Přejít na obsah

Vintage/retro


warann

Doporučené příspěvky

Za tu poměrně krátkou dobu co se zde rozhlížím jsem zjistil, že zřejmě nejsem zdaleka jedinej postiženej směrem k "vintage" a "retro". Ohledně hodinek tohoto stylu zde téma je, ale samozřejmě to nemusejí být jen hodinky. Např. u mě kromě již zmíněných  hodinek (Prim Sport I. a II., Heuer) jde o přibližovadla (Kawasaki W650 a zřejmě sem patří Mini Cooper), boty (zejména klasický Adidasky, především modely Samba a Spezial), hudbu (aktuálně mám Doors fázi, což dost rozčiluje mou manželku) nebo jídzní kola (starý silničky, resp. různé variace ne klasického Favorita). Tak a co Vy? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 226
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Hmmm a ten Triumph máš? To by asi bylo reálný, ale trochu mě pak mate ten Gullwing :lol2: . Každpodádně mi to připomnělo, že dlouhý léta ukrutně miluju Lotus super 7, dokonce jsem v jistý fázi reálně zvažoval nákup Caterhamu, nakonec to skončilo pořízením Kaipanu (společně s kámošem), kterej šel asi po dvou měsících zase pěkně z domu. Vzhled je sice podobnej, ale jízdně (a kvalitou) je to dost jinde. Aktuálně mám občas záchvěvy pořídit Ford Capri.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Retro hudba je super (taky Doors, Elvis, Miller, Nirvana, Pink Floyd atd.) taky filmy s Marilyn nebo Brando. K tomu holení se klasickou žiletkou místo nějakého Machu.

 

Klasická přibližovadla mám rovněž rád, ale bohužel zatím žádné nevlastním. Ale jednou by taková původní Felicia nemusela být špatný vůz do garáže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pilotní hodinky z druhé světové nosím velice rád. Mám asi osm druhoválečných uniforem, kdy vede v mé oblíbenosti americká vycházková. Mám druhoválečný motocykl a šilhám po Harleji WLA z téhož období. Dal jsem si dohromady druhoválečnou bednu na Coca-Colu, kterou vozím na akce, včetně druhoválečného rádia s odpovídající hudbou. Nejkrásnější letadla jsou Spitfire a Mustang, foťím na staré měchové fotoaparáty. Jako vyzvánění na mobilu mám "In the mood" http://www.youtube.com/watch?v=teJfuKdzbOo a kdyby nebyla žena proti tak bych s ní rád navšívil kurz boogie woogie

 . Jako největší odvaz ples považuju druhoválečný armybál v uniformách a ženské se síťkami na vlasech. Důležitá životní data si pamatuju podle druhoválečných událostí. Postoupím-li do pozdějších let, jezdím do práce na starých Jawách, někdy i BMW v policejní kombinéze ze šedesátých let a motorky bez startovací páky (ta se přestala dávat někdy na přelomu 60.-70. let) mě nechávají naprosto chladným. Kromě swingu mě berou U2, Pink Floyd, ale v poseldní době i Semafor apod. A mám čím dál radši staré věci.

 

Tak co je to dostatečně retro? :guitar:  Nebo už je to totální magořina?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm a ten Triumph máš? To by asi bylo reálný, ale trochu mě pak mate ten Gullwing :lol2: . Každpodádně mi to připomnělo, že dlouhý léta ukrutně miluju Lotus super 7, dokonce jsem v jistý fázi reálně zvažoval nákup Caterhamu, nakonec to skončilo pořízením Kaipanu (společně s kámošem), kterej šel asi po dvou měsících zase pěkně z domu. Vzhled je sice podobnej, ale jízdně (a kvalitou) je to dost jinde. Aktuálně mám občas záchvěvy pořídit Ford Capri.

 

svagruv tchan jede Capri uz asi 20let,ma uz snad patyho,sestyho,to auto zeru,pokazdy,kdyz s nim mluvim(se svarovym tchanem),nechapu,jakej ma prehled,vi o Capri snad vsechno,ja se do nej poprve zamiloval v Profesionalech(asi nas bude vic),je to kultovka,dalsi kamos mi pak jednou povidal,ze potrebuje nejaky posouvatko na leto a ze by se mu libilo stary Mini,s tim,ze ma asi pade,vic neda....dlouho,dlouho sem se mu smal:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, tomu rozumim. jak priblizovadla (stary volva, bmw, mergly .....z motorek ruzny prestavby na cafe racery od bmw az po japonsky u kterych by puvodni zarazeni bylo veeelmi diskutabilni), tak adidasky ( 18 paru superstaru) i hudba. je to podle me proto, ze se nam libi veci, ktere maji historii. neni to neco PRAVE vybliteho odnikud a nikam pro dav. a to, ze to mezi lidmi - at jiz je to co to je, zustalo po leta, znamena jedine nadcasovost a vyjmecnost... a koho nezaujme neco vyjmecneho? hm :guitar: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se hrdě hlásím! :) plno let. hodinek v čele s Zenithkama Special a Longines MVS, Digi Zenith ze 70`, hafo Primek, chron apod...k tomu miluji veterány ( Mustang II. občas řídím ) a design z 50. - 60. 70. let, architekturu a nabytek z prvni republiky ( bauhaus, funkcionalismus, halabala apod... ) pouštím si někdy radio čas a vintage rok :D

Prostě mám rád, když je něco věkem ověřeno a udržuje si svou hodnotu po x desetiletí. 

 

EDIT: k těm veteránům - filmy Le Mans, Bullituv případ a Vanishing point jsou skvělé! :) 

Upraveno uživatelem Rodkopf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vaše reakce mi ještě připomněly další aspekty. Např. holení

 

Retro hudba je super (taky Doors, Elvis, Miller, Nirvana, Pink Floyd atd.) taky filmy s Marilyn nebo Brando. K tomu holení se klasickou žiletkou místo nějakého Machu.

 

Klasická přibližovadla mám rovněž rád, ale bohužel zatím žádné nevlastním. Ale jednou by taková původní Felicia nemusela být špatný vůz do garáže.

Vidíš holení, to mně ani nedocvaklo. Mám taky "žiletkáč", letitý Gillette s motýlovým otvíráním, a pak ještě nějakej novej, jen mě se*e, shánět kvalitní žiletky.  Původní Felicia je nádhera, stejně jako třeba Jawa 500 OHC. Pokud se týká názoru, že  "Ty auťáky se mi hrozně líběj, ale jsem nešikovnej a nenávidím ježdění do servisů, takže to nedávám" (sorry za kopírování), tak to byl jeden z důvodů pro Kawasaki W 650. Lidi, co tomu nerozumí ji považujou za motorku ze 70tých let, přitom je to 2006, zcela bezúdržbová (a to i s nakopávačkou :clap:).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postoupím-li do pozdějších let, jezdím do práce na starých Jawách, někdy i BMW v policejní kombinéze ze šedesátých let a motorky bez startovací páky (ta se přestala dávat někdy na přelomu 60.-70. let) mě nechávají naprosto chladným. 

 

Tak co je to dostatečně retro? :guitar:  Nebo už je to totální magořina?

 

Vždycky když narazím na nějakého frajera na Jawě s koženýma brýlema a baloňáku, tak je obdivně zatleskám...nedávno jsme málem sehnali zpět dědovu 350tku, kterou prodal sousedovi na dědině před 30 lety...ten ji bohužel dal synovcovi, který ji nechal sešrotovat :/ vzpomenout si o pár let dříve, tak mám doma nádherný kousek s osobní vazbou. :( 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a mě se zase líbí elektronika 80 let, taky mám doma zbírku tape decků Technics  to foto není mé já jich mám víc z teto fotky mám spodní kousek

 

http://www.vintagetechnics.stereomanuals.com/menu.htm

post-12895-0-44595100-1379713078_thumb.jpg

Upraveno uživatelem mondeo2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I já jsem postižen sympatiiemi k letům dávno nebo nedávno minulým. Pokud jde o hodinky tak mám Prim Sport I a II, Zenith, Omegy, Favre-Leuba nebo třeba Royce.

Pak třeba Fiat 600 z roku 1959, zatím v nedokončené renovaci (doufám, že na jaře už pojede).

No a pak mám doma takové malé vetšnictví, se kterým se mazlím, když mě chytne nějaká nostalgie: počínaje starými knihami, přes pár šavlí, album známek, dřevěné rádio s gramofonem, nebo zlaté pero po pradědečkovi. Doma mě moc nechápou, ale věci, které mají nějakou historii pro mě mají kouzlo, které nové věci nemají.

Tak snad to ještě není na Chocholouška  :oneeyed02:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tuhle chorobu mám taky :-)

Mám dvě oblíbená období, meziválečné (technika, architektura)  a 60-80 léta (hudba, auta, hodinky..)

Pokušení hromadit starý krámy zatím odolávám :-). V kanceláři mám výzdobu z listin meziválečného období, hromadím jen hodinky. Možná časem pořídím klasickýho veterána, nebo yountimera

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád vzpomínám na svou první motorku JAWA 555, pak JAWA 23A Športový typ (Mustang). První auto byla Škoda 110 eRko.. chromované nárazníky, sportovní zrcátka Beskyd sport, chromované mlhovky, tříramenný prošívaný origo volant. Jako doplňky v obýváku mám např. fotoaparát flexaret, starý psací stroj ADLER, model 1:18 Mustang Shelby GT 500 eleanor 1967. Knihy a písemnosti nepočítám. V ložnici nad postelí máme obrovský fotoobraz legendární obytné dodávky VW Camper Van 1965. Na zdi visí elektrická kytara typu Les Paul se kterou občas škádlím spoluobčany v panéláku, který je kolaudován v roce 1964. V kuchyni mám hodně starého vercajku na přípravu kávy. Nejnovější je několikrát denně vytěžovaný espessovač Turmix z osmdesátých let. Hudba např. Black Sabath, Led Zeppelin, The Doors, CZ Underground, Bigbeat. Hodinky opět 60. až 80. léta. Jediné co jsem doma neprosadil je rozvinutí jižanské konfederační vlajky. Občas si myslím, že jsem se narodil ve špatné době, kterou nenávidím :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...