Přejít na obsah

Omega Seamaster "Soccer Timer" 1969/ 1970?


radegh

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 150
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Už jsem to tady psal, ale když jsem po otci zdědil jeho fortisky Marinemaster 8001, tak říkal, že se tehdy (1974, kdy byl na vojně v Praze) rozhodoval, jestli koupit fortisky z Tuzexu kousek od Staromáku nebo Omegy s barevným cifrem z Klenot na Václaváku. Protože mu Omegy vyprodali dřív, než se stačil rozhoupat, a hlavně sehnat peníze, koupil fortisky. O těch omegách několikrát mluvil a říkal, že kdyby si tehdy mohl vybrat, vyhrály by Omegy. Dlouho mi vrtalo hlavou, co za Omegy to mohlo být. No a když jsem na tomto fóru narazil na Soccertimery, a hlavně zjistil, že se jich dost u nás prodalo, bylo mi jasné, že to musely být ony.

 

No a pak jsem na ně narazil i s krabičkou, záručním listem a účtenkou z Klenot na Václaváku z listopadu 1974. Bylo mi jasné, že je musím mít a tak se taky stalo. Když jsem je tátovi i s papíry ukazoval, byl celkem na měkko, protože se mohlo celkem reálně stát, že ty hodinky měl tehdy v prodejně v ruce.

 

Z hodinek i příslušenství jsem byl od začátku unešený. Už ale míň z toho, že hodinky byly na obyčejném pseudoaligátorovi, který na nich neměl, co dělat. Tak jsem začal řešit, na co je pověsit. Zjistil jsem si, jak vypadal originál řemen, ale při vší úctě ke značce Omega, je škaredý. Podle mě nemohl být moderní ani v době, kdy se tyto hodinky dělaly. Kolegové tady na fóru si na stejné hodinky nechali ušít krásné kožené řemeny. I když jsou povedené, pro mě to prostě nejsou originály a tak jsem musel zvolit jinou cestu.

 

Vyšlo mi, že jediná v úvahu přicházející volba je pořídit originál tah. Ty byly dvojí. Věršinou se hodinky prodávaly na univerzálním tahu bez koncovek (zřejmě Omega 1162) a občas se objevily na tahu Omega 1170 s koncovkami 625. Druhá varianta mi přišla rozhodně hezčí. Na fórech jsem si ale ověřil, že tah 1170 je dost vzácný. Naopak koncovky 625 jsem našel dostupné na Ofrei. Takže jsem začal číhat na ebayi na originál tah.

 

Štěstí se na mě usmálo a originál tah od tureckého, a fakt solidního, prodejce byl po zaplacení do týdne doma. Dokonce i celníkům unikl. Vzhledem k tomu, že pár dní po jeho doručení jsem měl cestu kolem Hanáka v Brně, Šel jsem se jen tak zeptat, jestli náhodou nejsou schopní sehnat koncovky 625. Paní si na mě ochotně vzala kontakt, že to ověří a dá mi vědět. Moc jsem tomu nevěřil. Nicméně už za pár hodin mi došel mejl, že to není problém, a dokonce za cenu nižší než na Ofrei (a to nepočítám poštovné). Tak jsem objednávku potvrdil. Asi za měsíc byly koncovky na prodejně. Já jsem jim hodinky poslal s tím, aby pan hodinář dal všechno dohromady včetně decentního přeleštění tahu a koncovek tak, aby lesk odpovídal hodinkám.

 

Dnes jsem si hodinky vyzvedl a jsem nadšený.

post-36202-0-81366200-1426690879_thumb.jpg

post-36202-0-38365400-1426690867_thumb.jpg

post-36202-0-67862400-1426690852_thumb.jpg

post-36202-0-67972000-1426690841_thumb.jpg

post-36202-0-79194700-1426690826_thumb.jpg

post-36202-0-66819900-1426690814_thumb.jpg

post-36202-0-68361100-1426690803_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten tah je parádní...komplet jako víno...nic na tom nekazí ani ten fakt, že Turek ten tah spolu s hodinkama určitě šlohnul nějakými Germánovi na pláži..a teď prodával zvlášť, aby nebyl objeven :lol2:...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si nemyslím, i když za něj ruku do ohně nedám. Tah byl i s jednou koncovkou. Nepodařilo se mi podle typu koncovky dohledat, co to původně mohlo být za hodinky. Ani na Ofrei k tomu informace nejsou...Tah byl hodně zašlý, takže podle mě dost dlouho někde ležel. Tady jsou fotky tahu z inzerátu:

 

post-36202-0-54447400-1426692540_thumb.jpgpost-36202-0-39806000-1426692546_thumb.jpg

 

EDIT: to byla reakce na bubukinga. Jinak díky všem za pozitivní ohlasy. Nečekal jsem je. Moje drahá polovička dokonce řekla, že se jí víc hodinky líbily na řemenu...

Upraveno uživatelem malda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Karle:) O extraktu jsem uvažoval, ale moc se mi do něj nechce vrážet prachy:( A jinak, plánuji založit podobné téma po Tvém vzoru. Ale protože mám další tři vintážky u lékaře, neměl bych v podstatě čím přispívat. Takže musím počkat, až se všechny moje poklady sejdou doma a pak vyrazím na zteč i do vlákna o vintážních chronech, které v poslední době jen čtu a slintám u toho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maldo super, ono to někdy je běh na dlouho trať, ale výsledek pak stojí za to a člověka navíc moc těší. :clap:

A udělej si vlastní vlákno, myslím že ty kousky, o kterých vím, stojí za to.

 

Mimochodem, nikdy jsem si nemyslel, že bych bych schopen dát velký peníz za nějaký starý odrbaný tah, ale teď už i po vlastní zkušenosti vím, že jo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martine, Richarde, díky! Podle mě ke chronům ocelový tah prostě tak nějak obecně ve většině případů patří. A ceny jsou prostě tam, kde jsou:( Jsme hold blázni...  A vlákno založím, až ho budu mít čím nakrmit. Teď toho doma moc nemám:( 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...