Přejít na obsah

Fortis a přesnost


madbiker

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

nevíte někdo jestli jsou B-42 OC odolné proti zmagnetování? Mám je asi 3 měsíce a dělaly stabilně +5s a najednou skokově dělají -1s denně, tak mě napadlo že by to mohlo být zmagnetováním.

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 57
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jen pro zajímavost, byl jsem s hodinkama u Dušáka, velmi ochotná pani na recepci, hodinky na počkání změřili a odmagnetovali. Prý byly značně zmagnetované, vše zdarma. Nyní už zase dělají stabilně svých normálních +5s denně. Takže to vypadá že B-42 OC moc odolné proti zmagnetování nejsou, vůbec si neuvědomuji jak se to mohlo stát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

...tak jsem přátelé zatím z B-42 Cosmonauts opravdu nadšen  B)  mám je necelý měsíc a sleduji pozorně tu přesnost...za poslední celý týden udělaly -5s ! čili v průměru -0,7s za den !...nosím je každý den přibližně od rána od 7.00 do večera do 19.00 a pak na noc odkládám na stolek pro mě ideální ciferníkem vzhůru....během toho pracovního dne udělají přibližně -1s a za noc už se neopozdí absolutně vůbec a naopak  z tý - 1s  ještě malinko ukrojí :smile_anim: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravím

pokud by se někdo pustil do seřizování-

Mám B-42 day/date něco víc než rok. Ze začátku dělaly +5s denně, postupně se zpomalovaly až asi na -1s. Ani odmagnetování nepomohlo.

Na obrázcích je vidět o kolik jsem je posunul a tenhle posun dělá cca +3-4s do plusu. takže teď dělají asi +2s denně.

post-8420-0-77755000-1486722588_thumb.jpg

post-8420-0-81311600-1486722596_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to možná trochu OT, ale když tu byla řeč o tom zmagnetování a notebooku, mám winder na odkládání Cosmonautů přímo vedle notebooku, zatím to nemá žádný vliv a dělají pořád cca -4 vteřiny za den, ale mám je krátce a nerad bych je zmegnetoval jenom kvůli blbý poloze winderu. Myslíte, že poloha winderu vedle NTB je ok, nebo by bylo lepší to dát jinam? Winder vedle NTB mi vyhovuje, když na něm něco dělám, tak mam na očích jak se mi tam točej hodinky, ale za riziko zmagnetování (i když to není fatální závada) mi to zase nestojí:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

No hlavně nelze říkat jednu hodnotu. Hodinky jdou jinak  pokud je máš na ruce a jinou přesnost mají pokud je máš uloženy v jedné poloze. Jinak Fortisek jsem měl několik a v podstatě se vždy vešly do chronometer tolerance, i když certifikaci nemají. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 2 týdnech...
  • Po roku...

Mám už několikery Fortisky. Nejlépší by pro mě bylo,  kdyby je nastavovali více do plusu. Poněvadž nové se  skutečně vejdou do COSC, ale to neznamená , že se postupně odchylka nebude měnit. U ETA 2824, 2836 co dva měsíce to o sekundu méně cca.. Postupně se za dva roky zaběhnou. Kamarád z Německa si je koupil a šly mu 12 s+ a po roce byly na +4 s za 24 h.

Certiny s ETA 2836 mně šly nové do 23 s a za dva roky +2 s. 

Čili počítejte , že se budou s časem zpožďovat. 

Já si je automaticky při zpožďování nastavím na +9- + 12 do +.

Všechno toto platí , pokud hodinky nosíte neustále.

Vybavení na to mám, abych si je sám seřídil.

 

 

Ahoj všem a užívejte své ratolesti Pepíno

Upraveno uživatelem trojnik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Help:

 

Ahoj, kde si můžu nastavit, že nejsem začátečník.

 

Začátečník si asi těžko svoje hodinky sám rozebere a zase složí.

 

Jestli to čte admin, prosím přepsat na závislák.

 

Děkuji předem za odpověď.

 

Pepíno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...