Přejít na obsah

Hodinky univerzální kolem 60k


Doporučené příspěvky

Ahoj všichni,

hledám univerzální hodinky na každý den (převážně kancl) hodící se ke všemu. Prvně jsem měl na mysli vintážní Rolex Datejust 1603, pak se do hry dostaly ještě IWC Mark (XV nebo XVI) a nebo Omega Aqua Terra - mid size - 39 mm. Preferoval bych světlej cifr (bílá, stříbrná). Za cenu kolem 60k budou hodinky jetý, nový asi težko. Jsem ale otevřen i jiným návrhům, prosím tedy Vaše návrhy a připomínky. Prosím jen čistý cifr, max datum, bez komplikací a na tahu. Děkuji za pomoc

 

 

post-8945-0-64535500-1379780858_thumb.jpg

post-8945-0-21089800-1379780867_thumb.jpg

post-8945-0-80547500-1379780884_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomhle pripade IWC. Naprosta pecka, skvelej tah, skvelej cifr, vubec bych o nicem jinem dal neuvazoval.

 

edit: chtel jsem Ti sem puvodne hodit nejake Ball z rady Engineer II, kde skoro vsechny modelu jsou i ve svetlem ciferniku, ale cim vic koukam na ty IWC tim vic v mych ocich nemaji konkurenci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to asi v případě Grand Seiko nemyslíš moc vážně, že ne?

ok, seika monstry nosím asi nejčastěji, proto nemám k tý značce asi takový vztah, beru je prostě jako hodinky na práci. A beru v potaz, že GS je úplně něco jinýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ovsem zase jsou to jedine bez inhauzu. Takze vlastne nevim. 

 

Myslim že tohle je moc přísné měřítko. Nemluvíme tu o hodinkách za 120 a na druhou stranu ani o neupravené 2824. Navíc ty Omega AT které má nahoře jsou s kalibrem 2500, což taky není žádnej velkej inhaus.

 

 

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kazdy se mnou nemusi souhlasit, ale podle me je kalibr 2500 od Omegy inhaus asi tolik jako 30110 od IWC (ktery je ve vyse zminenych Mark XV pokud se nemylim). Oboji je vicemene 2892, u Omegy je sice pridany co-axial, ale to z meho pohledu az tolik nemeni. U co-axial inhausu bych u Omegy mluvil az s 8500, coz je cenove uz nad limitem.

 

Takze vicemene jediny inhaus jsou v tehle trojce 40 let stary Rolexy, takze si myslim ze to trochu srovnani s 2892 (znovu rikam, nebavime se tu o zakladni 2824) ve frome IWC 30110 nebo Omega 2500 snese.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty GS nejsou věru špatný, vezmu v úvahu, ale asi bych radši "slovutnější" značku :-)

 

Tenhle pohled osobně sdílím také.

Než mě začnete cupovat na kousky, přidám i vysvětlení proč - pokud mám relativně dost peněz na hodinky (3x průměrná mzda je dost),

tak chci něco, co nebude je mít možnost nosit zase tak úplně každý (ano, tedy většina lidí).

No a pak to jde jednoduše, Seiko dělá hodinky v cenovém rozpětí od cca 1.500,- Kč po kilo,

a dejme tomu Omega od 50.000,- Kč po čtvrt miliónu (i mnohem výše v případě zlata), ale podstatnější je pro tento úhel pohledu

spodní hranice. Nejrozšířenějšími modely v cenách 2 - 5 tis. je potom Seiko stavěno do horší pozice, co se "slovutnosti" týká než Omega,

kde je nejvíce hodinek prodáváno v rozmezí 50 - 150 tis., a to už vůbec do úvahy nezahrnuji Rolex startující na 150. tis.,

i když se jich vyrobí ročně dost a dost.

 

Přitom zrovna tyto Seika uvedený nahoře jsou poměrně hezký, a zde na fóru mají soudím i hooooodně moc příznivců, i jako značka,

já se mezi ně neřadím, ale nehaním. Ze zúženého výběru těch tří nahoře za mě Omega, srdcovka, a dle mých očí nejuhlazenější dízajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...