Přejít na obsah

Omega Seamaster "Soccer Timer" 1969/ 1970?


radegh

Doporučené příspěvky

No tak pokud ten tah nebyl originál, tak je to vlastně jedno, ne? Když jsem se bavil s hodinářem od Hanáka, tak říkal, že těchto Soccer Timerů už opravoval několik. Všechny s koženým nebo jinak nepůvodním řemenem. Asi se jich k nám tehdy dovezlo celkem dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 150
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No tak pokud ten tah nebyl originál, tak je to vlastně jedno, ne? Když jsem se bavil s hodinářem od Hanáka, tak říkal, že těchto Soccer Timerů už opravoval několik. Všechny s koženým nebo jinak nepůvodním řemenem. Asi se jich k nám tehdy dovezlo celkem dost.

To jo, co jsem slyšel, tak na několikrát ( asi nějaká refundace za nákup zahraničního obchodu ), ale že by se jich zachovalo kvantum, tak to ne ( viz. tohle vlákno ) a pak mám info o dvou kusech mimo toto vlákno ( vždy dar ), ale ruku do ohně za to už nedám, ať nedopadnu jako při tvrzení, že je mám na hnědém řemenu :-(((.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tímto kouskem si milovníci "soccerů" přijdou na své :) .parádní kousek s hodně raritní vnitřní ruletovou lunetou; stavu a výjimečnosti ale odpovídá i cena

 

http://uhrforum.de/omega-seamaster-soccer-timer-roulette-bezel-145-019-chronograph-t207635

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, přesně tak. Obdobně to mají Omega Flightmastery a vlastně i celkem běžné staré Poljoty se strojkem typ 3133. Soccertimery jsou krásné a i na dnešní dobu celkem nositelné hodinky. Už se nemůžu dočkat, až se mi vrátí z lázní!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, i když to není úplně mým zvykem, rád se časem pochlubím a oficiálně připojím do klubu :) Mám ale v plánu sehnat originální vintage sponu a snad i krabičku - na obé jsem teď narazil ve Švédsku, tak to musím začít urychleně řešit. Až zase vyleze sluníčko a já je vezmu na procházku, něco cvaknu.....tak nějak se mi je nechce fotit doma na skříňce z Ikey...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve Švédsku? Originální krabičku máš tady:

 

http://www.antik-hodinky.cz/originalni-etue-na-naramkove-hodinky-omega-c-2375

 

Originál přezku seženeš jako NOS u autorizovaného dealera a pokud bys chtěl i originál řemen, tak buďto AD nebo se válí na Ofrei.

 

A jinak pochopitelně vítej v klubu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....

 

Ha! Tak tady jsem já nebo google selhal :death: Díky moc. Takže bude mít AD i tu přezku s tím vystouplým logem, jo?

 

P.S.: Do Švédska budu mít cestu, tak jsem jenom sjížděl jediný dva portály, co tam snad mají a zrovna jsem tam na to narazil....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u Dušáka mají tu s tím vyraženým logem ..ne samozřejmě tu vintážní s"navařeným" logem....16mm stojí lehce přes tři stovky...18mm o pár desetikorun více...ikdyž to jsou ceny ještě před posílením CHF

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě, že jsem myslel úplně tu původní. Tu Kuncákovu teď v rychlosti nemůžu najít, ale má ji i Radegh v té druhé serii fotek na první stránce.

 

Edit: První dvě, co jsem teď našel podle obrázku z googlu - 95 EUR resp. 100 USD :eek: Budu hledat dál...zapínání naštěstí funguje i s tou neorigo...

Upraveno uživatelem Gulas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem si všiml, že u té krabičky, na kterou jsem Ti dal odkaz, je poznámka "rezervováno". Tak už možná nebude k mání. Nicméně v poslední době se minimálně dvě takové prodaly na Aukru za cenu pod litr. Přesně nevím. Určitě ji seženeš. 

 

Originál řemen je tady:

 

http://www.ofrei.com/page1260.html

 

Jen je na můj vkus... no, jak to diplomaticky říct... nepěkný. Zvaž, jestli chceš jít cestou originality s řemenem 22 až 16 mm, nebo koupit něco podobného aspoň 22/18 a nebo se vydat mojí cestou a zainvestovat do originál tahu s koncovkami. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak no. Uvidím, jak dopadne ta šv. aukce - cena je zatím 600 Kč a podle mě moc nahoru nepůjde. Otázka co s poštou do ČR a tak.

 

Orig. řemen jsem v plánu vůbec neměl, ale díky za odkaz :) Llíbil mi se mi černej perforovanej, takže budu napřed hledat inspiraci a pak se obrátím na místní borce přes kůže.

Upraveno uživatelem Gulas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše malda, řemen origo bych si rozmyslel, já diplomat nebudu- je hnusnej ( ožvejkaná zúžující se nudle ), ta origo spona mě taky moc nevyhovuje-zachytávám tím všude. Koupil bych tu, co teď nabízej, je mín vystouplá.A tah je ted u mě volba č.1

A málem jsem je kupoval taky, jak jsem je viděl, ale pak jsem si řekl, že dvoje stejný hodinky fakt nepotřebuju :-))).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...