Přejít na obsah

IWC Portuguese Hand-Wound Eight Days


kloubik

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 111
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nedávno jsem je měl na ruce. Nádherný hodinky, 43 mm ideální velikost, u bílé varianty tomu něco chybí možná krémovější odstín, nebo nějaká drobná struktura. U Černé varianty mě dostala ta úžasná hloubka cifru díky tomu vypouklému sklu a troufám si říct, že jsou hezčí, než sedmidenky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Jo, měl jsem plán na konci roku pořídit 7denky, ale teď jsem se zakoukal do tědlech - v černé mi přijdou neuvěřitelné.

 

Nedávno jsem je měl na ruce. Nádherný hodinky, 43 mm ideální velikost, u bílé varianty tomu něco chybí možná krémovější odstín, nebo nějaká drobná struktura. U Černé varianty mě dostala ta úžasná hloubka cifru díky tomu vypouklému sklu a troufám si říct, že jsou hezčí, než sedmidenky.

Upraveno uživatelem Vjace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ja to dám sem, i když by si to asi zasloužilo vlastní vlákno (Handwound to není). IWC nespí...

Cal 52000 a sedmidenky 2015.

Zdroj Instagram www.WatchesBySJX.com

Jdu nastudovat rozdíly.

Kdyby nějaký mod vlákno založil, díky.

post-2655-1423421523,68.jpg

post-2655-1423421543,84.jpg

post-2655-1423421555,38.jpg

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dva pérovníky místo jednoho a keramický Pellaton natahovací mechanismus. Do teď to byly jen ty kotvy, teď už i to kolo. Tady je vidět, jak je ten křemík v hodinkách složitá technologie a jak musel Konrad zamakat, aby uměl vyrábět ty svoje inhauzy. I takový oddíl, jako IWC, jde krok po kroku. Jinak ještě mají jiné nožky.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem upozorněn na chybu, které jsem se dopustil. IWC má ten Pellaton v keramice, kdežto Konrád fárá do křemíku a tam je konkurence se zvladnutou technologií ještě menší (PP, JLC). Takže to srovnání není nejlepší. IWC přece jen exceluje spíše, než v materiálech, v komplikacích, jako vícedenky, turba, minutové repetice, věčně kalendáře, hvězdné oblohy. Tím si dělají jméno, ne robustností a materiálama. Obzvláště po ukončení výroby posledních skutečně odolných inženýrů, tedy Mission Earth.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si nejsem uplně jist Hasňo, zdali jde srovnávat IWC s Damascem. Damasco je velmi příjemná hodinářská značka, používá dobré materiály, jde asi dobrou cestou, ale dle mého názoru v hodinářském světě je dlouhé míle za IWC a pravděpodobně jej nikdy nedostihne. Tyto dvě značky prostě srovnávat nejdou, to je jak nebe a dudy :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tahle debata tu byla již stokrát.

Nesrovnávám hodnotu ani prestiž značky. Srovnávám technologii nového, tříručkového kalibru IWC 52000 a Konrádova inhauzu a v něm použitých technologií. Tečka. Takhle zvládnutý křemík v kroku strojku má už jen PP a JLC. Pokud mě paměť neklame. IWC tam má tři součástky z keramiky, ne křemíku. Proto to srovnání nebylo ideální. Nikdo nestaví IWC a Damasko na stejnou úroveň. Bojují v odlišných disciplínách.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Achjo. To je furt dokola. Má Sinn inhaus? Má Sinn křemíkový krok? Má Sinn křemíková kuličková ložiska? Má Sinn excentarama vyvažovaný nepokoj? Má Sinn křemíkový vlásek? Nemá. Nemá. Nemá. Nemá. A nemá. Musím to srovnávat s firmama, které mají tyto technologie zvládnuté a ve výrobě. A těch je pohříchu málo. Jak jsem napsal, nemá je ani IWC. Ti jedou jinou disciplínu. Komplikace. V té Damasko ani nebojuje, takže srovnání by skutečně bylo hloupé. Taktéž v image, nebo tržní kapitalizaci. Ale tam je nikdy nesrovnávám.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gasi, bylo použité ke srovnání v rámci součástky v kalibru. Sice jsem si pak uvědomil, že nevhodně, ale to jsem korigoval. Následnou debatu jsem vůbec začít nechtěl.

 

Co nám tedy k tomu novému IWC kalibru řekneš ty? Kromě zprdnutí diskutujících tedy.

 

Franto, tohle lhaní ti skutečně není hodno. Nic takového tu nezaznělo.

 

Řekni radši něco k tomu kalibru.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A právě tebou Hasňo výše zmíněné komplikace dělají hodinařinu hodinařinou a Damasko jak píšeš se o to ani nepokouší. Mě je taky tato německá značka sympatická, ale nestav nebo neporovnávej ji z IWC, to je přeci blbost. A dlabeme na to, myslím to v dobrým :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha. Já myslel, že hodinařina má víc tváří. No, tak nic. Tak Bandimu o novinkách v tom novém kalibru napiš něco ty. Já hold mám hodinky, kde není komplikace vlastně žádná, takže hodinařina nula. Vzhůru do toho. Rád si něco zajímavého o IWC 52000 přečtu. Mam totiž IWC rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...