Přejít na obsah

Patek Philippe nebo Burberry?


MaxT

Doporučené příspěvky

Panove, jak myslite. Jen dodam. Mam kamarada, velmi uspesneho lekare a sileneho sportovce. Sjezdil cely svet a na me IWC cumel jak magor kdyz jsem mu rekl cenu. Ptal se proc jsem si radsi nekoupil ty Rado kdyz uz jsem chtel znacku. Mozna zna Rolex z televize. Mozna. Tommy H. zna jiste. Nosi to. Takovych znam mraky. Pravniky, reditele bank atd. Proste je hodinky nezajimaji. Mam obchodniho partnera na Slovensku. Ma X6, Panameru, koupil si za 6.000,- Eur kolo BMW a hodinky ma Armani. Kdyz videl me Panerai a ja se ho ptal proc ma Armani a ne neco takoveho tak mi rekl ze chce znacku. Je mu 45, v hlave mu nevybuchujou ani barevne a ani cernobile trojuhelniky jak psal nekdo vyse, dela takove prachy ze nechapu, ale hodinky ho proste nezajimaji.

Proste jen tvrdim, ze pro naprostou vetsinu populace je Tommy H pojem a AP noname.

Upraveno uživatelem MaxT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co delat, na hodinarskem foru bych cekal ze lidi bude kradeni designu hodinarskych firem iritovat. Dokonce jsem tak naivni, ze bych myslel, ze vetsinu lidi bude iritovat kradez cehokoliv.

A diky za vysvetleni, ze Armani dela hodinky okrajove. To bych nerekl. Ne, uz nebudu sarkasticky.

A ze ho hodinky nezajimaji jsem jiz psal. Ale stejne jako si koupil kolo BMW jelikoz si mysli zenkdyz BMW dela spickova auta tak musi apriori delat i spickova kola, tak si koupil Armani hodinky, jelikoz vi ze Armani dela dobre obleky.

Upraveno uživatelem MaxT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co delat, na hodinarskem foru bych cekal ze lidi bude kradeni designu hodinarskych firem iritovat. Dokonce jsem tak naivni, ze bych myslel, ze vetsinu lidi bude iritovat kradez cehokoliv.

A diky za vysvetleni, ze Armani dela hodinky okrajove. To bych nerekl. Ne, uz nebudu sarkasticky.

A ze ho hodinky nezajimaji jsem jiz psal. Ale stejne jako si koupil kolo BMW jelikoz si mysli zenkdyz BMW dela spickova auta tak musi apriori delat i spickova kola, tak si koupil Armani hodinky, jelikoz vi ze Armani dela dobre obleky.

Chlap vrší chybu na chybu, nevím, jak může bejt tak úspěšnej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja ti nevim, ale me vubec podobny nepripadaji. pokud tu chces rikat, ze Burberry obsehnul design od PP a jen tam pridal par sroubku, pak muzes stejne tak rikat, ze PP obshlenul design lunety od AP (royal oak) a jen vyhodil ty sroubky.

 

osmihrana brousena luneta neni pro me obslehnuty design hodinek, je to mozna jedna podobnost, ale tech spolecnych znaku mezi AP a TH je mnohem vic...

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja ti nevim, ale me vubec podobny nepripadaji. pokud tu chces rikat, ze Burberry obsehnul design od PP a jen tam pridal par sroubku, pak muzes stejne tak rikat, ze PP obshlenul design lunety od AP (royal oak) a jen vyhodil ty sroubky.

 

osmihrana brousena luneta neni pro me obslehnuty design hodinek, je to mozna jedna podobnost, ale tech spolecnych znaku mezi AP a TH je mnohem vic...

Já tam naopak vidím podobu naprosto zřejmou a cílenou i když uznávám, že fakt že poslední týdny zrovna aquanauty dost peclive studuji mne možná lehce ovlivňuje. Stejně jako firmu Burberry ovlivnil design PP a AP spíše těžce než lehce.

Dokonce bych za sebe tvrdil, že si spíše popletu toto s PP nez ty Tommy s AP. Ale jak ostatně víme, design je čistě subjektivní záležitost.

Spíše mne zaskakuje zaslepenost místních členů, kteří žijí ve vcelku naivních představách, že AP je oproti Tommy super gigant a že lidé kteří nejsou fandové hodinek mají o hodinářských značkách povědomí.

Pro beznou populaci a to i ve slusne prijmove kategorii jsou hodinky Armani špička, pro ty " znalé " pak Longines a Rado a pár metrosexuálů zná Breitling. Pro ty extra znalé je Rolex z televize ale ty ne, ty stojí alespoň milion atd. O Tvých JLC nemá 95% populace ani páru a to jim fandím poněvadž se mi zrovna tvé JLC moc libí.

Upraveno uživatelem MaxT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PP, Burberry a TH maji 3 distinct target group, tebou indikovanou zamenu bych videl spis u (jeste ne plne) nevzdelanych chrono magoru.

 

TH case je o redress - pouziti designu (a tam vidim tech kopirovanych prvku mnohem vic) k vytvoreni - pro TH target consumer - zajimave a atraktivni veci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, jak myslite. Jen dodam. Mam kamarada, velmi uspesneho lekare a sileneho sportovce. Sjezdil cely svet a na me IWC cumel jak magor kdyz jsem mu rekl cenu. Ptal se proc jsem si radsi nekoupil ty Rado kdyz uz jsem chtel znacku. Mozna zna Rolex z televize. Mozna. Tommy H. zna jiste. Nosi to. Takovych znam mraky. Pravniky, reditele bank atd. Proste je hodinky nezajimaji. Mam obchodniho partnera na Slovensku. Ma X6, Panameru, koupil si za 6.000,- Eur kolo BMW a hodinky ma Armani. Kdyz videl me Panerai a ja se ho ptal proc ma Armani a ne neco takoveho tak mi rekl ze chce znacku. Je mu 45, v hlave mu nevybuchujou ani barevne a ani cernobile trojuhelniky jak psal nekdo vyse, dela takove prachy ze nechapu, ale hodinky ho proste nezajimaji.

Proste jen tvrdim, ze pro naprostou vetsinu populace je Tommy H pojem a AP noname.

Naprosto souhlasím. Většina z nás " chronomagorů" žije v představách , že  naše kvalitní a drahé hodinky zajímají i ostatní (= ti, kteří jsou hodinkami HODINÁŘSKÝCH firem nedotčeni). Pánove, naprosté většině jsou  tyto hodinky úplně u prde*e. 

Upraveno uživatelem Chosef76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znám celkem dost velké množství členů představenstev, ředitelů, vlastníků firem. Myslím, že je to docela dost velký vzorek, abych měl obrázek o jejich hodinkách. Tak 80% procent nosí hodinky od Omeg, Longines, Tag Heuer, IWC, Patek, AP, Lange atd. Naprostá většina z nich má 1 až troje hodinky, ale nejsou dementi a mají o hodinkách přehled. Takže si určitě nebudou myslet, že Armani je víc než Longines. Naproti tomu sběratelů hodinek, nebo vyloženě fandů hodinek je mezi nimi opravdu velice málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Testosteron z toho vlákna jenom cáká... Myslím, že na fóru se několik věru úspěšných lidí vyskytovat bude. Já to tedy nejsem. :D Dotyční se nicméně prezentují jiným způsobem. No a co se analogie mezi výrobou hodinek a diametrálně odlišného produktu týče, jenom naprostý blb si může myslet, že když někdo stříhá a sešívá látku, dělá také kvalitně hodinařinu. Jestli chci super výstup, musím se věnovat jedné činnosti.

Upraveno uživatelem PhoeniX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak je jasný, že lidí ovlivněných masovkou se najde víc, ale to nejsou fandové, to je prostě konzument... a že AP zná míň lidí než TH jasně... ale já zas třeba moc neznám TH... ale jen blb pokud mu dáš informace o těch produktech (cena AP, historie značky atd.) může říct že TH je lepší značka.... pokud to vztáhneme opravdu jen na hodinky a nebudeme do toho míchat obleky, auta a podobně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto souhlasím. Většina z nás " chronomagorů" žije v představách , že  naše kvalitní a drahé hodinky zajímají i ostatní (= ti, kteří jsou hodinkami HODINÁŘSKÝCH firem nedotčeni). Pánove, naprosté většině jsou  tyto hodinky úplně u prde*e. 

 

 

Já tam naopak vidím podobu naprosto zřejmou a cílenou i když uznávám, že fakt že poslední týdny zrovna aquanauty dost peclive studuji mne možná lehce ovlivňuje. Stejně jako firmu Burberry ovlivnil design PP a AP spíše těžce než lehce.

Dokonce bych za sebe tvrdil, že si spíše popletu toto s PP nez ty Tommy s AP. Ale jak ostatně víme, design je čistě subjektivní záležitost.

Spíše mne zaskakuje zaslepenost místních členů, kteří žijí ve vcelku naivních představách, že AP je oproti Tommy super gigant a že lidé kteří nejsou fandové hodinek mají o hodinářských značkách povědomí.

Pro beznou populaci a to i ve slusne prijmove kategorii jsou hodinky Armani špička, pro ty " znalé " pak Longines a Rado a pár metrosexuálů zná Breitling. Pro ty extra znalé je Rolex z televize ale ty ne, ty stojí alespoň milion atd. O Tvých JLC nemá 95% populace ani páru a to jim fandím poněvadž se mi zrovna tvé JLC moc libí.

 

Hodinky kategorie Armani si clovek kupuje kvoli ostatnym, hodinky kategorie PP kvoli sebe. Ak to niekto citi inak, je na pateky este priskoro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mozna ziju na marsu, ale neznam n i k o h o, kdo by si myslel, ze armani jsou znackovy a lepsi hodinky, nez omega, longines, tag heuer.. o hilfígru ani nemluve. ..

.. na druhou stranu me bavi, jak je hilfígr v cechach precenovanej... v normalnich zemich je to konfekce nizsi stredni tridy..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cesko je normalni zeme. Ani v Nemecku, ani v Anglii, ani v Norsku neni TH nizsi stredni. V jinych zemich jsem zatim nezil, tak nemohu soudit. V ramci sveho produktoveho portfolia je brany jako celkem kvalitni znacka. Ne spicka, ale urcite ne nizsi stredni. A to rikam z pozice nekoho, kdo tu znacku moc nemusi. <br />

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mozna ziju na marsu, ale neznam n i k o h o, kdo by si myslel, ze armani jsou znackovy a lepsi hodinky, nez omega, longines, tag heuer.. o hilfígru ani nemluve. ..

.. na druhou stranu me bavi, jak je hilfígr v cechach precenovanej... v normalnich zemich je to konfekce nizsi stredni tridy..

to tam asi fakt žiješ. já znám spousty lidí co ví o hodinkách kulový a řekl bych že je to většina. btw armani jsem měl taky a když si čtu vlákna 5 let starý tak i s horšíma značkama tady začínali klucí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fajn, takze se tady budeme hadat, kdo zna koho a kdo si mysli, ze vi, ze hodne lidi ví tohle nebo tohle. A ze Pateky jsou mene nez Armani nebo Hilfinger.

Ja bych rekl, ze KAZDEJ NA TO MA JINEJ NAZOR a je to pouze nazor, protoze nikdo neba relevantni nezavislá data nebo studii.

Howg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... a tak mě ještě napadá po pročtení tohoto vlákna: Co to tak obrátit. Tady na fóru jsou lidé, kteří se vyznají v hodinkách nebo jsou hodinky jejich vášní nebo koníčkem (alespoň většina). Ale jsou jejich vášní také obleky a boty třeba? Snadno tedy muže nastat situace, když to přeženu, že potkáte člověka s hodinkami PP v obleku od CaA. Řeknete si, hmm ten se vyzná - Pateky. A Váš kolega, co je na hadry: Co je to za nýmanda, když sem chodí v hadrech od CaA? A teď co s tím? Je to blb nebo člověk na úrovni. Není možné asi podle toho, kdo co má na sobě ho soudit a škatulkovat. Ano bude spousta lidí, kteří budou mít  zároveň kvalitní hadry i hodinky a spodky a já nevim co ještě, ale je to záruka, že to není blb.

Souhlasím s Frantíkem, že "... KAZDEJ NA TO MA JINEJ NAZOR a je to pouze nazor,...".

A renomé jednotlivých značek hodinek nebo hadrů asi nikdy nebude v tak obecném a širokém povědomí, jako je tomu třeba u aut nebo spotřební elektroniky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...