Přejít na obsah

MeisterSinger CZ Edition


Doporučené příspěvky

Při vznikající limitce Damasko se vynořil nápad na CZ edici jednoručkových hodinek MeisterSinger.

Model by koncepcí vycházel z řady Pangaea Day Date s českými dny v týdnu a barevnou (a/nebo jinou grafickou) modifikací ciferníku, ručky a řemene.

Cenový odhad cca 2000 EUR.

Limitovaná edice musí mít alespoň 25-30 kusů. Za Chronoshop bychom do toho investovali a dali vzniknout Boutique edici, která by byla dostupná pouze v našem obchodě, ale muselo by se najít minimálně 15 zájemců, abychom v projektu neutopili jmění. Těchto 15 zájemců podílejících se na vzniku hodinek by mělo výhodnější cenu, pocit z dobře vykonané práce a pěkné, unikátní hodinky :)

Zatím se jedná jen o ideový záměr, s pravděpodobnou realizací v roce 2014, jakékoli příspěvky do diskuse jsou vítány.

 

Fotka sériových Pangaea Day Date pro vizuální inspiraci:

post-11-0-87070700-1380713895_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 219
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Sakra vy me se..te. To mám vydělávat jen na hodinky? Po jednoručkách pořád koukám, ale odrazuje mě jen to, že nemají plastické indexy a číslice.  No rád se přidám, když budou hodinky k dispozici za dostatečně dlouhou dobu.

 

Bral bych 24h tmavý cifr...Kdyby to šlo udělat v manuálu, bylo by to úplně super..

Upraveno uživatelem bacil.357
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, ten napad pri limitke Damasko bol moj. Predstavoval som so jednorucky s manualom, bez date, len cely nazov dna v ceskom/slovenskom jazyku. Chcel som vuzit znalosti mietnych odbornikov a cenu som mal v hlave nastavenu do 700 EUR, pricom limitka mala mat este charitativny zmysel. Aktualny bol pre mna buduci rok. Do tohto by som rad isiel, ale je to nad moj limit. Trosku som vsak prekvapny ako rychlo sa moj napad prevzal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

číslo 11 prosím pro cigiho !! 

 

Nápady:

 

1. 24 hodinovky, jestli to vůbec půjde , postačí indexy po čtvrthodinách - nebude se to plést s dvouručkami, protože indexy nebudou souhlasit s minurtami - vlastně už to tam je. Pro přehlednost by mohly odpadnout i ty protivné nuly ( z 08 by bylo 8). taky chod by byl plynulý, nepřerývaný ....

 

2. Když už se bude přetiskovat den v týdnu, prosím udělat sobotu a neděli jinou barvou, abych se měl na co těšit, když jsou všechny dny v týdnu pěkně vidět :D

 

3. ciferník je vlastně perfetto, když budou 12 hodinovky, vypustil bych čísla hodin nechal jen indexy ( možná 12 tam může bej...) - odpadnou ty nuly !! a nebude tolik přečíslováno

 

4. o to větší pozornost bych věnoval zejména ručce 

 

5. když budou věnce datumek černé, nebude na nich tolik vidět stín - oba ciferníky mohou být bílé/stříbrné/slonová kost, mě by se líbily nerez a jen vyrytý indexy !! - Meistersinger už myslím takový minimalistický model/limitku ?? měl.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

StefanM:  Mě se Tvůj nápad v sousedním vlákně zalíbil, a taky jsem čekal, že to bude limitka následující a ne souběžná. Ikdyž dokončení je ve hvězdách.. Ale co, alespoň se vše vykrystalizuje zavčasu.

 

Mimochodem, ta slonová kost je uuuuuu mňam. Že bych byl nakonec pro světlý cifr???

Upraveno uživatelem bacil.357
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych byl radši pro 12 hodinovky a ty nuly bych tam nechal, MeisterSinger je tam prostě má... Nějak to k nim patří, alespoň pro mě. Ale taky už měl limitku jenom s indexama, to je pravda.

 

Sobota a neděle jinou barvou - dobrý nápad. Docela by se mi možná líbila i ta varianta různě barevného ciferníku a datových věnců. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

číslo 11 prosím pro cigiho !! 

 

Nápady:

 

1. 24 hodinovky, jestli to vůbec půjde , postačí indexy po čtvrthodinách - nebude se to plést s dvouručkami, protože indexy nebudou souhlasit s minurtami - vlastně už to tam je. Pro přehlednost by mohly odpadnout i ty protivné nuly ( z 08 by bylo 8). taky chod by byl plynulý, nepřerývaný ....

 

2. Když už se bude přetiskovat den v týdnu, prosím udělat sobotu a neděli jinou barvou, abych se měl na co těšit, když jsou všechny dny v týdnu pěkně vidět :D

 

3. ciferník je vlastně perfetto, když budou 12 hodinovky, vypustil bych čísla hodin nechal jen indexy ( možná 12 tam může bej...) - odpadnou ty nuly !! a nebude tolik přečíslováno

 

4. o to větší pozornost bych věnoval zejména ručce 

 

5. když budou věnce datumek černé, nebude na nich tolik vidět stín - oba ciferníky mohou být bílé/stříbrné/slonová kost, mě by se líbily nerez a jen vyrytý indexy !! - Meistersinger už myslím takový minimalistický model/limitku ?? měl.

 

1. jde, ale myslim, ze tuto modifikaci ETA strojku ma Johannes Jahnke patentovanou (alespon to tak tvrdi Chris Ward, pro ktereho delal ten jeho novy C900 worldtimer). ja osobne bych ale radsi zustal u 12h...

 

2. primlouvam se za nedeli pouze ;)

 

5. me se libi soucasna verze - kdyz budes mit so/ne v jine barve, mel bych trochu strach, aby z toho nebyl kolotoc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak jsou vysoky?

 

na strankach mate, ze jsou v prumeru 40mm, coz je jeste ok pro oblekovky, ikdyz bych osobne ocenil tech 38, co maji zakladni modely...

Vzhledem k výrazně klenutému safíru mají zhruba 12mm. Ale díky krásně oblým tvarům pod košili krásně zaplují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IzTaPo

 

- tak ty rozdíly v barvě nemusí být hned bílá/červená, ale třeba bílá/šedá (vše myšleno na černém pozadí).

- klidně odlišme jen neděli ( už čtu Zmizíka, jak dodává ... a státní svátek) :D

- 24 hodin je spíš takový sen ... je to radikální do důsledku dovedená myšlenka mající oporu v přírodních pohybech, proto ji u takhle extravagantních hodinek beztak posouvajících zažité lidské konvence zobrazování času dávám přednost. Intuitivně čitelný to stejně asi nikdy nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@cigi: okay, mozna jsem jen stara konzerva a neumim si to predstavit :) pokud bychom zustavali u soucasne monotonni verzi cifru a vencu, nedele (a mozna i ta sobota;)) by mohla byt cervena - to by byl prijemny kontrast...

 

@z: ta rucka je modra nebo cerna (na creme verzi)?

 

zacinam teto limitce prichazet na chut mnohem vice jak over-engineered Damasko - tato je vice 'hrava' a tak doufam, ze to dotahneme do konce... ;)

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobré, dobré - to se mi opravdu líbí. Jenom 2 maličké poznámky:

 

1. Jsem uživatelem jednoruček (meistersingery zde na fóru zvané šunkovky), nedovedu si ale představit odečítání času při 24 hodinovém číselníku. Jsem si téměř jist, že 12 je z praktického hlediska akorát.

2. Pokud do toho půjdu, prosím od ostatních dní v týdnu odlišit pouze sobotu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

@z: ta rucka je modra nebo cerna (na creme verzi)?

 

....

Ručka je modřená. Těžko se to fotí...

 

Samozřejmě je modrá rovnoměrně B) Tady na té fotce ještě zapracoval antireflex...

post-812-0-14192500-1380740173_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Z.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děláte mi radost chlapci! My už doma sice dvoje Perigraphy máme, ale jednoručky s českými dny a pro slepejše jako jsem já i barevně odlišený den v týdnu....hmmmm to zní dobře! :clap: Doufám, že mi Chronoshop udělá nějakou lepší cenu!  :cheers:

P.S. Bych rád třeba číslo 8. 

Upraveno uživatelem Cyril
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...