modrým ciferníkem a Orienty mi vzhledem ceně a užitné hodnotě přijdou jako naprosto bezkonkurenční nabídka. Bohužel jsem zjistil, že ta krásná metalízová barva, která byla na Makách, už na Rayích není. Cifr na Rayích je sice modrý, ale je to taková matovka se strukturou a trochu jiný odstín než na Makách. Já Raye viděl jen na fotkách a teď se mi dostaly do ruky první od kolegy a dost mne to zklamalo, protože na fotkách to vypadalo, že ta barva je stejná. Potřeboval bych potvrdit, že to tak opravdu je. Říkal jsem si, že kolega má možná kousek s vyšisovaným cifrem nebo tak něco, ale asi je to nesmysl. Tak mi to potvrďte nebo vyvraťte, moc děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta modrá je trochu jiná, ale rozhodně to není nic vyšisovanýho. Mě naopak tahle tmavá hrozně bavila. A ten cifr na sluníčku vyváděl neskutečný věci. Jestli váháš, neváhej, Modrý Raye jsou nádherný hodinky. ;)

post-14836-0-62814900-1378217234_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se za OT: měl jsi zkusit ty pětky, které jsem měl v prodejním vlákně (ještě tam stále jsou, ale již se pomalu pakují k novém majiteli): modrá barva z Maka, ale bez těch přídavných fičurin (já vím, že Mako i Ray jsou potápky). Abych dorovnal svůj deficit jinde, budu asi muset pustit ještě jedny z dalších modrásků, které mám od Seika, nicméně podvědomě asi pomalu mířím k Sarb045.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem zacílil na modré Raye,

tak to momentálně cílíme stejným směrem.

teď je zkoukávám všude možně a ten odstín modré se mi právě moc líbí. přepokládám podobnou modrou jako mají Suma, taková tlumenější šedomodrá, ta je prostě nej.

 

zajímavé, že Mako a Ray mají stejné pouzdro (dle mě velmi povedený tvar) a přitom Ray jsou vzhledově úplně jinde..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lucid : Tak to by mě zajímalo, kde chceš SARB045 pořídit.

Psal jsem, že pomalu mířím, zatím je nekupuji a tedy ani nesháním (jak teď vidím - jako ty), ale věřím, pokud se pro ně rozhodnu, že to zřejmě bude perná práce, která spíše nebude ani tak o tom kde, jako za kolik - nyní nové vídám s cenou kolem 900 dolarů (např. tady), a to je samozřejmě bez finální DPH.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se za plevelení. Věc se má totiž tak, že 045 se nevyrábí. Hodinky z tvého odkazu nedostaneš do Evropy a myslím si, že když já mám teď problém je sehnat(ať už nové nebo jeté), že ty budeš mít ještě větší. Takže nezbývá než doufat, že dojde stejně jako v případě SCVS na rozumný upgrade ze strany Seika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se za plevelení. Věc se má totiž tak, že 045 se nevyrábí. Hodinky z tvého odkazu nedostaneš do Evropy a myslím si, že když já mám teď problém je sehnat(ať už nové nebo jeté), že ty budeš mít ještě větší. Takže nezbývá než doufat, že dojde stejně jako v případě SCVS na rozumný upgrade ze strany Seika.

Nejsme ve sporu. To, že se nevyrábí, ještě neznamená, že je neseženeš nebo k nám nedostaneš. Vše je možné, ale vždy je to o ceně. Jak jsem psal, zatím jsem to neřešil. Optimální by samozřejmě bylo, kdyby je Seiko do výroby vrátilo, byť v nějaké inovované verzi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

emef: Věc se má tak, že jsem měl modrá Maka i Raye položeny vedle sebe a pro Raye to nevyznělo moc dobře, teda z mého pohledu. Na Tvojí fotce vypadá ten odstín dobře, ale v reálu mi přišlo, že Maka jsou taková kovově metalízová a Raye jsou matně modré, zdaleka ne tak pěkné. Ale na fotkách mi to tak nepřišlo a tak pátrám, jestli není chyba v konkrétních hodinkách.

 

lucid: Sice se mi líbí hodně pětek a na Tvoje modré jsem koukal, ale většina je takového elegantního vzhledu s malou WR a já bych raději něco universálního s lunetou, spíš trochu sportovního, abych je mohl v létě vzít k vodě. Elegantních hodinek mám teď povícero a jak jsem psal, modré Raye splňují vše, co potřebuji. Modrý cifr, sportovní vzhled, WR200, super velikost a luxusní cena.

 

lub: Viděl si je v reálu a nebo jen na netu? Já byl na fotkách nadšen a v reálu dost zklamán, tedy pokud nebyla chyba v konkrétních hodinkách. Ale pokud máš zájem a nechceš nové, věděl bych o pěkném kousku za hodně dobrou cenu.

 

ggrand a lucid: Kluci, klidně plevelte, taky se přidám. Na Sarb 045 se mi líbí ta modrá na cifru, ale dál jsem nedospěl. Nelíbí se mi ručičky ani indexi a na tvar pouzdra bych si taky asi zvykal. Ale jak říkám, Suma zatím taky nezkousnu, tak tomu nechám čas. To ty Orient Star už jsou pro mne jiný kafe, to bych mohl. Ale je to zbytečné, podobného stylu mám teď hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...